Плавні переходи межують з різкими схилами, ховають полонини за густими лісами, а маківки гір, прикрашені альпійськими луками, здіймаються до променів палючого сонця. Все це і є величною полониною Боржавою, на якій і притаїлась одна з найулюбленіших вершин Українських Карпат — гора Гемба (Гимба).
Чим ж вона так припала до душі мандрівників? Все просто — дорога, що веде до підніжжя гори, асфальтована, готелі та садиби зручні й завжди прибрані, а персонал щирий і привітливий. Туристи тут часто відзначають комфорт й зрівнюють його з європейським. Та це лишень початок, неподалік підніжжя Гемби (Гимби) розкинувся величний 14-метровий каскадний красень — водоспад Шипіт.
Водна стихія знаходиться в самому серці Карпат й облаштована довкола зручними тропами, перед якими вас привітно зустрінуть місцеві жителі та запропонують мед, сувеніри і вино, що чекатимуть дегустації на маленьких торгових лавках. Сама гора Гемба, або ж, як її тут називають місцеві, гора Гимба, облаштована крісельним підйомником, який за 20 хвилин довезе вас майже до самої вершини. Там на вас чекатимуть і квадроцикли, і джипи, і навіть параплани.
Коли підйомник довезе вас до гори Гемба, ви побачите стрімкий схил, подолавши який опинитеся прямо на її вістрі. Карпати — це свого роду океан, однією з найгарніших перлин якого є гора Гемба. Її особливість полягає не тільки в дивовижних краєвидах, що відкриваються з самої вершини, а й в шляху, що веде через високогірні поля чорниць. Влітку тут частенько можна побачити людей, які збирають чорні ягоди спеціальними гребінцями. Та що ж казати, чимало мандрівників полюбили гору Гемба за те, під час підйому можна зробити невеличку перерву й скуштувати ці апетитні синьо-фіолетові ягоди під теплими променями сонця, що змінюються прохолодними поривами вітру.
Маршрути на Гимбу
Крісельний підйомник у Пилипці припинив роботу з початку 2023 року і коли запрацює невідомо.
Є чимало варіантів підйому до верхівку гори Гемба. Ми вирішили представити вам два найпопулярніші: перший — легкий, використовуючи підйомник для підкорення вершини, тільки на один день, другий — важчий і розрахований на 2-3 дні.
Перший маршрут бере початок від гірськолижного курорту Пилипець. Від нього слід йти (200-300 метрів) до крісельного підйомника, який доставить вас наверх. Але звідти шлях до Гемби ще тільки починається. Піднятись на саму вершину вам вдасться за 30-40 хвилин неспішним кроком. Звідтам відкриються дивовижі зеленого краю, що перехоплять подих та надовго закарбують цей момент в пам’яті.
Довший маршрут бере свій початок з Міжгір’я, звідти можна піднятись на Боржавський хребет і дістатись до гори через сусідні вершини (гора Стій, гора Великий Верх і т.д.).
Спускаючись вниз з Гемби, завітайте до Чайовні Сурія на смачний трав’яний чай. Там ви зможете споглядати пейзажі з панорамних вікон закладу, сидячи на зручних стільчиках та куштуючи гарячі напої зі смаколиками.
Як дістатись
Громадським транспортом
Спочатку вам необхідно дістатись Воловця. Це можна зробити як автобусним рейсом зі Львову та Ужгорода так і залізницею зі Львова, Одеси, Києва або Ужгорода. Коли ви прибудете до Воловця, то легко знайдете автобус або таксі, яке довезе до Пилипця, адже відстань між ними всього 14 км.
Автомобілем
Якщо ви запланували поїздку власним ходом то тримайтесь маршруту по трасі Київ-Львів-Чоп до Нижніх Воріт, далі потрібно повернути направо на Міжгір'я прямо дорогою до Воловця, а звідти всього 14 км до ГК Пилипця.