Свидовецький гірський масив складається з безлічі вершин, однак гори Близниці – найвищі точки в цьому масиві. Ці Карпатські вершини розташовані в Рахівському районі Закарпаття. Цікавим фактом є те, що на Свидовецькому масиві можна побачити багато утворень вулканічного походження, що оберігаються як геологічні заказники державного значення.
Самі гори Близниці знаходяться зі східного боку Свидовця. А вершини назвали Близницями через те, що вони ну дуже схожі одна на одну. В них однакова висота, форма, схили і навіть рослини, що на них ростуть.
Серед останніх – такі рідкісні види як едельвейс, восьмипелюсткова дріада, карпатські котячі лапки, айстри альпійські та любочки несправжньокульбабові. Ці місця також населені багатьма представниками дикої карпатської фауни. Вершини гір Близниць сягають висот 1883 та 1872 метрів над рівнем моря.
Основна причина відвідати принаймні одну із цих гір – це незвичайні хвойні й букові ліси, що ростуть на Близницях на висоті 1000–1400 метрів. Піднімаючись вище по схилу Близниць, після лісів Ви побачите чарівні полонини з пісковику та вапняку, що вкриті густим трав’яним покривом. Верхня частина гори якнайкраще підходить для подорожі туристичними маршрутами та цікавими стежками. А тому кілька з них треба описати.
Маршрути через Близниці
- З Ясіня на Близниці
Початок маршруту в смт. Ясіня, звідки слід відправитесь в село Свидовець. Далі йдемо через урочище Буковина, виходимо на полонину Драгобрат. Після цього перед Вами буде гора Близниця Велика (1883 м), на яку потрібно піднятися. Одразу за нею – гора Близниця (1872 м). Краще підійматись сюди влітку, адже в зимовий період Драгобрат стає одним із найбільш відвідуваних гірськолижних курортів.
Загальна довжина маршруту: 20 км.
Тривалість: 1 день.
- Кваси – Близниці
З Квасів слід вирушати в сторону гори Стара. З цієї вершини рушайте на гору Пересліп (1452 м), де є джерело питної води. Далі по маршруту на Вас чекає гора Близниця Мала, її висота становить 1566 метрів. Прямуючи на південь вершиною хребта Ви опинитесь на горі Близниця, висота якої 1872 метри. Після спуску з вершини рушайте назад до Квасів, але іншим шляхом. Через сироварню та полонину Браївку, де випасають худобу. На цьому відрізку маршруту є ще одне джерело, де Ви зможете поповнити запаси воли. А також матимете змогу купити справжню карпатську бринзу. Детальніше, із маршрутом можете ознайомитись тут.
Загальна довжина маршруту: 24 км.
Орієнтовна тривалість: 10 годин.
- Загальний маршрут Свидовцем
Стартуємо в Квасах з урочища Тростянець. Цим маршрутом Ви будете поступово просуватися спершу до полонини Браївки та сироварні, тоді до гір Близниця, Велика Близниця, Жандарм Другий та Жандарм. Недалеко від вершини Жандарм Другий розташоване славетне озеро Івор, яке варто побачити. Далі дорога поведе попри гору Стіг на вершини Крачунєска та Великий Котел. Одразу за ними буде гора Ворожеська з однойменним озером поруч. А продовжуючи шлях далі, Ви натрапите на вершину Геришаска та озеро Догяска, що знаходиться неподалік від цієї гори. Після цього, прямуючи далі гірським хребтом, Ви прогуляєтесь вершинами Трояска, Унгаряска, Матияска, Мала та Велика Куртяска, Темпа. А далі – фініш в селі Красна.
Загальна довжина: 41 км.
Тривалість: 3–4 дні.
- Маршрут Чорна Тиса - Близниці - Кваси
Середній по складності, одноденний маршрут довжиною 25 км та орієнтовним часом проходження 10 годин. Нитка маршруту: с. Чорна Тиса – ГК «Драгобрат» – г. Жандарм (1763 м) – г. Близниця Велика – г. Близниця - пол. Стримческа – пол. Браїлка – с. Кваси (вокзал). Детальніше читайте за посиланням: маршрут Свидовцем з с. Чорна Тиса в с. Кваси.
Що цікавого подивитись поруч?
- Мальовничі високогірні озера Свидовецького масиву: Апшинець, Івор, Ворожеська та Догяска.
- Гора Говерла – найвища точка України та «мекка» більшості мандрівників.
- Водоспад Труфанець – потужний 36-метровий водограй, що навряд залишить когось байдужим.
Як дістатись?
Щоб піднятися на Близниці, Вам необхідно дістатися до того населеного пункту, з якого збираєтесь розпочати свій маршрут. Якщо це Кваси, то сюди можна дістатись потягом Львів – Рахів, автобусом з Ужгорода, Мукачева, Коломиї, Івано-Франківська чи власним транспортом по трасі Львів – Мукачево.
Якщо Ваш похід починається в селищі Ясіня, то дістатися сюди можна за допомогою автобусів з Яремче, Ужгорода, Івано-Франківська, Рахова, або потягами Львів – Рахів, Одеса – Рахів, Київ – Рахів. Коли Ви добираєтесь сюди власним транспортом, орієнтуйтесь на Івано-Франківськ. Тоді прямуйте в сторону Надвірної та Яремче через Микуличин, Татарів та Яблуницю до селища Ясіня.