Багато цікавих місцин розташовані на території національного природного парку «Синевир». Однією з таких локацій, що заслуговують на увагу, є зоопарк «Долина Вовків». Під час подорожі Карпатами радимо Вам обов’язково завітати сюди. У порівнянні з країнами-сусідами, в українських Карпатах найменша кількість вовків, всього 300 особин. З огляду на це, відпочинок в Карпатах на території України є безпечнішим. Зоопарк Синевир дає вам можливість познайомитися з цими хижаками зблизька та поспостерігати за їх поведінкою в безпечних умовах.
Зоопарк знаходиться у селі Синевирська Поляна Міжгірського району Закарпатської області. Його створили з метою реабілітації тварин та їх збереження. Першими в екопарку з’явилися вовки. Юрій Тюх, власник парку, викупив у браконьєрів кілька вовченят. Тепер вони підросли і стали дорослі та самостійні.
Тут є чотири породи вовків, однак всі вони дуже різні. Наприклад, карпатський сірий відрізняється від степового тим, що в нього білі кінчики лап і сиві очі, але колір хутра темніший, бо він маскується до хвойних лісів. У степового ж навпаки, лапи і очі мають жовтий колір.
Не дивлячись на свою назву, екопарк «Долина Вовків» прихистив не тільки вовків, але й інших хижаків. Тут Ви побачите також тигрів та левів. Здається, ці граційні кішки не звертають увагу на відвідувачів, але їх краще не дратувати. Також в «Долині Вовків» велике різноманіття копитних: олені, лані, верблюди, альпаки сурі, осли та інші. Через карантинні обмеження відвідувачів стало набагато менше, а тварини вже встигли скучити за туристами.
Біля входу у парк Юрій облаштував рибне господарство. Через село протікає гірська річка Теребля, вода в якій завжди холодна. До такої температури води добре пристосовується райдужна форель, її і розводить власник рибного господарства.
Зовсім недавно екопарк «Долина Вовків» гостинно зустрів ще одну мешканку − карпатську рись. Окрім тварин, що знаходяться на межі вимирання, сюди також беруть тих, що потребують реабілітації. Місцеві жителі, знайшовши в лісі ослаблених тварин, приносять їх сюди. Тут вони відновлюються, їх відгодовують та випускають назад у дику природу.
Тут є ще багато цікавих локацій. Неподалік знаходиться високогірне озеро Синевир та не менш цікава Страусина ферма. Приїхавши в екопарк «Долина Вовків», Ви зможете максимально близько доторкнутися до дикої природи, а тому Ваш відпочинок в Карпатах стане незабутнім.
Маршрут до Долини Вовків
З центру села Синевирська Поляна (поряд з відділенням Укрпошти) рухайтеся у південно-західному напрямку. Маршрут з села складає три кілометри, здолати його можна за півгодини ходьби. Пересуватися потрібно вздовж течії річки Теребля. За декілька хвилин після початку маршруту Ви натрапите на Страусину ферму. Після неї потрібно рухатися прямо приблизно 20 хвилин і в кінці цієї подорожі Карпатами на Вас буде чекати екопарк «Долина Вовків».
Вартість відвідування Долини Вовків
Ціна вхідного квитка до «Долини Вовків» становить 50 грн для дорослого.
Для дітей з 6 до 12 років ціна 30 грн, а для дітей дошкільного віку вхід безкоштовний.
Що цікавого подивитись поруч?
- Страусина ферма, на якій проживають два види страусів, загальною кількістю 10 особин. На території є музей природи.
- Центр реабілітації бурого ведмедя – це спеціалізований центр реабілітації особин бурого ведмедя, які зазнали жорсткого поводження або постраждали в наслідок стихійного лиха.
- Озеро Синевир – легенда Карпат. Найбільше і найглибше високогірне озеро України, розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря.
- Музей архітектури і побуту «Старе Село» – це перший сільський музей архітектури і побуту на Закарпатті, який відтворює матеріальне, духовне та культурне життя регіону.
Як добратися до Долини Вовків?
Громадським транспортом
Якщо добираєтесь до Синевирської Поляни поїздом, обирайте прямі сполучення, що їдуть через Львів з Києва, Одеси, Харкова. Вам потрібно взяти квиток до станції Воловець, а вже звідти продовжити подорож рейсовим автобусом.
Якщо Ви вирішили добиратися автобусом, з автостанції Воловець їде прямий автобус до села Синевирська Поляна. Ці ж автобуси їдуть через Міжгір’я з Ужгороду, Мукачева, Сваляви.
Автомобілем
Якщо Ви їдете до Синевирської Поляни власним авто, то найкраще рухатись трасою Київ – Львів – Чоп (Е-50/М-06), у селі Нижні Ворота повернути в сторону смт Воловець, орієнтовно 14 кілометрів, далі рухатись в сторону Міжгір’я приблизно 38 кілометрів. Проїхавши місто, повернете в напрямку на Колочаву та будете продовжувати рух трасою Т0720 до Синевирської Поляни.