лого
  • Головна
  • Категорії
    • Гірські масиви Карпат
    • Водні ресурси Карпат
    • Карпатські населені пункти
    • Туристичні маршрути Карпат
    • Споруди та пам'ятки Карпат
    • Екстремальний відпочинок у Карпатах
    • Санаторно-курортне лікування
    • Гірськолижний відпочинок у Карпатах
  • Новини
  • Блог
  • Про Karpatium

вибрана мова

karpatium@gmail.com

Для будь-яких питань, скарг чи пропозицій

  • Увійти
Головна / Гірські масиви / Гора Синячка 

Горганський Масив, івано-франківська область

Гора Синячка

Фото: Sergey Kozub

Відпочинок в Карпатах – це не тільки гарні фото гірських пейзажів, але й передусім отримання величезної кількості нових емоцій та приємних вражень, розслаблення, втеча від міської метушні та внутрішнє збагачення. Релакс тіла і душі тут тісно переплетений, а знайомство з місцевими цікавинками та культурною спадщиною не тільки розважають, але з дозволяють подивитись на світ з іншого ракурсу.

Хто б знав, що подорожі Карпатами можуть познайомити мандрівника з горами різної професії? Одні співають, інші працюють прикордонниками, а деякі навіть визначають погоду. Гора Синячка (1400 м), що розташовується в масиві Ґорґани Івано-Франківської області – одна з таких гір-метеорологів. Якщо придивитись здалеку, то Синячка здається синьою через свій смерековий покрив, однак коли погода збирається різко погіршати, вона чорніє, ніби показуючи своє невдоволення.

Фото: Sergey Kozub

Маршрут до вершини гори веде через мальовничі смереково-ялинкові ліси, а південний схил рясніє травами, білими стовбурами берізок і червоними ягодами горобини, що змішується в чудову палітру кольорів. Це місце давно на примітці у тих, хто радий поласувати натуральними продуктами, адже гора Синячка з радістю пригостить чорницею, малиною та грибами. Вістря її органічно вписуються в Ґорґани – скрізь каміння, подекуди навіть ґреготи, хоч і не такі велетенські як на горі Явірник-Ґорґан. За доброї погоди на вершині гори Синячка можна впіймати один з найгарніших краєвидів в Українських Карпатах. Звідси чудово видно хребет Явірник, гори Хом’як, Синяк, Ґорґан, Довбушанку, Велику Сивулю тощо.

Гора Синячка здивує мандрівників не тільки своєю схильністю до визначення погоди, але і активною участю в розвитку української економіки. На шляху до її вершини вам не один раз зустрінуться залізні велетні – нафтові вишки, що працюють без перерви. То тут, то там можна побачити і свердловини, і труби, по яким нафта направляється по своїм справам. Але людського фактору тут мінімум, а тому це не впливає на мальовничість цієї місцини. Немає ні бетонних огорож, ні охорони, яка підозріло щуриться на вас і стискає рушницю, як тільки ви наблизитесь до «чорного золота». Насправді, чи не єдиним вартовим тут виступає здоровий глузд, адже ясно, що пошкоджувати це обладнання – не найкраща ідея. Також всі ми знаємо, що тютюн шкідливий для здоров’я, однак запалена цигарка біля нафти істотно попсує здоров’я в рази швидше і ефективніше. Тому спокійно робимо фото, роздивляємось все і рушаємо далі своїм маршрутом. До речі, багато хто може подякувати нафтопромислу на горі Синячка, адже завдяки йому тут з’явилась цілком пристойна для гір дорога, яка підходить як для велосипедистів, так і для автомобілістів.

Локації неполадік гори Синячка

Маршрутом до гори Синячка можна побачити геологічну пам’ятку природи скелю Білий камінь (29 м), що розташовується поруч із г. Пірс-Дора (961 м). Вона чудово впишеться у вашу підбірку фото цього краю.

Чимало цікавого для допитливого мандрівника запропонує м. Яремче, з якого починаються чимало пішохідних маршрутів в околиці. Окрім цього тут можна зняти житло чи готель, відновити сили (не без допомоги гуцульських СПА та місцевої кухні) і продовжити подорожі Карпатами.

Карпатські гори утворюють гарний тандем із місцевими водоспадами, котрих не варто обділяти увагою. Поруч можна оцінити красу кількох з них: Пробій (Яремчанський), Дівочі сльози, Женецький гук тощо.

