Коли ми чуємо «Буковель» (село Поляниця Івано-Франківської області), то уява одразу ж малює собі гірськолижний курорт «Буковель» із засніженеми горами, крутими схилами для лижників і ледь відчутний аромат глінтвейну. Проте, було би геть несправедливо допускати поширення таких асоціацій, адже чимало людей надають перевагу відпочинку на курорті «Буковель» влітку! Мальовничість гір, чудове розташування, розвинена інфраструктура – все це вабить сюди тисячі туристів щороку. І не просто так, скажемо ми!
Відпочинок на Буковелі влітку
Чим зайнятись весною чи влітку на відомому курорті «Буковель» − те ще питання. І не через відсутність вибору, а якраз навпаки, адже очі розбігаються від різних можливостей. Це і купання в «Озері Молодості», і відвідини роллердрому, і пізнання колориту місцевості в етнопарку «Гуцул ленд» і багато чого іншого. Діти ж, напевно, будуть у захваті від дитячого табору «Артек-Буковель», чия програма насичена іграми, спортивними змаганнями та можливостями для саморозвитку. Але про все по порядку, спробуємо виділити найбільш цікаві види відпочинку на курорті Буковель влітку.
Не секрет, що для багатьох дуже важливо зробити якісні фото протягом своєї відпустки. Однак зробити на Буковель фото теж треба вміти. Непоганим варіантом для цього можуть бути оглядові витяги. Панорамні краєвиди тут заворожують, головне – не впустити гаджет з рук. Влітку Буковель забезпечує роботу мінімум 3 оглядових витягів, що працюють з 9 ранку до 7 вечора. Квиток для дорослого коштуватиме 150 грн., пільговий – 100 грн., VIP – 300 грн.
Зафіксувавши природну красу Карпат, можна починати свою насичену програму відпочинку. Проте, хтось навіть у відпустку не розслабляється і доглядає за своїм тілом. В такому разі можна завітати до спортивних майданчиків, де діє літній тренажерний комплекс для занять гімнастичними та силовими вправами. Або ж до відкритих спортивних площадок для гри в футбол, баскетбол, волейбол чи великий теніс. Попередньо забронювати площадку можна за номером телефону: 096 864 73 94. Час роботи спортивних майданчиків: 09:00−21:00, інвентар можна орендувати на місці.
Спортом можна зайнятись і в інший спосіб, наприклад, опанувавши велопарк «Буковель». Різноманітність трас дозволить випробувати свої сили як новачкам, так і справжнім майстрам даунхілу. Задоволення доступне кожного дня з 9 до 17. Ціни: 300 грн. за 3 години, 450 грн. за день.
Якщо говорити про унікальність курорту «Буковель», то варто згадати про найдовший в Україні тролей. Іншими словами, швидкісний спуск по нахиленому тросу – атракція, що точно запам’ятається надовго. Незважаючи на те, що сам «політ» триває приблизно 100 секунд, але загальна довжина троллею складає 1130 метрів! Якщо би проводились якісь змагання з визначення розмірів тролея, то він виборов би золото в Україні, а у Європі ввійшов би в 10-ту найкращих. Якщо ви приїхали зробити на Буковель фото – це один із найкращий варіантів, адже екшн-камера «Go pro» може зафіксувати ваш політ. Почати свій спуск (як самому, так і в тандемі) ви можете поблизу кафе «Панорама» щодня, час роботи: 10:00 – 19:00. Ціна такого задоволення – 400 грн. для дорослого та 600 грн. в тандемі (обмеження по вазі в 130 кг).
Продовжуючи тему екстрима, не хочете завітати на найвищу станцію роуп-джампінгу в Україні заввишки майже 30 метрів? Перевірити свої нерви та насититись гострими відчуттями можна на «Озері Молодості». Стрибок можна поєднувати з «Bike zip» чи тролейною переправою. Ціни починаються від 400 грн.
Важко уявити собі відпочинок в Карпатах без бажання влаштувати кінну прогулянку. Тут мешкає особливий вид місцевих коників, які інколи називаються «гуцуликами», вони невисокі, але витривалі та спокійні. На неспішній прогулянці гірськими стежками у вас вийде зберегти на фото Буковель і його мальовничі околиці.
Ми вирішили розповісти по два слова про деякі окремі види атракцій, що доступні тут.
