Одне з найвищих озер як в Українських Карпатах, так і в Україні в цілому. Води його взимку замерзають та покриваються товстим шаром криги настільки, що майже зовсім не прогріваються до комфортних температур навіть в найспекотніший день літа.

Озеро Несамовите займає друге місце по висоті розміщення (1750 м), “п'єдестал високогірності” посідає о. Бребенескул (1801 м). Вода тут й справді не прогрівається влітку до зручної для занурення температури. Зумовлено це льодовиковим походженням та, власне, висотою, на якій воно знаходиться. Знаходиться Несамовите озеро в районі Надвірнянського району Івано-Франківської області. В масиві Чорногора водойма займає невелику площу, озеро Несамовитого в довжину складає 88 метрів, а в ширину 45 метрів. В найглибшій точці водойма має близько 1,5 метрів. Довкола видніються вершини, гірські хребти та тропи прикрашені квітом альпійських та субальпійських луків. Мандрівники прямують сюди зазвичай найшвидшим маршрутом від турбази “Заросляк”. Йти в один бік 3 години, довжина маршруту близько 6 кілометрів.

Підіймаючись панорамними видами карпатських гір для вас цей час пролетить швидше ракети Ілона Маска. Відвідавши озеро Несамовите не спиняйтесь на досягнутому. Річ у тім, що піднявшись від водойми ви можете піти стежиною, що виведе до однієї з найпопулярніших вершин Чорногірського хребта — гори Піп Іван. Якщо ж ви будете обмежені часом, то від Несамовитого прямуйте до найвищої вершини України — гори Говерла. З неї ви вже зможете спуститись до турбази Заросляк.

Легенди
Блукають цим краєм різні легенди про озеро Несамовите. Про водойму на горі історії здебільшого не веселі, на це вказує й сама назва водойми. Місцеві жителі ще здавна прозвали озеро Несамовитим, адже несе воно людям тільки страх і біди. Тут, за повір’ями, народжується град, який в негоду руйнує хати й б’є врожай, що клопітким трудом зростили люди. Яким чином? Легенда озера розповідає про вершника на коні, який являється над водою, коли в неї жбурнути каменюку. У всі пори року він непорушно спить на дні водойми, а коли той сон порушили — стрибає на примарного коня й чимдуж гарцює по скелях, з яких сиплеться каміння й шматки льоду. Разом з ним із води виходять стривожені душі й починають підбирати, що нападало зі скель, аби те все пізніше обрушити на людей, які живуть вниз гори. Якщо вас це не лякає і все ж ви вирішите жбурнути камінь до води, то пам’ятайте, що неподалік живуть гуцули, які за скоєне точно не погладять по голівці.
Як дістатись
Громадським транспортом
Діставшись Ворохти прямуйте до КПП (запитайте у місцевих, вони вам підкажуть як краще дійти/доїхати), на вході потрібно показати паспорт або водійське посвідчення, вхід платний. Від КПП до турбази Заросляк 8 км, цей шлях можна пройти пішки або ж попуткою, працівники КПП часто просять водіїв підвозити туристів, тому це не буде проблемою. Потягом Львів-Рахів, Київ-Рахів або сполученням Івано-Франківськ-Ворохта/Рахів. Автобуси сюди прямують з таких міст як Львів, Івано-Франківськ, Київ та Ужгород.
Автомобілем
Трасою Київ-Житомир-Тернопіль-Франківськ-Надвірна-Яремче-Ворохта і на розвилці повернути праворуч на вулицю Говерлянську, з якої веде пряма дорога до турбази Заросляк. Далі слідувати маршруту описаному вище.
Немає відгуків