Вибираючи базу зимового відпочинку, варто звернути увагу на гірськолижний курорт «Яблуниця». Він не такий відомий як «Буковель» чи, наприклад, «Драгобрат», але має свої принади, про які ми розповімо далі. Перш за все розташування − за 13 км від «Буковеля» і 36 км від «Яремче». В такий спосіб багато туристів вирішують поєднати плюси всіх цих курортів – вони бронюють готель чи приватну садибу в гірськолижному курорті «Яблуниця», але більшість часу катаються на трасах «Буковеля». Цьому допомагає й нова траса, що прокладена між цими базами відпочинку.
Траси та витяги
Гірськолижний курорт «Яблуниця» надає своїм відпочивальникам доступ до 9 трас «червоного» та «синього» рівня складності. Основними місцями для спуску виступають г. Микулинка, г. Коза та г. Дол., кожна з яких трохи більше 1000 м заввишки. Багато хто стверджує, що «Яблуниця» − місце навчання, адже на її трасах досвідчені лижники та сноубордисти не знайдуть складнощів. Але ж дехто їздить і не заради них! До того ж, траси гірськолижного курорту «Яблуниця» чудово підійдуть для сімейного відпочинку і навчання дітей лижно-санчатних премудростей.
Головні витяги:
- «Яблуницький перевал»: бугельний, довжина − 500 м, перепад висоти – 85 м, координати − 48.30677 24.4651
- «Корівка»: бугельний, довжина − 325 м, перепад висоти – 44 м, координати − 48.317971, 24.4776828
- «Кооперативний»: бугельний, довжина − 960 м, перепад висоти – 185 м, координати − 48.32251, 24.49324
- «У Павла»: бугельний, довжина – 400 м, перепад висоти – 53 м, координати − 48.29477, 24.46032
- «Чешка»: тарілочно-бугельний, довжина – 900 м, перепад висоти – 280 м
- «Динамо-1»: тарілочно-бугельний, довжина – 900 м, перепад висоти – 280 м
Зазвичай бугельні підйомники працюють з 9:00 до 17:00, але радимо уточняти в адміністрації готелю чи на офіційному сайті. Візьміть також до уваги, що вночі траси не освічуються. Як ми вже згадували, гірськолижний курорт «Яблуниця» не такий популярний як «Буковель», однак в цьому є і плюси – черг на витяги ви практично не зустрінете. Для тих, хто не носить постійно з собою комплект лиж чи сноуборда – тут працюють центри оренди гірськолижного спорядження. До послуг відпочивальників «Яблуниці» досвідчені інструктори, які навчать впевнено стояти на лижах та покращать техніку.
Гірськолижний курорт «Яблуниця», як і будь-яке порядне місце зимового відпочинку, надає відвідувачам доступ до багатьох комфортних готелів та приватних котеджів. База відпочинку обладнана паркінгом, камерами схову та медпунктами (сподіваємось, останні вам знадобляться тільки щоб знайти щось від головного болю після хорошої гулянки). У вільний від лиж та санчат часу ви можете спробувати інші види відпочинку – сауни, більярд, басейн, тир, настільний теніс, пішохідні або автобусні екскурсії. Щоб поповнити заряд бадьорості варто відвідати колиби – це карпатська столова чи кафе. Сама назва «колиба» бере своє походження від старого слова «кол», тобто круг. Саме тому колиби – це круглі дерев’яні будівлі, в які однозначно варто заглянути, якщо ви голодні, або хочете скуштувати гарячі місцеві напої.
Види Відпочинку
Однак, гірськолижний курорт «Яблуниця» − це не тільки лижі, санчата і засніжені Карпати. Влітку тут теж є, чим себе зайняти. Якщо пройтись трохи від села, то дорога приведе вас до Карпатського національного природного парку. Це місце ідеально підходить як для кращого знайомства з флорою та фауною Карпат, так і просто відпочинку в тихій і спокійній місцевості. Пішохідні маршрути можуть привести вас до Яблонецького перевалу («Татарський») – найбільш високогірного в Українських Карпатах. Пейзажі, що відкриваються звідси, захоплять вас своєю красотою і точно надовго залишаться в пам’яті. Зберегти «Яблуницю» в пам’яті допоможе і ярмарок сувенірів, що працює тут цілий рік. На ній можна знайти безліч цікавих речей місцевого колориту.
З гірськолижного курорту «Яблуниця» починаються кінні, піші та автомобільні екскурсії до найбільш значимих місць в околиці. Гуляючи цим куточком Карпат, неодмінно скуштуйте місцеві ягоди – малину, ожину, чорницю. Пройшовши кілька кілометрів горами, смак таких знайомих ягід заграє новими барвами. Звісно, долати гірські маршрути ми рекомендуємо тільки в теплу пору року.
Через гірськолижний курорт «Яблуницю» пролягають багато туристичних маршрутів, здебільшого піших. Звідси можна направитись у смт. Ворохта і на власні очі побачити один із найстаріших і найдовших віадуків в Європі. Недалеко й «мекка» всіх туристів Карпат – гора Говерла. Зручно й покататись до Яремче задля водоспаду Пробій чи просто погуляти по вже згаданому Карпатському національному природному парку.
Як дістатись
Громадським транспортом
Якщо прямуєте до гірськолижного курорту «Яблуниця» поїздом – слід вийти на станції Ясіня, Лазещина або Ворохта. Звідти близько 17-20 км автобусом. Або ж доїхати до Івано-Франківська і сісти на маршрутне таксі до Яблуниці, що ходить доволі часто.
Автомобілем
З Івано-Франківська їдете трасою H09. З Ужгорода – напрямок на Хуст, потім на Ясіня і Лазещину по трасі H09.