Знаходиться гора Дземброня на території Карпатського національного природного парку й відноситься до карпатського масиву Чорногора. Висота вершини Дземброні складає 1877 метрів над рівнем моря, а шлях до неї усипаний кам’яними розсипищами та красою й зеленню субальпійських луків. Вершина гори Дземброня складається з пісковиків, а підніжжя вкривають чагарники та ялинові ліси, що стоять тут непорушно ще з сивих часів. Зверху над ними височіє й сама Дземброня, її особливістю є гостра пірамідальна форма, та й це ще не все.
На схилах здалеку можна побачити льодовиковий кар, з якого бере свій початок однойменна річка. Ще одним витоком є річка Бальзатул, що є правою притокою Білої Тиси. Сусідами гори Дземброня є гордовиті двотисячники Українських Карпат, серед яких найближчі - гора Піп Іван Чорногірський (2020 м) та гора Менчул (1998 м). Трохи нижче моститься мальовниче карпатське село Дземброня. Знаходиться воно далеко від цивілізації, тому його частенько обирають мандрівники, аби втекти від настирного шуму міста. Селище Дземброня перенесе вас у казковий світ високогірності, де вас зустріне гостинна атмосфера жителів, що переплітається з самобутністю карпатської культури та інфраструктурою зеленого туризму.
Легенда про г. Дземброня
Назва гори та селища походить з давніх часів, а саме з ХVІІ століття. Предки цього краю передавали з вуст в уста історію, що дійшла й до наших часів. Раніше Дземброня слугувала напрямком, через який проходив шлях, що сполучав три держави: Польщу, Чехословаччину та Румунію. Одного разу, проходячи цією дорогою польські жовніри загубили доньку пана. Вона якимсь чином зникла з їхнього виду, коли вони проїжджали повз ліс. В той день тишу й спокій гірських масивів прорізали крики слуг, що кричали у весь голос “Ґдзє Броня?” з надією, що шляхтянка відгукнеться. Та знайшли жовніри панянку чи ні історія умовчує.
Як дістатись
Громадським транспортом