Коли ми говоримо про Гуцульщину, в першу чергу згадуються багатовікові традиції регіону, унікальна культура, народні промисли та ремесла і, звичайно ж, природа. Хочеш втекти від сірих буднів і метушливого міського шуму, або просто провести час в гармонії з собою та природою на відпочинку в Карпатах? У пошуках місць, які віднесуть тебе подалі від буденних турбот, варто звернути увагу на Лужківський водоспад, який розташований біля села Великий Рожин, біля присілка Лужки в Покутсько-Буковинських Карпатах на Косівщині.
Один із найвищих водоспадів Гуцульщини
Лужківський водоспад – це унікальне місце витворене самою природою, висота водоспаду сягає понад 14 метрів. Він розташований у місці, де лісовий потічок стрімко збігає донизу похилою скелею. Дещо нижче водоспаду потічок впадає в річку Верхнє Середню, яка є правою притокою Великорожинки (басейн Черемошу).
Природа дбайливо заховала це мальовниче місце під синім небом серед зелених лісів та пташиного співу. В будь-яку пору року та при будь-якій погоді Лужківський водоспад вражає своєю незайманою красою та справжністю. Кришталево чиста вода в гірській ущелині завжди залишається прохолодною, тому може стати для Вас справжнім порятунком посеред жаркого літнього дня. Не важливо, чи ви плануєте відпочинок в Карпатах в компанії друзів, чи романтичну прогулянку до мальовничого місця з коханою людною, подорож Карпатами до Лужківського водоспаду стане чудовою нагодою гарно провести час та повернутися до своїх звичних справ з новими позитивними емоціями.
Що цікавого поруч з Лужківським водоспадом ?
- Якщо йти вздовж річки і за мостом нікуди не звертати, продовжуючи маршрут прямо, можна вийти на «Писаний камінь», що знаходиться на відстані 9-ти км.
- На відстані 20 км на північний захід знаходиться Сокільський хребет. Це також частина Покутсько-Буковинських Карпат у межах Косівського району Івано-Франківської області. Загальна його протяжність − 15 км.
- Можна відвідати г. Ігрець (1311 м) рухаючись 15 км в західному напрямку.
Як дістатись до Лужківського водоспаду
Маршрути
Туристичних маршрутів, що ведуть до Лужківського водоспаду, наразі не багато. Він частково знаходиться на туристичному маршруті с. Буковець – Писаний Камінь – с. Буковець. Свою подорож до цього мальовничого куточка варто розпочати з с. Великий Рожин. На нас чекає досить легкий та приємний маршрут, який не потребує від Вас особливої спортивної підготовки. Спочатку треба пройти сільською дорогою вздовж русла річки і вийти на гірську стежку. Ця стежка заведе нас у глиб лісу, де і можна побачити ціль нашої мандрівки. Стараннями місцевих мешканців територія біля водоспаду була облагороджена. Тут можна відпочити на дерев’яних лавочках за столом недалеко коло водойми та зробити декілька фото на пам'ять про подорож.
Справжні відчайдухи та мандрівники можуть продовжити маршрут до «Писаного каменю» який знаходиться на відстані близько 9 км на північний захід. Слід пам’ятати, що подорожі Карпатами повні несподіванок, тому не завадить взяти з собою спортивний одяг та взуття для безпечного та зручного маршруту. Якщо ви правильно підберете спорядження для мандрівки будь-яка погода буде для вас сприятливою.
Веломандрівка
Лужківський водоспад маршрутом під’їзду і висотою дуже схожий на відомі Смугарські водоспади в селі Розтоки Путильського району Чернівецької області, які розташовані неподалік Лужківського. Якщо ви хочете дістатися до нього, подорож можна починати з Косова рухаючись на Бабин, Тюдів, Ріжни. Діставшись до Великого Рожена, їдемо вздовж гірської дороги до дерев’яної таблички. 200 метрів від неї вздовж потічка і буде знаходитися кінцева точка нашої подорожі Карпатами.
Якщо є бажання дорогою помилуватися краєвидами можна рушити в дорогу через Город, Соколівку на Яворів. Потім можна повернути в напрямку хребта Плоский, перетнувши річку в брід. Краєвиди, які відкриваються на вершині хребта Плоский, точно не залишать нікого байдужим. Далі треба спуститись вниз по ґрунтовій дорозі. Тут варто бути дуже обережним при спуску, адже дорога місцями сильно розбита лісовозами. На роздоріжжі слід повернути праворуч, а через декілька метрів ліворуч. Коли ви дістанетеся до мальовничих гуцульських хаток, повертаєте направо і тут зможете відпочити біля лісового джерела. Перетнувши річку за дерев’яним мостом, рухаємося прямо лісовою дорогою. Вже за кілометр буде дерев’яна табличка і поворот до Лужківського водоспаду.
Громадським транспортом
Якщо ви починаєте свою подорож з Івано-Франківська, то можна придбати квиток на прямий приміський автобус до с. Великий Рожин. Також є прямі сполучення з Чернівців та Косова.
Автомобілем
Якщо ви плануєте подорожувати автомобілем до Лужківського водоспаду, то рухайтеся по трасі Івано-Франківськ – Коломия – Крути, потім поверніть праворуч на P62/Т2601 та прямуйте до місця призначення. З Чернівців варто обирати шлях Чернівці – Вашківці – Вижницю – Кути по трасі Т2601.