Гірські масиви та полонини Карпат
хребет Пішконя
Гора Дарвайка
Маршрут на гору Дарвайка, одноденний чи багатоденний - це чудовий варіант відпочинку в Карпатах зі всією сім'єю. Знаходиться вона біля полонини Дарвайка та колоритного закарпатського селища Колочава.
масив Горгани
Гора Грофа
масив Сколівські Бескиди
Гора Тростян
Покутсько-Буковинські Карпати
Перевал Німчич
полониниський хребет
Гора Гостра
м. Яремче
Скеля «Слон» в Яремче
біля с. Обава
Обавський камінь
с. Тишівниця
Княжі скелі
біля с. Мала Уголька
Карстовий міст
Скеля-міст, виточена водою. Ровесниця динозаврів Юрського періоду і місце проведення ритуалів язичників-сонцепоклонників. Містичне місце на Тячівщині, оточене тисячолітніми деревами, що охороняються ЮНЕСКО. Які ж таємниці ховає в собі Карстовий міст?
хребет Кукул
Кукул
Прогулянка на гору Кукул стане для вас чудовою нагодою познайомитись з карпатськими краєвидами та помилуватись цвітінням крокусів ранньою весною.
масив Мармароси
Піп Іван Мармароський
Піп Іван Мармороський
полонина Красна
Гора Топас (Красна)
Одноденний чи кількаденний маршрут на гору Топас - одну з вершин полонини Красної поблизу села Колочава. Найвища вежа в Карпатах, смачні ягоди та мальовничі краєвиди - ось запорука чудового відпочинку в Карпатах самому, з друзями чи з дітьми.
Покутсько-Буковинські Карпати
«Протяте Каміння» і «Соколине Око»
масив Сколівські Бескиди
Високий Верх (біля смт Славське)
поблизу с. Бубнище
Скелі Довбуша
масив Чорногора
Полонина Шешурська (Шешульська)
південно-східна частина Ґорґан
Гора Хом’як
Покутсько-Буковинські Карпати
Гора Грегіт
масив Горгани
Полонина Дарвайка
Воловецький район
Пікуй
Найвища гора Львівщини та природній вододіл басейнів річок Стрий та Латориця. Панорамні вигляди з її вершини заворожують і манять до нових подорожей. Біля її підніжжя можна знайти село, де виготовляють унікальний “їдкий сир”. Розкрийте легенди г. Пікуй, а також дізнайтесь, як з нею пов’язані такі відомі особи як Іван Франко, Томаш Масарик та навіть Ісус Христос.
хребет Пішконя
Гора Негровець
біля с. Верхній Ясенів
Гора Писаний Камінь
Перечинський район
Полонина Руна (Рівна)
Найбільша полонина Українських Карпат - це чудове місце для повного занурення в атмосферу гір. Своєрідне “туристичне перехрестя”, адже від неї можна потрапити до багатьох місцевих цікавинок - кінська ферма на полонині, Лумшорські водоспади, Льодовикове озеро, водоспад Воєводин… А на вершині - колишня радянська радіостанція “Барс”, що передавала вказівки радянської влади до всій Центральній Європі.
Неподалік с. Пилипець
Гора Гемба (Ґемба, Гимба)
Зручні тропи, асфальтована дорога, усміхнені люди, мальовничі садиби… здавалось би, що ще треба для чудового походу? Хіба що високогірні поля чорниць, якими можна досхочу поласувати під час підйому. Насолодившись чистим гірським повітрям на вершині, не забудьте заглянути в Чайовню Сурія - надзвичайне місце з унікальним чаєм.
Хребет Кострич
Хребет Костричі
боржава
Жид Магура (Магура-Жиде)
Запрудські Ґорґани
Гора Ротило
Найвища вершина (1483 м) Покутсько-Буковинських Карпат. Назва гори походить з румунського слова "колесо", але підйом на неї місцями може здатись доволі крутим. Однак краєвиди, що відкриваються з її вершини, однозначно вартують прикладених зусиль.
