Карпати з широко відкритими обіймами чекають всіх тих, хто любить природу і хоче до неї долучитися. Тут як зимою, так і літом велика кількість туристів. Всіх їх приваблює краса і душевність тутешніх місць. Мало хто засумнівається в тому, що подорожі Карпатами – це насичений й цікавий відпочинок. Багато туристів приходять сюди, щоб здійснити пішохідні походи на вершини гір, розбити табір, відпочити з друзями чи сім’єю в дивовижній природній атмосфері.
В українських Карпатах багата флора і фауна. Але сьогодні ми хочемо привернути Вашу увагу до місцини, що називається Центр реабілітації бурих ведмедів. На території України, а саме в Карпатах, залишилось всього 300 особин цих тварин. Популяція ведмедів різко скоротилася через погіршення екології, полювання та слабкого контролю. Ведмеді в Карпатах не є небезпечними для людини (якщо, звичайно, це не ведмідь-шатун), оскільки ведмеді самі намагаються уникнути зустрічі з людиною. Саме тому туристам рідко доводиться побачити ведмедя в лісі.
Проте, є заповідник ведмедів в Карпатах, де Ви можете безпечно помилуватись цими звірами. Центр реабілітації бурих ведмедів знаходиться на території Національного природного парку «Синевир». Його будівництво розпочалося влітку 2011 року за сприяння міністра екології та природних ресурсів України Миколи Злочевського. Реабілітаційний центр має площу 12 га. Місце будівництва центру обрали не просто так, адже тут природа та кліматичні умови повністю відповідають тим умовам, в яких мають перебувати тварини.
Центр реабілітації бурих ведмедів складається з шести кліток та двох секцій для утримання груп і окремих тварин різного віку, стану здоров’я, в яких знаходяться басейни й барлоги. Зокрема, ділянка центру включає мішані ліси, водойми та водоспади, а з метою безпеки ще й обгороджена триметровим сітчастим парканом та електропастухом. Метою центру є реабілітація бурих ведмедів, травмованих через тортури та життя у клітці, потерпілих від стихійного лиха, утримання конфіскованих тварин з подальшим пристосуванням їх до існування в природному середовищі. Зараз тут живе 1 левеня та 21 ведмідь, кожен зі своєю історією, часто не дуже приємною.
Туристи очікують побачити на території Національного природного парку «Синевир» зоопарк. Але центр реабілітації бурих ведмедів сильно відрізняється від зоопарку, перш за все тим, що тут є спільні майданчики, де здорові тварини можуть проводити час разом. Паралельно тут є окремі невеликі вольєри для тварин з ускладненою реабілітацією та для тих, які її лише починають. Тут окремо для кожного ведмедя складають правильний раціон, який йому необхідний. Приїхавши сюди, ви можете поспостерігати, як поводиться в природі бурий ведмідь, фото з яким завжди буде приємною згадкою.
Недалеко знаходиться озеро Синевир. Це найбільше озеро Українських Карпат. Воно вважається найцікавішим об’єктом Національного природного парку «Синевир». Тож неодмінно сюди завітайте.
Подорожі Карпатами – це саме те, на що варто зважитися. Тут можна не тільки валятися в гамаку, але і проводити час активно. Відпочинок в Карпатах дає нам багато можливостей і задоволення. Ніде Ви не зможете отримати настільки великий контакт з природою та уникнути скупчення людей.
Що цікавого поруч ?
- Кам’янецький водоспад – розташований в межах масиву Сколівські Бескиди. Складається з одного каскаду розділеного скельним виступом на два потоки.
- Екопарк «Долина Вовків» – унікальний парк, в якому мешкають тварини, незвичайні для високогірної місцевості.
- Страусина ферма – ферма, на якій проживають два види страусів: африканські та австралійські.
- Озеро Синевир – найбільше і найглибше високогірне озеро України.
Як доїхати до центру реабілітації бурих ведмедів ?
До центру реабілітації бурих ведмедів слід добиратися з селища Міжгір’я на власному транспорті в напрямку села Синевирська Поляна. Недалеко від озера Синевир, по правій стороні, знаходиться вказівник напрямку реабілітаційного центру бурого ведмедя. Біля вказівника треба залишити свій транспорт і пройтись пішки по вкритій галькою і щебенем дорозі вгору приблизно 150 метрів. Центр працює з 9:00 до 18:00 щоденно. Вхід платний: 20 грн.
Громадським транспортом
Центр реабілітації бурих ведмедів розташований в Закарпатській області. Дістатись сюди без власного транспорту досить складно. Вам доведеться зробити багато пересадок. Наприклад, зі Львова Вам слід сісти на один з автобусів на головному вокзалі, які рухаються до Міжгір’я. Це рейси до Хуста, Тячева чи Солотвина. А далі пересісти на автобус до Синевиру. Такий маршрут займе багато часу, приблизно 7 годин. Окрім того, він погано збігається з графіком центру (останній рейс до Синевиру прибуває о 15:55).
Автомобілем
Зі Львова до Синевиру їдьте трасою Е471/М06 у напрямку Т0718 до села Нижні Ворота. Потім потрібно їхати трасами Т0718, Т0720 у напрямку Т0724. До реабілітаційного центру веде вказівник, який видно ще з дороги між селом Синевир і Синевирська Поляна. Дорога на авто триватиме приблизно 4 години.