Карпати – це місце, де гори торкаються неба. Де з гірських джерел витікає кришталева, прохолодна водиця, тече по гірських схилах і водоспадом спадає вниз. Де поміж старовинних смерек гуляє вітер і насвистує чарівну мелодію. Відпочинок в Карпатах відкриє Вашу душу для нових емоцій, захопливих вражень та незабутніх пейзажів. Подорожі Карпатами багатогранні та незвичайні. Кожен може отримати лише позитивні емоції, якщо обирає для себе комфортні методи відпочинку. Можна як подорожувати по схилах, проводити цілі походи з ночівлею в горах, так і піти на пікнік.
В Карпатах сила-силенна туристичних маршрутів, та ми хочемо привернути Вашу увагу до того, що проходить через полонину Шешурську. Вона розташована поряд з горою Піп Іван на Чорногірському хребті Українських Карпат.
Це місце − одне з малодосліджених, тому мало хто знає про цю полонину. Попри це полонина Шешурська має мальовничі краєвиди, які вражають своєю красою не тільки в літній час, але й взимку. Тваринний світ є досить специфічним і складається з бореально-тайгових і гірських видів хребетних, які не зустрічаються на прилеглих територіях. Тут можна зустріти бурого ведмедя, який занесений до Червоної книги України. Також поширені такі види трав’янистих рослин як квасениця, чорниця, шафран Гейфеля, папороть Ліннея та інші. Рослини, що занесені до Червоної книги України, представлені арнікою гірською, сольданеллою карпатською та майже всіма видами тирличу.
Для людей, які йдуть з ночівлею чи шукають укриття від поганої погоди, полонина Шешурська має притулок для туристів – невеликий дерев’яний будинок із заготовленими на зиму дровами, пічкою та місцями для ночівлі. В п’яти метрах від колиби є джерело з прохолодною водою, адже відпочинок в Карпатах неможливий без свіжої джерельної води, яка має цілющі властивості.
Полонина Шешурська – ідеальне місце для релаксації та усамітнення. Ви стоїте на полонині, вдивляєтесь в навколишню красу, вслухаєтеся в магічну тишу Карпат і Ваша свідомість мимоволі підіймає Ваш дух та настрій. Під час подорожі Карпатами Ви не лише отримаєте задоволення, але й відкриєте для себе нову філософію. Аби потрапити на безлюдний острів не треба тікати туди, куди ніхто не знає дороги – достатньо лише опинитися серед Карпат, на полонині, і просто послухати… просто побачити.
Маршрут через полонину Шешурську
Полонина Шешурська знаходиться на маршруті, що веде на гору Піп Іван з села Шибеного. Сам маршрут розпочинається від будинку лісництва, траса позначена червоною лінією на білому фоні. Дорога веде хребтом в північно-західному напрямку. Оминаючи полонину Веснарку, прямуємо ще приблизно 45 хвилин. Тоді натрапимо на високогірне озеро Марічейка. Обійшовши озеро справа, через 15 хвилин підходимо до розгалуження стежок. Ширша (ліва) стежечка веде до місця, що й називається полонина Шешурська.
Детальніше маршрут описаний тут:
Що цікавого поруч з полониною Шешурською ?
- Озеро Марічейка – високогірне озеро льодовикового походження, що розташоване на висоті 1510 метрів.
- Обсерваторія «Білий слон» – астрономічна та метеорологічна обсерваторія на горі Піп Іван Чорногірський.
- Смотрицькі водоспади – каскад водоспадів, що розташований на схилах гори Смотрич.
- Музей гуцульської магії, розташований в місті Верховина. Тут Вам розкажуть все про відомих карпатських мольфарів і їх методи чаклунством.
Як дістатитсь до полонини Шешурської ?
Громадським Транспортом
До села Шибене можна доїхати громадським транспортом через Верховину. До Верховини з Івано-Франківська і з Коломиї курсує багато автобусів.
Автобус з Верховини до с. Шибене відправляється о 12:00, 14:50, 17:50, а у зворотному напрямку з Шибене – о 6:00, 6:30, 14:00 (графік з часом може змінюватись, тому перед поїздкою варто уточнювати наявні рейси та час їхнього відправлення). Кінцева зупинка в с. Шибене – біля КПП прикордонників.
Найближча залізнична станція − Ворохта. Звідси можна доїхати до с. Шибене автобусами через Верховину, або ж замовити таксі.
Автомобілем
Дорога з Івано-Франківська і Коломиї до Верховини в хорошому стані, на деяких ділянках тільки поклали новий асфальт. А от дорога від Верховини до Шибене в дуже поганому стані – часто вузька, ґрунтова з поворотами.