Природою гір не можливо налюбуватись, а тому подорожі Карпатами закликають нас знову і знову повертатись сюди. Одна із таких родзинок, що постійно манить мандрівників ‒ це перевал Німчич – одне з найзахоплюючих місць, де можна провести незабутній відпочинок в Карпатах. Він розташований в Покутсько-буковинському гірському масиві, поряд з селом Виженка Чернівецької області. Перевал славиться своїми захопливими краєвидами, наче з американських фільмів, де з одного боку починається стрімке провалля, а з іншого височіє крута скеля. Однак варто пам’ятати, що це все-таки гори ‒ перевал Німчич, хоч і заслужено вважається прикрасою Покутсько-буковинського гірського масиву, але карта тутешньої місцевості дає чітко зрозуміти, що туристам слід бути дуже обережними та уважними.
Недалеко звідси протікає легендарна річка Черемош, про яку написано багато пісень та легенд. Перевал Німчич надихав багатьох українських письменників та поетів, таких як Іван Франко, Леся Українка, Юрій Федькович та Данило Харов’юк. Також перевал відвідував останній російський імператор Микола II, генерал Денікін та навіть Чапаєв. Леся Українка побувала на перевалі у 1901 році в липні, про що написала: «Раз заїхали високо на гору Німчич і побачили звідти при заході сонця щось таке гарне і срібне, як мрія». Все-таки Леся Українка вміла точно і ємко висловити все найголовніше.
Піднімаючись на гору, Ви побачите багато скульптур, витесаних з дерева вихованцями Вижницького училища прикладного мистецтва під керівництвом відомого майстра коренепластики Юрія Паучека. На вершині перевалу Німчич розташований однойменний туристичний комплекс, який взимку перетворюється на гірськолижний курорт.
Ще тут можна побачити стареньку капличку, занедбаний пам’ятник та стару турбазу. Щоб купити щось на згадку про перевал Німчич відвідайте сувенірний ринок, який знаходиться поруч з альтанками для відпочинку. Повірте, ціни на ринку здатні приємно здивувати. Також там розміщено безліч пізнавальних та цікавих стендів про історію перевалу, туристичні маршрути та локації.
Перевал Німчич – це чаруючі краєвиди де схили крутих гір оточені лісами та ріками. Це незабутній відпочинок в Карпатах, традиції та автентичний дух… Враження від такої подорожі Карпатами назавжди залишиться у Вашій пам’яті… або ж у вашому профілю в Instagram.
Маршрут на перевал Німчич
Починається маршрут у селі Вижниці. Дорога прямує через усе село. Минаючи поворот на урочище Лужки, прямуйте через ліс вздовж річки Виженки. З правої сторони розташована церква Івана Сучавського. На її місці колись відбулась битва між місцевими селянами і татарами хана Батия. Пройшовши лісом 8 кілометрів, Ви опинитесь на перевалі Німчич.
З перевалу починається одноденні туристичні маршрути, на північ – до печери Довбуша та на південь – до скель Протяте Каміння.
Що цікавого подивитись поруч?
- Лужківський водоспад – водоспад в українських Карпатах, що розташований в Косівському районі Івано-Франківської області. Висота його складає понад 14 метрів. Це один із найвищих водоспадів Гуцульщини, то чому б не завітати до нього?
- Відносно неподалік розташовується також скельний комплекс Писаний Камінь - священне місце карпатських мольфарів.
- Печера Довбуша – пам’ятка природи місцевого значення. Знаходиться в межах Путильського району Чернівецької області, на схід від села Підзахаричі. Площа складає 0,1 га. Являє собою вертикальну похилену тріщину тектонічного походження. Довжина печери становить 22 метри, ширина ходу – 1,5 метри, висота ‒ від 3 до 6 метрів.
- Протяте каміння та "Соколине око" - мальонича група скель, улюбленці туристів та мандрівників як через свою фотогенічність, так і через химерні форми.
- Сокільська скеля – скелясте урвище в Покутсько-Буковинському масиві Карпат, розташоване між селами Тюдів та Великий Рожин. Висота його складає десь 100 метрів, довжина ‒ 250 метрів. Утворилася ця скеля в результаті ерозії річки.
- Водоспад Манівлоги – маловідомий водоспад, що локалізується поряд з селом Великий Рогожин на безіменному струмку. Важкодоступний, висотою близько 6 метрів. Але не дуже «попсовий», тому багато людей Ви тут не зустрінете.
Як доїхати до перевалу Німчич ?
Громадським транспортом
Щоб потрапити до перевалу Німчич перш за все потрібно добратись потягом до міста Чернівці, далі до міста Вижниця. Сюди з автовокзалу відправляються автобуси, перший о 8:50 ранку, дорога коштуватиме близько 35 гривень. З Вижниці до села Виженки Ви можете прогулятись пішки, тому що відстань між ними всього 2 кілометри, ну або ж взяти таксі. Від села Виженка до перевалу Німчич всього 3,5 кілометри.
Автомобілем
Якщо Ви подорожуєте автомобілем, то проведете в дорозі від 1,5 до 2 годин, а це приблизно 80 кілометрів. Рухатись потрібно з Чернівців до Вижниці через Вашківці або Сторожинець. З Виженки їдьте в село Віженка в напрямку перевалу. Відстань між ними становить 6 кілометрів. Далі з села до перевалу Німчич. У підніжжі перевалу є вказівник «Ліворуч Урочище Лужки». Від шлагбаума "Урочища Лужки" до турбази "Трембіта" ‒ 4 кілометри.