Дивовижна гора, що своєю формою нагадує пірамідальну конструкцію пам'яток культури Стародавнього Єгипту. На відміну від рукотворних споруд Лівійської пустелі та Файюмського оазу одна з найвищих точок Мармароського масиву має природне походження.
Піп Іван Мармароський (не плутати з Піп Іван Чорногірський) знаходиться неподалік кордону Румунії в Рахівському районі Закарпатської області. Краєвиди Мармароського масиву по своїй особливій будові нагадують гірські системи Європейських вершин та схилів, через що їх прозвали Гуцульськими Альпами. Висота г. Піп Іван сягає 1936 метрів над рівнем моря, вершину оточують скелясті виступи, що плавно переходять в пологі узгір'я. Існує теорія стосовно плутанини у назвах між Чорногірським та Мармароським Піп Іваном. Вважається, що топографи випадково внесли одну й ту ж назву на карту. По тій же причині на просторах українських земель знаходяться дві зовсім різні вершини, що записані однією назвою Петрос. Будьте обережні в пошуках маршрутів до цих гір.
Підйом на гору супроводжується неперевершеними ландшафтними пейзажами, що перехоплюють дух та підштовхують мандрівників до ще одного кроку, аби побачити велич гірських масивів з вищого ракурсу. Автентичність краю дозволяє зріднитись з високогірним повітрям та відчути шкірою палку любов променів сонця на фоні прохолодного вітру. Саме в такі моменти по справжньому відчувається єдність з природою. Мало хто знає, та саме високо в горах зароджуються шедеври людської думки, що пізніше набувають обрисів кропіткою працею. Можливо саме тут до вас прийде натхнення, яке відкриє скриню нових талантів і перебудує буденність життя.
Піп Іван Мармароський знаходиться на прикордонній території, тому перед поїздкою тут слід оформити дозвіл на період перебування. Зробити це не складно, за 5-7 днів перед походом напишіть і відправте поштою листа командирові Мукачівського прикордонного загону. В ньому слід вказати кількість осіб, паспортні дані, маршрут та початой і кінець походу. За день-два зателефонувавши в прикордонну заставу селища Ділове ви дізнаєтесь чи отримали дозвіл (краще відправити листа взагалі за 2 тижні, щоб точно отримати позитивну відповідь). На ВПС “Ділове” першого дня мандрівки ви зможете отримати перепустку, не забудьте взяти з собою паспорти та роздруковану копію листа. Звідти прямуйте з центру селища через міст річки Тиса та дивіться на камені й дерева, маршрут промаркований червоно-білим кольором, довжина маршруту 22 кілометри, перепад висот приблизно 1600 метрів. Останні сотні метрів найважчі, але коли побачите вершину за кілька кроків, то у вас відкриється 2 дихання та хвиля емоцій подарує прилив нових сил.
- Прикордонна служба ВПС «Ділове»: тел.: 03132-3-23-45, моб.: 067-312-07-42. Знаходяться вони за адресою с. Ділове, вул. Требушанська, 60. Тут ви зможете уточнити інформацію, щодо отримання пропуску.
- Прикордонний загін міста Мукачево: тел.: 03131-2-12-61. Знаходяться вони за адресою: вул. Недецеї, 45, м. Мукачево. В них знаходиться інформація щодо ініціалів та звання керівника прикордонного загону.
Як дістатись
Громадським транспортом
Потяги прямують з великих міст тільки до Рахова або Солотвино, звідти ви можете доїхати автобусом, це найближчі населені пункти селища Ділове. Автобуси також сюди прямують з Мукачева, Ужгорода, Івано-Франківська та Коломиї.
Автомобілем
Прямуйте трасою з Києва до Івано-Франківська, а далі через Надвірну-Яремче-Микуличин-Ясіня-Рахів до самого Ділового.
Немає відгуків