Найвища точка України г. Говерла (2061 м) – це мекка для тисяч мандрівників щороку. Тому не дивно, що маршрутів на неї теж буде чимало. Цей варіант маршруту на Говерлу хоч і не найкоротший, але доволі простий через плавність набору висоти. Ну і чудовими краєвидами він не обділений.
- Сезонність: травень – жовтень.
- Довжина маршруту: 20 км Лазещина – «Козьмещик» – Лазещина (рекомендуємо під’їхати)
- З самого «Козьмещика» на Говерлу і назад – приблизно 16 км.
- Перепад висот: 1325 м вверх і стільки ж вниз.
- Тривалість: орієнтовно 10–12 годин з «Козьмещика».
Існує також інша варіація данного маршруту - маршрут на Говерлу з Лазещини через Гропу.
Наш похід на Говерлу починається біля залізничної станції Лазещини. Втім, якщо приїхали на власному чи орендованому автомобілі, то краще вже доїхати прямо до «Козьмещика». Це не найкращий відрізок дороги для вашого автомобіля, але подолати його можна. Це зекономить вам близько 10 км в одну сторону. Автомобіль можна залишити на паркінгу кафе чи біля котроїсь із садиб.
На «Козьмещику» перед мостом є розвилка, вам прямо на міст. Переходьте через міст і далі прямо. Через 15 хв ходу тримайтесь правіше і попри потік рухайтесь вверх лісовою дорогою. Спочатку орієнтуйтесь на зелене маркування. З часом зелений маршрут Лазещина – Говерла буде маркований жовтим. За 4,5 км ви дійдете до полонини Козьмеська. Тут можна перепочити біля кошар і поповнити запаси води у джерелі.
Далі, пройшовши близько 1 км, ви знову вийдете на зелене маркування маршруту. Тут буде перехрестя кількох маршрутів. Пам’ятайте – вам потрібно вверх. З цього місця стежка стає більш людною, бо тут вже багато туристів піднімаються на Говерлу зі спортбази «Заросляк», тож йдучи за потоком туристів точно не заблудитесь, але про всяк випадок орієнтуйтесь на зелений маркер і старі прикордонні стовпчики чехословацько-польського кордону. Спочатку ви підніметесь на Малу Говерлу, а потім буде й вершина України – Говерла. Насолоджуємось краєвидами Чорногірського хребта, фотографуємось на пам’ять, трохи відпочиваємо і починаємо спуск назад, адже треба завершити похід до настання темряви.
Коли у вас є хоч маленький сумнів у орієнтації на місцевості, то завжди йдіть тією ж дорогою, що прийшли. Пам’ятайте, що піднятися на гору це половина справи, з вершини ще потрібно спуститися.
Як дістатись до початку маршруту (с. Лазещина)?
Громадським транспортом
Потяги прямують до Лазещини з Франківська, Львова та Коломиї. Автобусом можна дістатись з Івано-Франківська, або ж спочатку дістатись до м. Рахів чи смт. Ясіня, а вже звідти автобусами до Лазещини.
Автомобілем
Трасою від Києва до Івано-Франківська, а звідти вже через Надвірну, Яремче, Микуличин, Татарів, Яблуниця до самої Лазещини.