лого
  • Головна
  • Категорії
    • Гірські масиви Карпат
    • Водні ресурси Карпат
    • Карпатські населені пункти
    • Туристичні маршрути Карпат
    • Споруди та пам'ятки Карпат
    • Екстремальний відпочинок у Карпатах
    • Санаторно-курортне лікування
    • Гірськолижний відпочинок у Карпатах
  • Новини
  • Блог
  • Про Karpatium

вибрана мова

karpatium@gmail.com

Для будь-яких питань, скарг чи пропозицій

  • Увійти
Головна / Гірські масиви / Гора Ребра 

масив Чорногора, Закарпатська область

Гора Ребра

Фото: Євген Новосад

Часом кожному з нас потрібно відпочити – зірватись з насидженого місця і відкрити себе для нових вражень, культур інших народів та незабутніх спогадів. Завітавши до Закарпаття, щоб прогулятись по гордому Чорногірському хребту, ви обов’язково маєте відвідати гори-двотисячники. Не можна уявити собі справжній відпочинок в Карпатах без приголомшливих виглядів, що відкриваються з вершин найвищих гір України.

Гора Ребра та Шпиці Гора Ребра та Шпиці. Фото: Євген Новосад

Українські Карпати мають чимало місцин, які своїм виглядом можуть здивувати навіть досвідченого мандрівника. Чимчикуючи Чорногорою, ви побачите могутнього, але дуже зголоднілого велетня, ребра якого видно за десятки кілометрів. Напевно, так подумали наші давні предки, коли вперше досліджували Карпати. Таким асоціаціям завдячує своєю назвою гора Ребра (2001 м) – вершина, що гордо несе прапор українських гір-двотисячників. Її ландшафт й справді нагадує людські ребра, що анітрохи не робить цю красуню менш фотогенічною.

Гора Ребра розташовується в центральній частині хребта Чорногора. Її сусідами є вершини Гутин Томнатик (2016 м), гора Бребенескул (2035 м) та Туркул (1933 м). Сьогодні гора Ребра – це один із ключових елементів туристичних маршрутів під час подорожей Карпатами, але в минулому столітті вона працювала прикордонником. По ній проходила межа між Чехословаччиною та Польщею. Мовчазними свідками цих часів є стовпи та шматки колючого дроту, які уважний мандрівник може знайти під час подорожі цією місциною. Тепер же гора Ребра розташована на території України і розділяє Закарпатську та Івано-Франківську області. З вершини гори відкриваються панорамні пейзажі.

Панорама з вершини Ребри, фото: Алексей Медведев

Погода в Закарпатті чудово підходить для життя багатьох унікальних рослин, фото яких часто можна побачити в Червоній книзі України. Проходячи маршрутом через гору Ребру, ви можете побачити сосну кедрову, жовтозілля карпатське, ломикамінь моховидний, насельницю лежачу тощо. На жаль, не всі ми чудово вчили ботаніку в школі і знаємо, як виглядають всі ці рослини, але яким-небудь чином нищити рослинність тут вкрай небажано. Однак, якщо душа непереборно бажає втрутитись в місцеву екосистему – направте свою енергію на поїдання чорниці, влітку її тут досхочу. І смачно, і без шкоди для природи.

Неподалік від вершини вмостились невеликі високогірні озера, які інколи романтично називають «Очима неба». Мальовничі пейзажі Карпат сприяють їх популярності серед мандрівників, але за пальму першості завзято борються два з них – озеро Несамовите та озеро Бребенескул.

В подорожі Карпатами слід завжди пам’ятати, що це все-таки гори, а вони інколи бувають ще тими гоноровими панянками. Північні та північно-східні схили гори Ребра – це круті скелясті урвища. Перш за все це стосується тих, хто не уявляє свій відпочинок в Карпатах без зимового гірського туризму. Погода в Карпатах інколи сувора й любить погратись сильними вітрами чи навіть лавинами.

Якщо окрім гори Ребра ви плануєте по-максимуму ознайомитися з природою Карпат, зробити гарні фото водоспадів та озер і просто чудово провести час – одноденного маршруту буде явно замало. Є сенс влаштувати собі якусь «базу», де можна зняти житло (готель чи приватну садибу з цікавим гуцульським колоритом), дати ногам розслабитись, а заодно й покуштувати місцеву кухню. До гори Ребра найближчим є село Бистрець, однак можна зупинись і в багатьох інших навколишніх селах – Ворохті, Дземброні, Говерлі, Квасах тощо.

Що подивитись навколо

Однією з найкращих особливостей відпочинку в Карпатах є те, що чимало незвичних місцин поблизу гори Ребра тісно зібрані в невеликій області.

Можна влаштувати собі подорож-маршрут по навколишнім горам – Бребенескул (2035 м), Гутин Томнатик (2016 м), Дземброня (1877 м), Говерла (2061 м), Вухатий камінь (1864 м), Шпиці (1863 м) і т.д.

Уваги заслуговують і чудесні «Очі неба», які ми вже згадували раніше – озеро Бребенескул та озеро Несамовите. За гарної погоди фото тут виходять просто приголомшливі.

