Високо в Карпатах, поміж стрімких гір, розкинулося мальовниче карпатське село Шешори. Це село відоме завдяки своїм водоспадам, які ще називають Сріблястими. Полонина Росохата та урочище Лебедин теж заманюють сюди туристів. Знайти селище доволі просто, воно знаходиться в Косівському районі Івано-Франківської області на річці Пістинька. Особливість села в тому, що воно надзвичайно довге, адже простягається вздовж річки на 9 кілометрів. Перетинаючи село, Пістинька протікає через міцну скельну брилу, внаслідок чого утворюються водоспади.
Найбільш відомі Шешорські водоспади – це Великий та Малий Гуки. Водограй Малий Гук Ви побачите просто посеред села. Вода в ньому спадає з висоти 2 метрів, а сам він доволі гучний, звідки й пішла назва Гук. Щоб побачити водоспад Великий Гук, Вам слід спуститися на 250 метрів вниз за течією. Тут вода падає з висоти 5 метрів. Його назва теж пов’язана з гулом води, який лунає від водоспаду. Багато людей називають ці водограї Сріблясті водоспади, оскільки назва пов’язана з дрібними краплинами води, що блищать на сонці наче срібло.
В Карпатах існує поговірка: хто скупається у семи гірських водоспадах, у того здійсняться всі бажання. Село Шешори – це те місце, де можна знайти одразу всі сім водоспадів. Туристам добре відомо про Великий та Малий Гуки, та мало хто знає, що Малий Гук є Лівий та Правий. Оскільки вони знаходяться в центрі села, тут завжди людно та гамірно. На водоспадах Великий Гук Лівий та Правий, Доз, Барани, Під Кладкою й Генеральський не так людно, як на Малих Гуках. Тож, хто хоче втекти від метушні та людей, вам саме туди.
Туристичні маршрути через Шешори
- Маршрут Косів – Шешори проходить через село Пістинь. Це найбільш популярний напрямок як серед туристів, так і серед місцевих жителів. Він охоплює багато туристичних локацій: мінеральні джерела «Соляна криниця» та «Іванова Криничка» в селі Пістинь, старовинна гуцульська церква Успіння Пресвятої Богородиці, знамениті Сріблясті водоспади в Шешорах, відреставрована криївка УПА, водограї біля криївки, полонина Росохата, печера Довбуша та водоспади поруч з печерою.
- Круговий маршрут Шешори – озеро Лебедине – Шешори. Розпочавши похід з села, Ви попрямуєте до озера через Національний парк «Гуцульщина». Оминувши урочище Лебедине, де знаходиться однойменне озеро, за ним Ви побачите Мертве озеро, а далі – полонину Росохата та печеру Довбуша. Завершуємо маршрут в селі Шешори.
Що цікавого подивитись поруч?
- Інша цікава водойма – озеро Лебедин. Щоб потрапити до нього, Вам потрібно відшукати урочище Лебедин. Площа водного плеса озера становить 3500 м2, а саме воно розташоване посеред букового лісу.
- Відвідавши всі Шешорські водоспади та загадавши бажання, Ви можете здійснити невелику пізнавальну екскурсію до місця, що зветься полонина Росохата. Дорога туди проходить через національний природний парк «Гуцульщина». До речі, через територію парку пролягають численні туристичні маршрути загальнодержавного значення. Крім того, тут прокладено екологічно-пізнавальні стежки на гори Клифу, Рокиту, Михалкову, на хребет Каменистий, Дубина, на хребет Брусний та інші. В межах парку активно розвивається сільський зелений туризм, кінний туризм, етнотуризм та велотуризм. Полонина Росохата завжди гостинно приймає туристів та гостей. Тут стоїть колиба, в якій гуцули-пастухи готують бринзу, вурду та гуцульський банош, чим і Вас залюбки почастують.
- Малюкам з приходом зими також знайдеться чим тут зайнятись. Неподалік звідси, в селі Пістинь Косівського району, працює хатина Святого Миколая. Дітей вітають та розважають справжні ангелята, а до себе в гості кличе Святий Миколай.
Як доїхати?
Громадський транспорт
Щоб подивитися на Сріблясті водоспади в Шешорах Вам потрібно спершу добратися до Івано-Франківська, куди можна доїхати на рейсовому автобусі. Далі маршруткою до Шешор. Або ж потягом з Києва чи Львова до Коломиї, звідки в село Шешори часто курсують маршрутні таксі.
Автомобіль
Оскільки село Шешори знаходиться в Косівському районі Івано-Франківської області, спершу Вам слід їхати до Івано-Франківська. Далі дорогою Р-24 прямуйте через Верхній Вербіж та Пістинь до Шешорів. З Ужгорода Ви можете їхати через Мукачево, Сваляву, Нижні Ворота, Калуш, Івано-Франківськ, Коломию, Верхній Вербіж й Пістинь до Шешорів.