Поринути з головою в дивосвіт густих лісів, що плавним ходом перетікають до гірських вершин — це саме те, що характеризує Боржаву. З початку червня тут можна куштувати високогірні чорниці підіймаючись догори кам’яними стежками, а в перервах споглядати зелені пейзажі на фоні блакиті неба.
Знаходиться Боржава на Полонинському хребті, що в Українських Карпат. Оточує високогір’я річки Ріка та Віча. Цікавою особливістю є те, що полонина територіально відноситься до Міжгірського, Іршавського, Свалявського, Воловецького та частково Хустського районів. Полонина Боржава має не один маршрут, з низовини можна підійнятись до таких вершин як Темнатик (1343 м), Граб (1374 м), Гемба (1498 м), Жид-Магура (1505 м), Великий Верх (1598 м) та найвищої вершини гори Стій (1681 м). Полонина Боржава щороку приманює на свої маршрути тисячі туристів, це й не дивно. Тільки уявіть вершини оточені обабіч буковими пралісами, що плавно перетікають з оксамитових схилів в кінематографічне високогір'я. Зазвичай досвідчені мандрівники розділяють Боржаву на три частини. До першої відносять середні за популярністю висоти від г. Жид-Магуру до г. Цицька. До другої частини Полонини Боржави відносяться гори від Жид Магури до Кука, а до третьої, самої популярної, належать найвищі й найпопулярніші вершини від г. Великий Верх до г. Стій. Закохатись в цю місцину легко з першого погляду, адже Полонина Боржава практично з будь-якої вершини розкривається перед своїм глядачем мов карта. Якщо ви приїхали сюди одного разу, то будьте певні, що повернетесь сюди щонайменше ще два рази. Біля високогірного хребта є чимало цікавих локацій, які за одну відпустку не вдасться відвідати. Найвідомішою атракцією тут рахується водоспад Шипіт, який обабіч оточує старезний буковий ліс. Висота ж водної стихії сягає 14 метрів, що робить її однією з найбільших водограїв Українських Карпат. Та популярність локації на цьому не закінчується. Щорічно біля водоспаду проводиться цілий фестиваль, який збирає біля себе шанувальників з початку липня задля бурхливого святкування Івана-Купала.
Вверх над водоспадом знаходиться гора Гемба, яка приманює до себе екстремалів, які приїздять сюди задля польоту на параплані. Даний вид активного відпочинку прийшов до смаку відпочивальників настільки, що кожного року почали проводити змагання з точного приземлення на параплані.
Наступною зупинкою тут обирають метеостанцію, що розміщена на вершині Плай (1323 м). Роль станції полягає у відстеженні стану снігового покрову взимку та передачі оперативних метеорологічних даних впродовж всього року. В сніжну пору метеостанція отримує статус сніголавинної станції та попереджує й інформує про небезпеку сходу лавини.
Немало цікавою знахідкою для шанувальників urbex (індустріального) туризму стане РЛС на горі Стій. Свого часу це була найвища радіолокаційна станція в Україні. Сьогодні ж від неї залишились тільки шматки від колись великих білих куполів, які під своїм каркасом ховали радіолокатори. Неподалік від них, за 4,5 км, розміщувалась військова частина. Сьогодні ж фундаменти тих самих куль та руїни будівель представляють собою відголосок минулих років.
Не можна не відзначити й ще одну чудову локацію Полонини Боржави. В будь-яку пору року до гори Гемба прямує канатно-крісельна дорога, що веде як до підніжжя гори, так і до чудової локації - “Чайовні Сурії”. Там ви можете куштувати смачні трав’яні чаї та солодкі тістечка споглядаючи з панорамних вікон на гірські масиви краю.
Як дістатись
Громадським транспортом
Спочатку вам необхідно дістатись Воловця. Це можна зробити як автобусним рейсом зі Львову та Ужгорода так і залізницею зі Львова, Одеси, Києва або Ужгорода. Коли ви прибудете до Воловця, то легко знайдете автобус або таксі, яке довезе до Пилипця, адже відстань між ними всього 14 км.
Автомобілем
Якщо ви запланували поїздку власним ходом то тримайтесь маршруту по трасі Київ-Львів-Чоп до Нижніх Воріт, далі потрібно повернути направо на Міжгір'я прямо дорогою до Воловця, а звідти всього 14 км до ГК Пилипця.
Немає відгуків