Гірськолижний курорт «Буковель» − найвідоміше та найпопулярніше місце зимового відпочинку в Україні. І це й не дивно, адже серед інших курортів саме «Буковель» має найбільш розвинену інфраструктуру – готелі, бази відпочинку, лижні траси із системою скі-пассу тощо. З точки зору туризму, його часто називають зразковим курортом (в порівнянні з іншими). Тут ви можете насолоджуватись катанням на лижах як вдень, так і вночі. Траси оснащені високоякісними системами освітлення та трамбування снігу, що створюють неперевершені умови для спусків. Гірськолижний курорт «Буковель» чудово поєднує в собі сучасні технології, первозданну природу та колорит самобутньої культури. Де, як не в Українських Карпатах, можна насолоджуватись чарівним заходом сонця серед мальовничих гірських масивів? І неодмінно варто зберегти це на камеру, сидячи на затишному балконі теплого готеля.
Безсніжні зими на «Буковелі» бувають вкрай рідко, проте, якщо ж ви все-таки потрапили в подібну ситуацію під час лижного сезону − не хвилюйтесь, курорт оснащений обладнанням штучного засніження трас, що створене для вирішення проблем подібного типу.
Траси та витяги
На гірськолижному курорті «Буковель» налічується цілих 66 (!) трас різного типу, від «синіх» для новачків до «чорних» для професіоналів. Всі з них розташовані доволі близько від готелів комплесу. Перепад висот на трасах починається від 40 до 380 метрів. Найдовший спуск на «Буковелі» складає 2132 метри, а загальна протяжність всіх трас − понад 50 км. Зручним доповненням є можливість придбання скі-пассу (електронного пропуску на підйомники) онлайн. Скі-пасс може діяти день, два чи цілий тиждень – в залежності від тривалості вашого відпочинку. Ціни на абонемент вигідно відрізняються від щоденної оплати скі-пассів. Також гірськолижний курорт «Буковель» дає змогу винайняти ратрак та піднятись на початок «чорних» трас до вершин гір, де відчувається справжнє єднання з горами. Це допомагає відволіктись від шаленого ритму мегаполісу та відновити баланс енергії тіла та розуму.
На горі працюють наступні витяги:
- 11 чотиримісні підйомники
- 1 тримісний підйомник
- 1 двомісний підйомник
- 1 бугельний підйомник
- 2 мультиліфти, в основному для новачків та дітей
Траси 14А та додаткова 14Б працюють і в ночі з 21.00 до 00.00.
Якщо ж ви не возите постійно в багажнику автомобіля повний набір лижного спорядження – не перейматесь, адже гірськолижний курорт «Буковель» за цілком помірними цінами надає можливість оренди лиж, шоломів, сноумобілів, скібордів, сноутюбів тощо. Для новачків хорошою новиною буде те, що тут працює потужна лижна школа, яка забезпечить вам мінімум падінь під час навчання.
«Буковель» − курорт різноманітний і по-різному захоплює взимку та влітку. Щоб оцінити стан погоди та кількість людей на курорті доволі популярним є сервіс веб-камер. Вони також стануть у пригоді для того, щоб зорієнтуватись на просторах цього величезного гірськолижного курорту. По камерам також зручно визначати черги на витягах.
Види відпочинку
Однак «Буковель» − це не тільки пологі та круті схили з чудовим покриттям. Гірськолижний курорт дає змогу поринути в чарівний світ зимових пригод. Вийшовши з готеля, доволі часто зустрічаються сцени, які можуть бути зняті на камеру і змагатись з деякими фільмами. Серед таких − захоплюючі прогулянки на собачих упряжках, проїзд над озером по канатній дорозі на велосипеді, політ на тролеї з вершини гори Буковель на дах паркінгу в центрі курорту тощо. Якщо ви любите відчувати прилив адреналіну, то атракціони під назвою родельбан «Speed Fun», «Буковельські гірки», «Reverse», картинг-центр, роуп-джампінг, а також класичні поїздки на квадроциклах та снігоходах – це саме для вас.