хребет Полонина Красна
Полонина Красна
Верховинський район
Гори Шпиці
Ряди незвичних скельних виступів, що нагадують вила або списи і утворились завдяки гірському зледенінню близько 2,5 млн. років тому. Хоча комусь вони більш схожі на кам’яні вежі із “Володаря перснів”. Подейкують, що саме тут похований ватажок опришків Олекса Довбуш. Вершина гори також відкриває чудовий вигляд на чимало цікавих місць - Бребенескул, Дземброню, Вухатий камінь, Петрос, Говерлу…
Верховинський Вододільний хребет
Перевал «Руська Путь»
масив Чорногора
Гора Менчул у масиві Чорногора
хребет Пішконя
Хребет Пішконя
Покутсько-Буковинські Карпати
Гора Ягідна
масив Чорногора
Гора Бребенескул
Почесне друге місце у списку найвищих гір України, що жодним чином не применшує її красоту чи навколишні краєвиди. Гора Бребенескул вкрита ковдрою альпійських та субальпійських лугів і потішить мандрівників величезною кількістю гарних фото. Дорогою до вершини можна подискутувати про походження її назви і пригоститись спілими дикими ягодами з її схилів. Забравшись на вершину, не забудьте відвідати її сусідок із списку гір-двотисячників, щоб по-максимуму оцінити гірську атмосферу Карпат.
поблизу смт. Жденієво
Високий Камінь
Горганський Масив
Гора Синячка
Знана на Прикарпатті гора-метеоролог (1400 м), за якою часто передбачають погоду. Мальовничі смереково-ялинкові ліси захистять від спеки, а сама гора гостинно пригостить чорницею, малиною та грибами. Тут також можна переконатися, що навіть гори Карпат беруть участь в українській промисловості – то тут, то там зустрічаються поклади «чорного золота», тобто нафти, що добувається з її надр. Відвідини цієї місцини легко можна поєднати з багатьма цікавими локаціями поблизу.
хребет Сивуля
Гора Велика Сивуля
Найвища гора Ґорган, що приваблює своєю величчю та фотогенічністю. Велика Сивуля оповита легендами про часи монголо-татарських набігів, з часів яких і отримала свою назву. А ви знали, що саме неподалік гори Велика Сивуля знаходиться Пекло? Звичайно, мова йде не про біблійське вимір, а про містичне урвище між хребтами Тавпиширка та Сивуля, з яким пов’язана не одна трагічна доля. Мандрівники ж люблять цю гору і через її туристичну зручність – через неї проходять чимало пішохідних маршрутів.
Покутсько-Буковинські Карпати
Терношорська Лада
масив Чорногора
Гора Ребра
Гуляючи Карпатами, можна наштовхнутись на могутнього, але дуже зголоднілого велетня, ребра якого видно за десятки кілометрів - гору Ребра. Колись вона працювала прикордонником, адже по ній проходила межа між Чехословаччиною та Польщею. Сьогодні - це одне з улюблених місць для терапії горами, що балує неймовірними пейзажами та відчуттями. А особливо допитливі можуть також знайти тут чимало рослин, що занесені до Червоної книги України.
полонина Боржава
Полонина Боржава
Найдовша Закарпатська полонина
масив Чорногора
Гора Дземброня
Височенна гора мальовничого однойменного селища, що межує з Франківською та Закарпатською областями
поблизу с. Стільсько
Стільське городище
чорногірський хребет
Гора Туркул
хребет Пішконя
Гора Пішконя
м. Яремче
Гора Маковиця та стежка Довбуша
с. Синевир
Синевирський Перевал
Плануючи відпочинок на озері Синевир обов'язково відвідайте Синевирський перевал та зробіть тут чудові фото карпатських гір.
масив Горгани
Гора Довбушанка
с. Старуня
Грязьовий вулкан Старуня
масив Горгани
Гора Стримба
Гора Стримба розташована у Горганському карпатському масиві, у його привододільній частині. Маршрути до Стримби починаються з найближчих сіл - Колочави та Синевиру, а сама вершина є найвищою у межах НПП "Синевир".
поблизу с. Кам'яниця
Гора Плішка поблизу c. Кам'яниця
боржава
Великий Верх (Боржава)
масив Горгани
Гора Малий Горган
Покутсько-Буковинський масив
Гора Біла Кобила
Чорногірський хребет
Хребет Чорногора
НПП "Сколівські Бескиди"
Гора Парашка
Масив Чорногора
Гора Вухатий Камінь
Маленький український Стоунхендж - вершина, прикрашена чудернацьким камінням різноманітної форми, виточеним природою за довгі століття. Хтось бачить в них людські постаті, іншим вони нагадують машини… Мальовниче місце на шляху до гори-двохтисячника Піп Іван Чорногірський. Але звідки ж взялась назва “Вухатий камінь”?
