В Карпатах чимало гір з цікавими формами та назвами: Вухатий Камінь, Шпиці, Ребра… Покутсько-Буковинський гірський масив теж може такою похизуватись. Знайомтесь – гора Біла Кобила, що розташована неподалік смт. Верховина Івано-Франківської області. Можливо, популярністю вона поступається Говерлі чи Чорногорі, але однозначно заслуговує уваги.
Гора Біла Кобила (1477 або 1479 м – дані різняться) – третя за висотою вершина Покутсько-Буковинського масиву. Друге місце тут займає вершина Хорде (1479 м), а перше – г. Ротило (1483 м).
Біла Кобила отримала свою назву через сідловину, що вкрита ґреготами. Здалеку вона нагадує кінський тулуб, також на ній доволі довго не тане сніг, що і придає їй білого забарвлення. А кам’яні брили, які видно з вершини гори, вже асоціюється з хвостом кобили.
Сходження на цю конячку віщує як гарні краєвиди, так і невеличкі випробування. Схили гори доволі круті (особливо з північно-східної сторони), але з вершини видно гору Ґрегіт (1472 м), Чорний Ґрунь (1486 м), а також найвищі гори України, що розташовані в масиві Чорногора.
Одне з найближчих селищ до вершини гори – смт. Верховина, через яке проходять чимало туристичних маршрутів.
Маршрути на Білу Кобилу
- Чи не найпростіший та найкоротших похід на Білу Кобилу можна зробити з смт. Верховина. Взагалі, Верховина – чудова стартова локація для походу в гори. Рушаймо за течією почітка Віпче до однойменного присілку. Піднімаємось на сідло хребта, орієнтиром слугуватиме кладовище, що має бути по ліву руку. Звідси до вершини можна дістатись як прямою стежиною, так і трохи обхідним шляхом через ліс. Повертаємось у селище тією ж дорогою (найкращий варіант, якщо не дуже вмієте орієнтуватись в горах).
- Маршрут з с. Микуличин до Верховини – теж цікавий варіант, але дещо складніший. Цей похід тягнеться на 48 км, але до початкової та кінцевої точки доволі легко добиратись транспортом. На цьому маршруті відвідаємо гору Ягідну (1216 м), гору Кунікливу (1261 м), Чорний Погар (1266 м), Ротило (1483 м), Ґрегіт (1472 м), Білу Кобилу (1477 м) тощо. Позитивною особливістю цього маршруту буде його різноманіття, адже буде і можливість помилуватись Горганами, і зустріти пастухів (може й сиру карпатського скуштувати), і ягодами поласувати (якщо не взимку йдете, звісно).
Цікаві локації поблизу Білої Кобили
Походи Карпатами зазвичай насичені приємними несподіванками. Тому чому б не урізноманітнити свій маршрут якимись цікавинками неподалік?
- Колоритні гуцульські селища Верховина та Криворівня наситять ваш відпочинок культурною програмою, незвичними музеями та смачною місцевою кухнею. Ну і житлом, якщо вирішили затриматись в цьому районі.
- Терношорська Лада – відоме «місце сили» в Карпатах. Це скельний комплекс чудернацьких форм, що розташований на висоті майже тисячу метрів над рівнем моря. Скелі насичені історією та легендами.
- Гора Писаний Камінь – ще одне «місце сили» неподалік. Виглядає наче зрізана піраміда, вкрита таємничими петрогліфами. Та як би там не було, краєвиди з неї чудові.
Як дістатись?
Громадським транспортом
Автобусом напрямку Івано-Франківськ − Верховина чи Коломия – Верховина, або потягом до Ворохти (30 км від Верховини) чи Яремче (60 км), а звідти – автобусом чи таксі.
Автомобілем
З Івано-Франківська їдете маршрутом Надвірна-Делятин-Яремче-Ворохта-Верховина трасою T0906/H09/P24. Зі сторони Мукачева їдете трасою H09, минаючи Хуст, Тячів, Ясіня і Ворохту.