Проте, якщо вам подобається більш спокійне, по-своєму приємне проводження часу, то ми рекомендуємо завітати на Буковельський ярмарок. Також радимо не проходити повз єдиного в Україні комплексу, збудованого повністю зі снігу та льоду, температура якого всередині коливається від -2 до -5°С. Тут розміщений готель, який здає номери з хутряними ліжками та насправді холодний бар, що подає свої напої в справжніх келихах із льоду.
До спокійного релаксу можна теж віднести деякі атрації, що знаходяться в стінах готелю: лікувальний і бальнеологічний центр, дискотеку, каток, спа-центр, фітнес-центр, а також російську та фінську сауни. Гірськолижний курорт «Буковель» займається організацією святкових заїздів на Великодень, Івана-Купала чи травневі свята. В такі дні програма тут особливо насичена, тому подбайте про те, щоб ваша камера не пропустила нічого.
«Буковель» також має ряд пропозицій для сімейних розваг. До таких відносяться ковзанка, сноутюбінг, оглядовий витяг, санна траса та неймовірний етнопарк зі старовинним 200-річним будинком, всередині якого можна поринути в справжню капсулу часу української самобутньої культури. Місце має промовисту назву «Гуцул Ленд». Всередині хатини ви можете поріднитись з її історією, сісти на лаву поблизу печі й спостерігати за плавними переливами полум'яних хвиль, що супроводжуються тихим, проте чітким та теплим тріском деревини в самому епіцентрі вогняної стихії. Також в хатині бажаючі можуть спробувати змолоти пшеницю та борошно вручну, як це робили наші предки, у жорні та в творчій зоні майстерні пройти пізнавальні уроки з навчання давніх ремесел та технік. Після цього гарним контрастом буде поплавати у величезному відкритому басейні «озеро Молодості». Звісно, якщо на вулиці не мінусова температура.
Інфраструктура та проживання
Гірськолижний курорт «Буковель» має добре розвинуту інфраструктуру готелів. Серед найбільш популярних – готель «Буковель», його VIP-версія, «Едельвейс», «ZimaSnow Ski&Spa», «Residence Chalet», «Шале КрепДеШин», «Iron Bridge Hotel», «Петрос» і «Beskyd suites». Здебільшого вони відрізняються стилем, цінами і близькістю розташування до тих чи інших витягів. В кожному з них вам з радістю розкажуть про всі види послуг, допоможуть оформити скі-пасс та пригостять смачною місцевою кухнею.
Вигідним рішенням може бути оформлення клубної картки – «Буковель», «Gold» та «Brilliant». Вони відрізняються цінами та спектром послуг, детальніше про які вам розкажуть в основних туристичних інфо-центрах комплексу та готелях.
Що подивитись
Готелі гірськолижного комплексу «Буковель» утворюють справжню павутину. Тут є де розвернутись і що роздивитись. Сприяють цьому і численні пішохідні напрямки – «горя Синяк», «перевал Столи – урочище Бабин» та веломаршрути – «Озерний», «Оглядовий», «Пейзажний», «Пагорбами». Якщо відійди від комплексу далі, то можна поїхати подивитись костел в м. Делятин, Пнівський замок та Шешорський Гук – один із найкращих водоспадів в околиці. Занурення в історію краю пройде краще, якщо пройтись стежкою Олекси Довбуша – відомого галицького визволителя, або ж відвідати Манявський скит XVII ст. в однойменному селищі.
Як добратись
Громадський транспорт
Якщо ви прямуєте з Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, то найкращим варіантом буде доїхати потягом до Івано-Франківська, і вже звідти вирушати до Буковеля прямим рейсовим автобусом. Ви також можете поїхати до Львова, проте з Франківська автобуси до курорту їздять частіше. Від Буковеля до Івано-Франківська відстань становить всього 110 км.
Автомобілем
У випадку, якщо ви плануєте прямувати до курорту власним ходом, тримайтесь напрямку Івано-Франківська, якщо ви не їдете з Ужгорода або Чернівців. Звідти 110 км в напрямку курорту, проїжджаючи через такі міста, як Надвірна, Яремче, та села Микуличин, Татарів.