Хребет Аршиця
Хребет Аршиця
Свидовецький масив
Свидовець
полонина боржава
Гора Стій
поблизу с. Осій
Скеля Смерековий Камінь
масив Горгани
Гора Ведмежик
масив Горгани
Гора Ігровець
поблизу м. Яремче
Полонина Явірник
Горганський Масив
Гора Явірник-Горган
Хочете пізнати дикі і норовливі Ґорґани? Ласкаво просимо в їх південно-східну частину щоб відвідати гору Явірник-Ґорґан (1467 м). Чудовий оглядовий пункт, що не залишить байдужим ні вас, ні об’єктив фотоапарату. Ця гора не знаходиться десь на краю світу, а тому органічно вписується в багато пішохідних маршрутів. Звідси також рукою подати до популярних курортів чи центрів гуцульської культури.
хребет Чорногора
Полонина Веснарка
Мальовнича полонина для випасу овець, створення бринзи та милування краєвидами Карпат. Розташовується неподалік гори Піп Іван Чорногірський та озера Марічейка. Полонина припала до смаку численним мандрівникам через гарні краєвиди, затишну атмосферу та джерела гірської води.
масив Чорногора
Петрос Чорногірський
Одна з найбільш знаменитих українських гір-двохтисячників. Мандрівники обожнюють її через неймовірні панорамні вигляди, звідси навіть можна побачити Трансільванський край! Біля г. Петрос проходять багато туристичних маршрутів Чорногірським хребтом. А ще дехто вважає її вершину святилищем бога Перуна…
Чорногірський хребет
Гора Говерла
Кажуть, кожен українець в своєму житті повинен бодай раз підкорити Говерлу - найвищу гору в Україні. Це чи не найкраще місце для огляду Карпат, звідси навіть можна побачити сусідні країни! До того ж, чи не хочеться вам випробувати власні сили? Технічно, це не дуже складна вершина…
Масив Чорногора
Гутин Томнатик
Одна з найвищих гір в Україні (2016 м), з якої відкриваються чудові панорамні краєвиди. Розташовується в Рахівському районі Закарпаття. Влітку вона радує око барвами альпійських луків, а взимку переодягається в сріблясті шати. Чудове місце для знайомства з Карпатами, неспішних походів, фотосесій та медитацій. Якщо походи по горам-двотисячникам України – незмінний атрибут вашого відпочинку, то втриматись під підйому на її вершину буде складно. Мандрівники люблять гору Гутин Томнатик і через те, що поруч розташоване заворожуюче високогірне озеро Бребенескул.
масив Чорногора
Піп Іван ( Поп Іван) Чорногірський
Одна з 7-ми вершин-двохтисячників Українських Карпат, з якої відкривається просто заворожуючий вигляд. Хтось скаже, що це найбільш “співуча” гора цієї місцевості. На її вершині примістилась польсько-українська обсерваторія “Білий слон” - найвища споруда в Україні, де постійно живуть і працюють люди. Колись вона займала 2-ге місце в Європі за своїм значенням. Але що там нині? І чому називається “Білий слон”?
Свидовецький масив
Гори Близниці
поблизу м. Миколаїв
Грот Прийма
Краса Українських Карпат дивує та зачаровує плавними переходами могутніх гірських хребтів в спокійні пологі спуски та широкі полонини. Де знаходяться найвищі гори України? Саме тут - Говерла, Бребенескул, Піп Іван та інші, на які ведуть десятки пішохідних маршрутів, зачарують своїми краєвидами. Існує чимало думок про те, коли та на які вершини краще за все підійматись, адже деякі з них мають свої сезонні особливості, а інші – цілком навіть небезпечні для недосвідчених мандрівників. Ми спробуємо надати вам якнайбільше корисної інформації про ці вершини та як дістатись до них, щоб сходження на карпатські гори стало початком вашого найкращого відпочинку.
Copyright © 2024 by Karpatium