Можливо, вам буде цікаво побачити польсько-українську обсерваторію «Білий слон», що знаходиться на горі Піп Іван Чорногірський (2028 м). Це найвища споруда в Україні, де живуть і працюють люди.

Якщо маєте намір розбавити гірські маршрути культурним відпочинком, запрошуємо до «серця гуцульщини» − населених пунктів Верховина та Дземброня.

На шляху до гори Ребра можна зупинитись на полонині Гаджина, звідки відкриваються неповторні краєвиди.

Полонина Гаджина Полонина Гаджина, Фото: Вітергір

Маршрути до гори Ребра

Мандрівники полюбляють гору Ребра не тільки через її краєвиди, але й через зручність її розташування. Головні пішохідні маршрути пролягають через неї з кількох навколишніх сіл і відзначені маркерами.

  • Починаємо маршрут з с. Бистрець. Керуючись зеленим маркером, йдемо через полонину Маришевську і г. Шпиці аж до стовпця «Під Ребрами (1930 м)», там переходимо на червоний маркер, який врешті-решт виводить до нашої цілі. Загалом подолання цього маршруту займе близько 6 годин.
  • Доволі популярним є подорож із НСБ «Заросляк», що поблизу с. Ворохта. Рухаємось по жовтому маркеру до озера Несамовите, а звідтам – по червоному маркеру. Час ходьби приблизно складає 4 години.
  • Від села Говерла рухаємось по синьому маркеру через КПП «Карпатський біосферний заповідник» і полонину Туркульську. З підніжжя гори Туркул переходимо на червоний маркер поблизу стовпця «Під Ребрами (1930 м)». Від с. Говерла до гори Ребра цим маршрутом можна дістатись за 5 годин.

Як доїхати до початку маршруту

Громадський транспорт.  До с. Бистрець ходять автобуси з Івано-Франківська, Верховини та Ворохти. До Ворохти можна потрапити поїздом Київ-Ворохта чи Київ-Рахів, або ж скористатись автобусом з обласного центру. До с. Говерла їздять автобуси з Рахова.

Автомобілем. До с. Бистрець: з Івано-Франківська трасою T0906 до Надвірного, там перехід на трасу H09 через Делятин, Яремче і Татарів. Звідти решту шляху їдемо трасою P24 через Ворохту, а перед с. Верховина повертаємо праворуч, їдемо через с. Красник і в місці, де зустрічаються річки Чорний Черемош та Бистриця, ще раз повертаємо праворуч. З боку Ужгорода можна їхати трасою H09 через Мукачево, Хуст, Тячів, Рахів, Ясіня, Ворохту і далі за згаданим маршрутом.

До с. Говерла: з Ужгорода – через Мукачево, Хуст, Тячів, Рахів, Ростоки, Луги. З Івано-Франківська: трасою H09 через Надвірну, Татарів, Ясіня, Кваси, Ростоки, Луги.

Повідомити про неточність

Розміщення

масив Чорногора, Закарпатська область
GPS: 48.1117979105939, 24.5575202834336

Подібні локації

Рахівський район

Озеро Бребенескул

Верховинський район

Гори Шпиці

Чорногірський хребет

Озеро Несамовите

масив Чорногора

Гора Бребенескул

Надвірнянський район

Прутський (Говерлянський) водоспад

-13 °C
Чорногірський хребет

Гора Говерла

Верховинський район

Гора Вухатий Камінь

Біля с. Дземброня

Дзембронські (Смотрицькі) водоспади

-15 °C
Верховинський район

Піп Іван ( Поп Іван) Чорногірський

c. Дземброня

Село Дземброня

-15 °C
Верховинський район

Озеро Марічейка

с. Ворохта

Ворохта

-13 °C
смт Ясіня

Ясіня

-13 °C
с. Яблуниця

Гірськолижний курорт Яблуниця

-12 °C
Рахівський район

Піп Іван Мармороський

Рахівський район

Гірськолижний курорт Драгобрат

-13 °C
південно-східна частина Ґорґан

Гора Хом’як

Рахівський район

Ялинський водоспад

-8 °C
Біля села Поляниця

Гірськолижний Курорт Буковель

-12 °C

Немає відгуків

Виконайте Вхід щоб залишити відгук

Підписатись

Оновлення по обраній тематиці

Додати до улюблених
Повідомити
Категорії
  • Гірські масиви Карпат
  • Водні ресурси Карпат
  • Карпатські населені пункти
  • Туристичні маршрути Карпат
  • Споруди та пам'ятки Карпат
  • Екстремальний відпочинок у Карпатах
  • Санаторно-курортне лікування
  • Гірськолижний відпочинок у Карпатах
Karpatium.com
  • Відпочинок у Карпатах
  • Блог
  • Про Карпатіум
  • Увійти
Блог
  • Таємниці та легенди гори Говерла
Контакти
+380502804102

10.00 - 16.00 GMT+3

karpatium@gmail.com

Пропозиції та поради по покращенню ресурсу

Політика Конфіденційності
Copyright © 2020 by Karpatium
Вхід
Вхід за допомогою соціальних мереж
social facebook sign insocial google sign in

Використовуйте емейл та пароль вказані при реєстрації

Забули пароль ?
Success

Шукаємо

прогрес