лого
  • Головна
  • Категорії
    • Гірські масиви Карпат
    • Водні ресурси Карпат
    • Карпатські населені пункти
    • Туристичні маршрути Карпат
    • Споруди та пам'ятки Карпат
    • Екстремальний відпочинок у Карпатах
    • Санаторно-курортне лікування
    • Гірськолижний відпочинок у Карпатах
  • Новини
  • Блог
  • Про Karpatium

вибрана мова

karpatium@gmail.com

Для будь-яких питань, скарг чи пропозицій

  • Увійти
Головна / Гірські масиви / Гора Говерла 

Чорногірський хребет, івано-франківська область

Гора Говерла

Українські Карпати зачаровують величчю гір та грайливістю водоспадів, що хаотично розкинуті по території зеленого краю. Найбільше вирізняються з-поміж усіх велетні двотисячники, яких тут налічується 7. Одним з таких гігантів є гора Говерла - найвища точка не тільки Українських Карпат, а й України в цілому. Висота вершини складає 2061 метр над рівнем моря, знайти її можна на гірському масиві Чорногора, більша частина якого має безпосереднє відношення до Карпатського біосферного заповідника та Карпатського національного природного парку. Розташована Говерла на межі Рахівського р-ну Закарпатської обл. та Надвірнянського р-ну Івано-Франківщини, за 17 км від румунського кордону. Вершина гори представляє собою великий плоский майданчик, який тут називають оглядовим. Й правда, з вершини Говерли можна милуватись панорамами гірського масиву в радіусі 360°, звідси навіть можна побачити гори Мараморошу, що знаходяться в Румунії.

гора говерла

Легенда

Існує чимало легенд про найвищу гору Українських Карпат. В одній з них розповідається про неймовірну історію кохання між чарівною й стрункою дівчиною та прудким і сильним парубком, проте їхньому щастю не судилось здійснитись. Батько дівчини (ймовірно, мольфар - чарівник) шукав всілякі способи запобігти зустрічам молодих і врешті-решт, не знайшовши рішення, перетворив доньку на високу та чарівну гору Говерлу, а парубка увіковічнив витись коло ніг закоханої у вигляді річки, що тепер йменується Прутом.

захід на говерлі Фото: Stanislav Rico

Сходження

Технічно, Говерла не є складною вершиною, однак розслаблятись ми вам не радимо. Температура на висоті 2000 метрів вище рівня моря на 10-13 °С нижче ніж в долині. З угорської назва вершини перекладається як “снігова гора”, й це не дивно, адже навіть в літню пору року на горі часто трапляються опади, а тому не забудьте взяти з собою накидку від дощу. Інколи в літню пору температура на вершині й зовсім може опуститись до 0 °С, і тоді дощ може супроводжуватись ще й мокрим снігом. В період зимових сходжень вершина отримує категорію 1Б через лавинонебезпечні схили.

говерла та петросГоверла та Петрос. Фото: Михайло Пецкович

З румунської ж Говерла може бути перекладана як “важкопрохідне підвищення” (нічого собі підвищення - 2,061 м!).

Перший туристичний маршрут був відкритий ще в далекому 1880 році. З тих часів багато що змінилось в світі, але не найвищий гірський масив Українських Карпат - Чорногора, перлиною якої є гора Говерла. Вершина щороку привертає до себе увагу поціновувачів активного відпочинку. Помилуватись краєвидом сюди приїздять туристи з різних міст, країн та материків.

На Говерлу ведуть 4 основні маршрути, найзручнішим з яких є підйом з турбази “Заросляк”. Краще йти не прямою стежкою, яка веде на гору, а саме з турбази, адже підйом цим маршрутом буде найлегшим, і ви зможете побачити більше мальовничих краєвидів, серед яких в далечині буде виднітись вкрита альпійськими луками Говерла. Також на гору можна піднятись хребтовою стежиною з боку Петросу, зі сторони гір Брескулу/Пожижевської або ж з урочища Козьмещик. На вершині розміщений великий бетонний стовп та металевий хрест, неподалік від них встановлена плита з нагоди 5-ої річниці незалежності України з вмонтованими капсулами, всередині яких земля з усіх областей країни. Піднятись на Говерлу - найвищу точку України - своєрідне досягнення, до якого варто долучитись кожному. Якщо ви рідко вибираєтесь з дому і не звикли до гірських переходів, то останні кількасот метрів до вершини вам добре запам’ятаються. Однак, це вже фінішна пряма, а вигляд з Говерли вартує цього. Дійти до вершини можуть всі, це тільки питання часу, а за вами навряд буде хтось гнатись і підганяти.

