Подорожі Карпатами – це перш за все цікаві пригоди, мальовничі пейзажі та весело проведений час у дружній компанії. Туристи з усієї України часто обирають активний відпочинок в Карпатах, адже після нього залишаються неповторні враження та спогади. Гора Пішконя – це місце, на яке слід здійснити сходження усім прихильникам такого відпочинку. Місцеві краєвиди вразять Вас до глибини душі, а кришталево чисте повітря викличе бажання повертатися сюди знову і знову. В осінній період, коли сонце переливається в золотистій траві, а прадавні смерекові ліси вдягаються в багряні та жовті шати, гора Пішконя є особливо красивою та таємничою. Гора Пішконя розташована в одноіменному хребті Пішконя.
Гора Пішконя розташована на однойменному масивному хребті північно-західній частині Привододільних Ґорґан. Цей хребет простягається з північного заходу на південний схід і лежить у межах Національного природного парку «Синевир». Підйом на гору зі сторони Синевиру через ліс дуже зручний та пологий. Гора Пішконя першою зустрінеться на цьому маршруті. Це вершина висотою 1475 метрів над рівнем моря. Її досить пологі схили вкриті мохово-трав’яними заростями та смерековими і буковими лісами, як і весь хребет Пішконя. Ближче до вершини можна побачити полонини. Також по дорозі можуть трапитися кам’яні розсипища, щоб нагадати Вам, що тут все-таки Ґорґани і трошки ускладнити Вашу подорож.
Окрім гори Пішконя, поруч видніються гори Ясеновець, велика Гропа, Негровець, та гора Горб. Кожна наступна гірка виринає неочікувано, вони розташовані ніби зиґзаґом і завдяки цьому кожні пів години міняється картинка. Для того щоб дістатися від Пішконі до Горба потрібно максимум дві години повільної ходьби. Якщо Вам подобається усамітнений відпочинок в Карпатах серед незайманої природи – гора Пішконя обов’язкова до відвідування, адже цими схилами можна мандрувати весь день і так і не зустріти жодної живої душі.
Коли Ви вже вибралися на гору, звідси відкриється чарівний краєвид. Тут можна побачити всі гірські вершини цього хребта: Негровець (1707 м), Ясновець (1600 м), Дарвайка (1501,9 м). Саме час зробити привал і насолодитися цим місцем. Якщо Ви дісталися гори Пішконя ввечері, можна зробити декілька панорамних фото і закарбувати в пам’яті ці подорожі Карпатами.
Для тих хто не любить зупинятися на досягнутому, можна вирушати вперед і підкорювати нові вершини хребта Пішконя або податися до невеличкого Озерця, яке ще часто називають «Дике озеро». Воно розташоване неподалік і досить добре пристосоване для туристичних цілей. В одному з будиночків біля озера і можна залишитися на ночівлю. Тут також дуже мальовнича природа та чудові локації для фото.
Маршрут на гору Пішконя
Розпочати свій маршрут варто з села Синевир. Потрібно пресуватися на північ до села Синевирська Поляна. По дорозі ви зустрінете міст з вказівником, на якому зазначено: «озеро Озірців – 5 кілометрів». Не варто переходити цей міст, адже через 800 метрів буде знаходитися «бункер» часів Другої світової війни і там можна зупинитися на відпочинок. Далі рухаємося синім маркованим маршрутом на Озірце. Після шлагбаума буде розташоване перше джерело з питною водою і від нього до Озірця можна дістатися за 5 кілометрів. Важливо запасатися питною водою, адже на хребті, на жаль, її немає.
Далі рухаємося маркованим маршрутом до вказівника на Озірце. Тут можна перепочити, пообідати і набратися сил. Далі треба перейти на маршрут маркований червоним і піднятися на гору Пішконя. Орієнтиром на цьому шляху буде дерев’яний хрест, неподалік від якого знаходиться ще одне джерело (п’яте по рахунку). Тут і можна зупинитися на нічліг з наметом. Звідси потрібно рухатися по стежині на гору, не відхиляючись від маркованого маршруту. Гора Пішконя дарує чарівні краєвиди на гори та села розміщені поміж ними.
Що цікавого поруч гори Пішконя?
- Гора Негровець – найвища вершина гірського хребта Пішконя (1707,3 метри над рівнем моря). Гора розташована в межах Національного парку «Синевир».
- Центр реабілітації бурих ведмедів. Він займає площу 12 га і стає притулком для тварин, які зазнали жорстокого поводження чи утримувалися у неволі без відповідних умов.
- Екопарк «Долина вовків». Розміщений у селі Синевирська Поляна і має на меті реабілітацію та збереження диких тварин.
- Форелеве господарство – тут можна однаково успішно порибалити та посмакувати екологічно чисту форель. Також можна привезти трофеї додому і похвалитися уловом перед друзями.
- Озеро Синевир
Як дістатись до гори Пішконя ?
Громадським транспортом
Якщо Ви подорожуєте зі Львова, потрібно сісти на поїзд Київ – Ужгород, який відправляється о 04:09 з залізничного вокзалу, і вийти на станції Воловець. Цей шлях займе 2-3 години, тож до 07:30 Ви точно дістанетеся до місця призначення. Біля залізничного вокзалу в місті Воловець є автостанція №1 і №2. Звідси ходять приміські автобуси на Міжгір’я, яке і стане наступним пунктом нашої подорожі Карпатами. З Міжгір’я автобусом варто доїхати до села Синевир. За цим маршрутом прямує тільки один автобус тому, можливо, доведеться скористатися послугами приватних перевізників або подорожувати автостопом.
Автомобілем
Якщо ви подорожуєте приватним транспортом, потрібно доїхати до Стрия. Звідти у напрямку Сколе – Нижні Ворота - Воловець – Пилипець доїхати до Синевиру.