Чи багато Вам відомо про Українські Карпати? Могутні гори та предвічні ліси ховають багато таємниць. Відправляючись в подорожі Карпатами, Ви наче переноситесь в зовсім інший світ, де люди живуть в міцній взаємодії з природою. Тут Вас добре нагодують, Ваш фізичний і духовний стан покращиться, а приємні спогади надовго складуть компанію.

Під час подорожі Карпатами, зверніть увагу на село Синевирська Поляна. Про нього знає майже кожен турист, адже недалеко звідси розташоване добре відоме всім озеро Синевир. Якщо Ви зібралися подивитись на нього, то неодмінно слід спочатку дізнатись, як доїхати до Синевирської Поляни. Це село знаходиться в Закарпатській області та входить до складу Синевирської громади Хустського району. Раніше його називали Верхній Синевир.

Історія села
Вперше село Синевирська Поляна було згадане в документах 1715 року. Також відомо, що в цьому (XVIII) столітті воно належало родині Корніс. З приходом Радянської влади, (в 70-их роках XX ст.) село поділили на чотири частини: Береги, Синевирська Поляна, Загорб та Свобода. Найстарші корінні мешканці села пам’ятають його дещо іншим. Колись село Синевирська Поляна не розкидалось так широко, а нижня частина села, яку сьогодні називають Сигли, тоді була урвищем з лівого боку річки Тереблі. В цьому місці колись росли смереки, що мали гілки тільки на верхівці. Місцеві жителі такі дерева називають «сигла», тому і урвище так назвали. Першою в цьому місці побудували лісопилку і деревообробні цехи. Це відбулося в 50-их роках XX століття. Відтоді урвище стало присілком. А через деякий час після будівництва лісопилки тут почали з’являтися і житлові будинки.
По ліву руку від річки Теребля стоїть ще один присілок – Довгий Город. Він до початку 1980-их також пустував. Місце, яке виокремлюється між річкою й дорогою, називають Циганський лужок. Це пояснюється тим, що в 1970-их роках тут цигани ставали табором.
А ще на тому ж березі річки Теребля розташувався присілок Нижня Зірка. Він простягнувся від Кутової Зворини до стрімкого берега біля присілка Болото. На 200 метрів вище стоїть Центральна зірка, яка тягнеться аж до бетонного мосту в центрі. Трохи вище за нею знаходяться присілки Коміниць, Кути, Сакальова й Болото.
Сьогодні ж готелі в Синевирській Поляні ростуть як гриби після дощу, оскільки ця місцина стає дедалі популярнішою для затишного відпочинку в Карпатах.
Житло в Синевирській Поляні
Після активного відпочинку в Карпатах Вам неодмінно захочеться трохи розслабитись і відпочити. Синевирська Поляна житло надасть залюбки. Один з варіантів – садиби та міні-готелі, які пропонують увесь спектр послуг. Сьогодні душ, гаряча вода, санвузол та безоплатний Wi-FI – це те, що має бути в кожному готелі. Також тут пропонують облаштовані в лісі альтанки з мангалами, де можна добре відпочити великою компанією.
Звісно, в селі Синевирська Поляна житло пропонує і приватний сектор. І цей варіант аж ніяк не гірший від попереднього. Єдина порада – бронюйте житло заздалегідь, бо в іншому випадку доведеться потратити багато часу на пошуки вільної місцини.
Готелі в Синевирській Поляні
Тут велика кількість різноманітних готелів та садиб, тож кожен зможе підібрати найкращий для себе. Ось декілька найвідоміших готелів:
- Маєток «Ґорґани», що знаходиться за 3 кілометри від озера Синевир та за 6 кілометрів від центральної частини села. Окрім всіх сучасних благ Вам запропонують покататися на конях, піднятися на сусідню вершину, позбирати гриби та ягоди, ну і, звичайно ж, сауну. Простий двомісний номер коштуватиме приблизно: в новорічний період – 700 грн., з 10 січня до кінця травня – 600 грн., а з 1 червня до кінця року – 500 грн.
- Гостинний двір «Карпати» розташувався на відстані 3 кілометрів від центру села, 1,5 кілометри від озера Синевир та за 800 метрів до гірськолижного підіймача. Тут на гостей чекає басейн об’ємом 250 л, сауна, мангал, екскурсії, кінні прогулянки та народна музика. Ціна за добу з однієї людини починається зимою з 225 грн., весною, літом та осінню – 200 грн., а в новорічний період – від 350 грн.
- Гостинний двір «Верховинський водограй» можна побачити за чотири кілометри від центру села, за 200 метрів від гірськолижного підіймача та на відстані 1 кілометр від озера Синевир. Окрім комфортних номерів на Вас чекають мангал, гойдалка, сауна та чан на 6 осіб. Також тут організовують різноманітні екскурсії та походи в гори на конях. Поніжитися в чані дві години коштуватиме приблизно 500 грн. Номер стандарт за добу коштує 550 грн., люкс – 650 грн.
Перед початком подорожі до села Синевирська Поляна готелі краще бронювати наперед, щоб уникнути неприємних ситуацій. До того ж це зекономить Ваш час, щоб краще насолодитись відпочинком.
Чим зайнятися на відпочинку в Синевирській Поляні?
Поруч з селом є легендарне Морське око (озеро Синевир), відпочинок на якому славиться на весь світ. Прегарні краєвиди наче магнітом притягують до себе туристів протягом цілого року. Форма озера нагадує око з зіницею-острівцем посередині, а його льодовикове походження робить це місце загадковим і незвичним. Відвідайте озеро Синевир, відпочинок тут обіцяє багато цікавого: прогулянки на велосипедах, риболовля, екскурсії до пам’яток Закарпаття та піші походи в гори.

Інша цікава локація поруч з Синевирською Поляною – водоспад Шипіт. Це одне з семи природних чудес України та один з найгарніших водограїв Карпат. Він тече поруч з горою Гримба та селом Пилипець. Тут працює крісельний підіймач, завдяки якому можна роздивитися водоспад згори та зробити неординарні фото.

Забронювавши в селі Синевирська Поляна житло, можна завітати також до Центру реабілітації бурого ведмедя. Тут відновлюють здоров’я ведмеді, які постраждали від поганого поводження людей чи природних катаклізмів. Загалом тут перебуває 33 ведмеді. Деякі утримуються в просторих клітках, а інші умовах наближених до природних, тобто в вольєрах розміром 6 га.
Як доїхати до Синевирської Поляни?
Громадський транспорт
Якщо Ви плануєте добиратися потягом, Вам слід обрати напрям через Львів з інших великих міст. Їхати треба до станції Воловець, далі потрібно пересісти на рейсовий автобус «Воловець – Міжгір’я», а звідти – маршруткою до Синевирської Поляни.
Інший спосіб – це подорожувати автобусом. Зі Львова йдуть декілька рейсових автобусів в цьому напрямку: «Львів – Хуст», «Львів – Тячів» та «Львів – Солотвино». Добратися потрібно до станції Міжгір’я, а далі автобусом в Синевирську Поляну.
Власним автомобілем
Найзручніший та найшвидший варіант – це їхати своїм авто. Якщо Ви надаєте перевагу цьому способу, Вам слід прямувати зі Львова дорогою Київ – Чоп, проїжджаючи через Стрий та Сколе до посту поліції, який знаходиться в смт. Нижні Ворота. Тут Вам потрібно повернути ліворуч на шлях Т0718 Нижні Ворота – Воловець – Міжгір’я. Після того виїдьте на дорогу Т0720 Міжгір’я – Колочава – Бурштино та прямуйте до села Синевирська Поляна.