Як дістатись

Прямого автобуса або потяга до Говерли нема, найзручнішим варіантом є станція Ворохта (курортне селище з помірними цінами на транспорт, житло та їжу). Діставшись Ворохти прямуйте до КПП (запитайте у місцевих, вони вам підкажуть як краще дійти/доїхати), на вході потрібно показати паспорт або водійське посвідчення, вхід платний. Від КПП до турбази Заросляк 8 км, цей шлях можна пройти пішки або ж попуткою, працівники КПП часто просять водіїв підвозити туристів, тому це не буде проблемою. Якщо ж ви їдете на власному авто, то не ігноруйте прохання підвезти туристів, будьте взаємоввічливими, їхати до турбази 15 хв. Добравшись до Заросляка зверніть увагу на маркування, ви можете підійматись до гори за зеленим або ж синім маркером. Перший легший, пологіший, проте довший (підйом 3 год), другий важчий, крутіший, проте швидший (підйом 2,5 год). Вибір маршруту на ваш розсуд та не забувайте, що потрібно враховувати не тільки години підйому, а й години спуску. Вдалої подорожі!

Громадським транспортом

Потягом Львів-Рахів, Київ-Рахів або сполученням Івано-Франківськ-Ворохта/Рахів. Автобуси сюди прямують з таких міст як Львів, Івано-Франківськ, Київ та Ужгород.

Автомобілем

Трасою Київ-Житомир-Тернопіль-Франківськ-Надвірна-Яремче-Ворохта і на розвилці повернути праворуч на вулицю Говерлянську, з якої веде пряма дорога до турбази Заросляк. Далі слідувати вищевказаному маршруту.

Повідомити про неточність

Розміщення

Чорногірський хребет, івано-франківська область
GPS: 48.1602081, 24.4999403

Локації поруч

Надвірнянський район

Прутський (Говерлянський) водоспад

-2 °C
Чорногірський хребет

Озеро Несамовите

Рахівський район

Петрос Чорногірський

Верховинський район

Гори Шпиці

масив Чорногора

Гора Ребра

Рахівський район

Озеро Бребенескул

Рахівський район

Гутин Томнатик

масив Чорногора

Гора Бребенескул

масив Чорногора

Гора Менчул у масиві Чорногора

Гора Дземброня

Верховинський район

Гора Вухатий Камінь

Біля с. Дземброня

Дзембронські (Смотрицькі) водоспади

-3 °C
с. Лазещина

Лазещина

-2 °C
c. Дземброня

Село Дземброня

-3 °C
с. Ворохта

Ворохта

-2 °C
Верховинський район

Піп Іван ( Поп Іван) Чорногірський

смт Ясіня

Ясіня

-2 °C
с. Кваси

Кваси

-2 °C
с. Яблуниця

Яблуниця

-2 °C
с. Яблуниця

Гірськолижний курорт Яблуниця

0 °C
Верховинський район

Озеро Марічейка

Рахівський район

Гірськолижний курорт Драгобрат

-2 °C
смт. Верховина

Верховина

-1 °C
південно-східна частина Ґорґан

Гора Хом’як

Біля села Поляниця

Гірськолижний Курорт Буковель

-1 °C
Біля с. Татарів

Женецький гук

-1 °C
гірський масив Свидовець

Озеро Ворожеська

Біля м. Яремче

Микуличин

0 °C
Горганський Масив

Гора Явірник-Горган

Рахівський район

Піп Іван Мармороський

с. Криворівня

Криворівня

0 °C

Немає відгуків

Виконайте Вхід щоб залишити відгук

Підписатись

Оновлення по обраній тематиці

Додати до улюблених
Повідомити
Категорії
  • Гірські масиви Карпат
  • Водні ресурси Карпат
  • Карпатські населені пункти
  • Туристичні маршрути Карпат
  • Споруди та пам'ятки Карпат
  • Екстремальний відпочинок у Карпатах
  • Санаторно-курортне лікування
  • Гірськолижний відпочинок у Карпатах
Karpatium.com
  • Відпочинок у Карпатах
  • Блог
  • Про Карпатіум
  • Увійти
Блог
  • Таємниці та легенди гори Говерла
Контакти
+380502804102

10.00 - 16.00 GMT+3

karpatium@gmail.com

Пропозиції та поради по покращенню ресурсу

Політика Конфіденційності
Copyright © 2020 by Karpatium
Вхід
Вхід за допомогою соціальних мереж
social facebook sign insocial google sign in

Використовуйте емейл та пароль вказані при реєстрації

Забули пароль ?
Success

Шукаємо

прогрес