«Озеро Молодості»
Влітку Буковель також надає можливість вдосталь поплавати, попірнати та отримати справжню бронзову засмагу. Для цього варто завітати до місця з промовистою назвою «Озеро Молодості». Назва підходяща, оскільки вода тут доволі тепла (влітку трохи більше 20о С), очі милують неймовірні пейзажі, а розвинута інфраструктура не дасть заскучати. До послуг відпочивальників тут всі необхідні речі: матраци, переодягальні, шезлонги, парасольки, душові, рятувальна служба тощо. «Озеро Молодості» − це не просто гірське озеро з пляжем, тут також чимало атракцій для любителів активного відпочинку в Карпатах. Зокрема, водні гірки, катамарани, гідроцикли, роупджампінг та багато іншого.
Графік роботи пляжу на гірському «Озері Молодості»: щодня з 9 ранку до 6 вечора.
Контактний телефон: +380689949499.
Вхід на пляж для однієї особи коштує від 55 до 250 грн. в залежності від дня (будній/вихідний) та набору зручностей.
Роллердром
Хочете потренувати своє почуття рівноваги, а заодно весело та приємно провести час, то чому б не завітати на роллердром в Буковелі? Це чудово підійде як для особистого відпочинку, так і для відпочинку з дітьми. В разі чого інструктор навчить правильно стояти на роликах, щоб відвідування роллердрому було в радість, а не викликало панічну атаку і сльози.
Варто звернути уваги, що можливість покататись на роликах може бути тимчасово недоступною у разі несприятливих погодних умов (опади, потужний вітер тощо).
Роллердром в Буковелі працює щодня з 11 ранку до 20 вечора.
Інфолінія: +380965880161.
Ціна складає 150−200 грн., послуга інструктора – 250 грн. за годину.
«Bike zip» в Буковелі
Здавалось би, як поєднати катання на велосипеді та екстрим на канаті? Буковель доводить, що ці заняття цілком гармонійно поєднуються. Безпечний проїзд на велосипеді у 30 м над «Озером Молодості» дозволить вам насолодитись чудовими пейзажами гір та зробити свій відпочинок в Карпатах по-справжньому незабутнім. «Bike zip» в Буковелі заслуговує на увагу й через те, що це унікальна атракція, якої не зустрінеш в Європі! Та і взагалі, довжина проїзду складає трохи більше півкілометра, що робить його найдовшим в світі.
Ціни на «Bike zip» в Буковелі різняться в залежності від кількості додаткових послуг і починаються з відмітки в 400 грн. Час роботи: з 10:00 до 18:00 кожного дня.
Тюбінг
Цікавим варіантом відпочину на курорті «Буковель» влітку є тюбінг. Це одночасно і ковток екстриму, і повністю безпечна забава (за умов дотримання всіх правил безпеки, звісно). Тюбінг передбачений для дорослих та дітей від 3-ьох років. Графік роботи: з понеділка по четвер від 9 ранку до 8 вечора, а у вихідні – до 9 вечора. Телефон для довідок: +380800500818. Ціна за один спуск складає 50 грн., за годину – 250 грн.
Родельбан «Speed fun»
Новий атракціон, що почав працювати у 2020 році. 1500 метрів кайфу та позитивних емоцій. Можливість поїхати самому або з другою половинкою чи дитиною. Родельбан «Speed fun» відкритий для відвідувачів щодня з 09:00 до 19:00. Номер телефону для довідки: +380931078067. Вартість спуску для однієї людини – 500 грн., тандем (наявне обмеження до 150 кг) – 800 грн.
Картинг
Гірський картинг – задоволення, яке хочеться відчути знову і знову. Відвідавши Буковель влітку чим не варіант побалувати себе такою розвагою? Карт триколісний, зручний, безпечний, оснащений надійною системою гальмування. Спуск по спеціально обладнаній трасі можливий як для дорослих, так і для дітей (принаймні від 12 років під наглядом батьків, звісно). Протяжність треку для спуска сягає близько 2 км, а сама поїздка займе 10 хвилин.
Працює картинг в Буковелі з 9 ранку і до 7-8 вечора.
Телефон для довідок: +380800500818.
Вартість 1 спуска – 300 грн., а якщо з підйомом на оглядовому витягу, то 400 грн. Однак тут діє акційна система, зокрема 2 спуски та 2 підйоми на оглядовому витягу будуть коштувати вже тільки 650 грн.