Маршрути до гори Синячка

Ймовірно, чи не найпопулярнішим є одноденний маршрут до гори Синячка з с. Дора, що поблизу Яремче. Він розрахований на 7-8 годин і складає 21 км. Маршрут доволі легкий, тому підійде навіть для початківців. Починається він з с. Дора (колишнє давнє село, розташоване поблизу Яремче, сьогодні входить до його складу), виходимо долиною Кам’янки і рушаємо стежкою. На шляху зустрінемо скелю Білий камінь, полонину Стайку, Нафтову вежу, піднімемось на вершину гори Синячка, а потім повертаємось назад до Дори через полонини Щівку, Нову і Бубну.

Доволі схожим є маршрут на гору Синячка з самого Яремче. Складає близько 20 км, займе 6 годин. На шляху вам зустрінуться деякі залишки укріплень Першої Світової війни, полонина Нова, полонина Щівка.

Третім популярним маршрутом є проміжний шлях через гору Синячка з Яремче до с. Делятин. Довжина – 25 км, тривалість – 6 годин. Починаємо шлях із залізничної станції в Яремче, рушаємо до полонини Чорногориця і піднімаємось на гору Синячка. Відпочивши і зробивши гарні фото, спускаємось на захід в урочище Лазки, а далі на гору Клива. Останнім пунктом нашої подорожі буде селише Делятин.

Як доїхати до гори Синячка

Сходження на гору Синячка найкраще починати з села Дора чи безпосередньо з Яремче.

Громадським транспортом

До Яремче можна попасти нічними потягами Київ-Рахів, Полтава-Ворохта, Харків-Рахів та Одеса-Рахів, або ж електричками з Івано-Франківська та Коломиї. У напрямок Яремче автобуси з Івано-Франківська їздять доволі часто, час поїздки близько 1,5 год.

Автомобілем

З боку Ужгорода: трасою H09 через Хуст, Тячів, Рахів, Кваси, Ясіня, Татарів і Микуличин. З боку Львова: трасою H09 до Івано-Франківська і далі через Надвірну і Делятин.

Повідомити про неточність

Розміщення

Горганський Масив, івано-франківська область
GPS: 48.4806955, 24.4727356

Локації поруч

м. Яремче

Водоспад Пробій

5 °C
м. Яремче

Яремче

5 °C
Горганський Масив

Гора Явірник-Горган

Біля с. Татарів

Женецький гук

-1 °C
південно-східна частина Ґорґан

Гора Хом’як

Біля м. Яремче

Микуличин

0 °C
Біля села Поляниця

Гірськолижний Курорт Буковель

-2 °C
Біля села Букове

Крапельковий водоспад

1 °C
Біля села Букове

Бухтівецький водоспад

1 °C
с. Яблуниця

Гірськолижний курорт Яблуниця

2 °C
с. Яблуниця

Яблуниця

-2 °C
с. Манява

Манява

5 °C
Івано-Франківська область, Богородчанський район

Манявський водоспад

5 °C
с. Ворохта

Ворохта

-1 °C
с. Лазещина

Лазещина

-2 °C
смт Ясіня

Ясіня

-2 °C
хребет Сивуля

Гора Велика Сивуля

Немає відгуків

Виконайте Вхід щоб залишити відгук

Підписатись

Оновлення по обраній тематиці

Додати до улюблених
Повідомити
Категорії
  • Гірські масиви Карпат
  • Водні ресурси Карпат
  • Карпатські населені пункти
  • Туристичні маршрути Карпат
  • Споруди та пам'ятки Карпат
  • Екстремальний відпочинок у Карпатах
  • Санаторно-курортне лікування
  • Гірськолижний відпочинок у Карпатах
Karpatium.com
  • Відпочинок у Карпатах
  • Блог
  • Про Карпатіум
  • Увійти
Блог
  • Таємниці та легенди гори Говерла
Контакти
+380502804102

10.00 - 16.00 GMT+3

karpatium@gmail.com

Пропозиції та поради по покращенню ресурсу

Політика Конфіденційності
Copyright © 2020 by Karpatium
Вхід
Вхід за допомогою соціальних мереж
social facebook sign insocial google sign in

Використовуйте емейл та пароль вказані при реєстрації

Забули пароль ?
Success

Шукаємо

прогрес