Мандрівки завжди приносять нам нові виклики і залишають по собі незабутні спогади. Особливо вражаючими можуть стати відвідини гірськолижного курорту «Буковель» в Івано-Франківській області. Це місце здатне задовольнити навіть особливо вимогливих туристів в будь-яку пору року. Зазвичай вважається, що відпочинок в Карпатах передбачає похід в гори з рюкзаком та наметом. Проте, не всі полюбляють такий тип відпочинку. Якщо Ви не готові на такі радикальні дії, курорт «Буковель» точно припаде Вам до душі.
Тут є безліч атракцій, які будуть актуальними і жарким літом, і холодною зимою. Ми хочемо привернути Вашу увагу до особливого місця, яке розкаже багато цікавинок про життя та побут мешканців гірських районів України – це етно-парк «Гуцулленд» у Буковелі. Гуцули, бойки та лемки – це не просто назва етнічних груп, важливо пам’ятати, що їх культура та традиції є важливою складовою нашої самобутності. Відвідавши етно-парк «Гуцулленд», мандрівники можуть зблизька познайомитися з місцевими звичаями та побутом і перетворити подорожі Карпатами на цікаву пригоду.
Етно-парк «Гуцулленд» – це справжній музей-скансен. Сюди було завезено унікальні пам’ятки української дерев’яної архітектури ХІХ – ХХ століття з різних куточків українських Карпат. Серед них:
- традиційна українська хата з села Рожана Львівської області (1860-1880 рр.)
- помешкання жителів села Ворохта, які займалися вівчарим промислом (кінець ХІХ століття)
- «Хата Ткача» з Сколівського району (початок ХІХ століття).
- унікальна «ґражда» – приклад закритого типу будинку, який був популярний в ХІХ столітті на Косівщині, Івано-Франківська область.
Окрім автентичних дерев’яних будинків, «Гуцулленд» у Буковелі також пропонує відвідати унікальний контактний зоопарк, який розташований на його території. Тут в звичних для них умовах проживають екзотичні домашні тварини та птахи. Мешканців зоопарку не просто можна, але й рекомендується гладити та годувати з рук. Біля кожної з тематичних хатин («Хата Мисливця», «Хата Мольфара» та ін.) є свої унікальні та привітні мешканці – вівці, кози, гуси та собаки різних порід, а комунікація з цими тваринами є приємною не тільки для дітей, але й для дорослих відвідувачів.
Етно-парк «Гуцулленд» відрізняється від великої кількості схожих закладів своєю інтерактивністю. В столітніх гуцульських хатах можна доторкнутися до кожної деталі ретельно відтвореного інтер’єру, спробувати себе в ролі майстра-ткача чи досвідченого мольфара-чарівника. Погодьтесь, незважаючи на популярність в регіоні гуцульської тематики, такі бонуси рідко коли можна зустріти під час подорожей Карпатами. Також тут є досить широкий креативний простір – різноманітні творчі майстерні та креативні майстер-класи, де справжні майстри навчать вас стародавніх технік, що знаходяться на межі зникнення. Тут можна навчитися молоти пшеничне борошно на жорнах, ткати килими на справжньому верстаті та навіть взяти участь у інсталяції гуцульського весілля.
Музей-скансен «Гуцулленд» часто є місцем проведення різноманітних фестивалів, воркшопів та відзначення українських традиційних свят. Такий відпочинок в Карпатах принесе вам багато позитивних емоцій, нових вражень та незабутніх спогадів.
Маршрут
Музей під відкритим небом розташований трохи далі за озером Молодості. Навпроти озера, неподалік від самої дороги, розташовані дерев’яні ворота з написом «Етно-парк Гуцулленд». Праворуч Ви побачите план музею – шість хатинок, будівлі та загони для тварин, місця для відпочинку та фотозони. Рухатися потрібно стежечкою, що пролягає поміж смерек.
Першою на шляху трапиться «Хата Гончара». Далі можна буде побачити «Хату Вівчаря», «Хату Ткача», «Хату Мисливця», «Хату Мольфара» та «Ґражду». Біля кожної хатини є загін з тваринами.
Вартість вхідного квитка складає 90 гривень, для дітей віком до шести років вхід безкоштовний. Учасникам бойових дій, пенсіонерам та дітям до 12 років вхід буде коштувати 60 гривень. Години роботи: з 10.00 до 19.00 без вихідних.
Що цікавого поруч?
- Озеро Молодості – це найбільше штучне озеро в Україні в гірськолижному курорті «Буковель». Чудовий варіант для літнього відпочинку та активних розваг (катамарани, водні гірки, гідроцикли, САП борди, роупджампінг та ін.)
- Водоспад Женецький Гук, що розташований в урочищі Жнець неподалік від сіл Микуличин і Татарів Івано-Франківської області. Він знаходиться на висоті 900 метрів над рівнем моря, а висота спадання води складає 15 метрів.
- Яблунецький перевал, який поєднує Закарпаття з Івано-Франківською областю. Висота перевалу складає 931 метр, також перевал є місцем розташування великого сувенірного ринку.
- Полонина Перці – Етно-парк, де плекають та оберігають стародавні звичаї гуцулів. Гостей тут радо зустрінуть кучеряві ягнята, файні ґазди, ґаздині та веселі музики.
Як дістатись?
Громадським транспортом
З Івано-Франківська (5:20) та Львова (17:10) можна дістатися автобусом до селища Поляниця. З Поляниці до Буковеля немає рейсового сполучення, тому єдиний спосіб приїхати в етно-парк «Гуцулленд» автостопом або користуючись послугами приватних перевізників.
Автомобілем
Якщо Ви подорожуєте особистим транспортом, потрібно рухатися в напрямку Івано-Франківська. З Івано-Франківська вирушайте в напрямку Надвірна – Делятин – Микуличин – Татарів по трасі по Т0906 і Н09.