«Буковельські гірки»
Продовжуючи додавати екстрим до свого відпочинку в Карпатах, чому б не спробувати відвідати «Буковельські гірки»? Цей канатний парк сподобається як дорослим, так і дітям. Канатна дорога проходить між деревами, підйоми та спуски чергуються, а загальна протяжність траси перевищує 500 метрів, тож заряд бадьорості вам забезпечений. «Буковельські гірки» відкриті для відвідувачів кожного дня з 10 ранку до 6 вечора. Інфолінія: +380985709898. Вартість спуску по двох трасах для дорослих та дітей складає 400 грн. Фотографування та відео-зйомка оплачуються окремо.
Етнопарк «Гуцул ленд»
Якщо не зовсім розумієтесь на особливостях культури гуцулів, то це ще одна причина відвідати Буковель влітку. Знайдіть інтерактивний скансен і зануртеся в повсякденне життя наших предків. Адже краще один раз спробувати, аніж сто разів почути. Спробуйте власноруч змолоти борошно, виткати рушник, приготувати овечий сир… При бажанні можна взяти участь у майстер-класі якогось народного ремесла. До послуг відвідувачів також контактний зоопарк, де свійські та дикі тварини живуть у природних умовах і радо позують для фото. Етнопарк «Гуцул ленд» здатен зацікавити і прихильників архітектури, адже тут представлені унікальні пам’ятки дерев’яної архітектури XIX ст. Детальність відтворення не тільки ззовні, але і всередині – все облаштовано таким чином, щоб зберегти дух минулих поколінь.
На території етнопарку відбувається також ефектне дійство «Atlas weekend Bukovel» − музичний фестиваль, на якому виступають зірки української та світової сцени.
Етнопарк «Гуцул ленд» працює щоденно з 10:00 до 19:30. Телефон: +380671002369. Вартість входу складає 195 грн., пільговий квиток – 145 грн., дітям до 6 років вхід безкоштовний.
«Артек-Буковель»
Влітку Буковель запрошує гарно відпочити та набратись сил дітлахів з усієї України. Найголовнішими місцями відпочинку тут є два табори: «Озерний» та «Лісовий».
«Озерний» табір приймає дітей від 12 до 17 років, тижневий заїзд починається в серпні. Діти проживають в 300 метрах від гірського озера в спеціально обладнаному майданчику, збалансовано харчуються тричі на день, а програма табору насичена туристичними змаганнями, заняттями з техніки гірського туризму, інтелектуальними змаганнями, дискотеками тощо.
Табір «Лісовий» розрахований на дітей віком 7−17 років, заїзд триває 13 діб. Діти проживають в комфортному дерев’яному котеджі, виконують квести, беруть участь у спортивних та інтелектуальних змаганнях, зустрічаються з відомими людьми, серед яких письменники, музиканти, журналісти та спортсмени.
Загалом, літній табір «Артек-Буковель» − це чудовий варіант, як зробити для дитини відпочинок в Карпатах влітку не тільки веселим та емоційним, але і пізнавальним. Не говорячи вже про нових друзів, яких вона тут зустріне.
Що подивитись біля Буковелю?
Поруч є мальовниче місто Яремче, що відоме як центр туризму в регіоні. Тут справді є чим зайнятись, а також з нього розпочинається з десяток пішохідних маршрутів. Прямо в центрі також знаходиться мальовничий водоспад Пробій.
Якщо ви їдете зі сторони Львова, Івано-Франківська чи Києва, то дорогою можете проїжджати повз Пнівський замок, що знаходиться у місті Надвірна (Івано-Франківська область).
Маленьке гірське село Татарів, що розташоване за 14 км від курорту «Буковель», є чудовим місцем для зняття житла подобово і планування подорожі Карпатами. Те саме можна сказати і про Ясіня (20 км).
Зовсім неподалік розташовуються також відомі гірськолижні курорти «Драгобрат» та «Яблуниця».
В пошуках гарних світлин та цілющої прохолоди можна податись на пошуки двох найгарніших водоспадів неподалік – Женецький Гук та Пробій.
Як дістатись до Буковелю ?
Громадським транспортом
Автобусом до автовокзалу «Буковель» (с. Поляниця) можна доїхати зі Львова, Івано-Франківська, Яремче чи Коломиї. Потягом теж можна дістатись, наприклад, сполученням Київ-Івано-Франківськ, ну а далі вже автобусом.
Автомобілем
Зі сторони Ужгорода можна доїхати через Хуст, Тячів, Рахів, Ясіня, Яблуницю. З боку Києва їдемо через Івано-Франківськ, Надвірну, Делятин, Яремче, Татарів.