Високогірне селище Українських Карпат щорічно приймає в свої обійми сотні мандрівників. Якщо ви полюбляєте активний відпочинок, то вам точно сюди.
Історія та походження селища Воловець
Вперше селище згадується в 1433 році як власність баронів Перені. За легендою, тутешні жителі з прилеглих сіл приводили свою худобу на водопій в долину Вичі. Так утворилася назва селища. В XIX столітті у поселенні Воловець було збудовано один з кращих лижних трамплінів Австро-Угорської імперії. Ним користувались аристократи всієї імперії, навіть імператор Франц-Йосип відвідав Воловець у 1862-му році.
Село почало посилено розвиватися після будівництва тут залізної дороги в 1872 році. Минав час, і в 1957 році Воловець став селищем міського типу та отримав статус районного центру. Радянська влада побудувала в селищі торговий комплекс, турбазу «Плай», будинок культури та різні адміністративні будівлі. Поруч з Воловцем сконструювали газоперекачувальну станцію газогону Уренгой – Помари – Ужгород. З 1980-го тут працюють три школи, п’ять медичних закладів й училище.
Єдина пам’ятка архітектури в Воловці – старовинна дерев’яна церква Покрови XVIII століття. Проте її перевезли в Пирогово, і сьогодні вона слугує експонатом музею народної архітектури.
Зараз селище ‒ відомий гірськолижний курорт Воловець, в якому радо зустрічають гостей. Тутешні траси, ресторани і готелі створять для Вас святкову атмосферу. Тому побувавши тут хоч один раз, Ви неодмінно повернетесь знову.
Зимовий відпочинок у Воловці
Як тільки білосніжний сніг вкриє гірські вершини Карпат, сюди з’їжджаються туристи з цілої України. Адже кожного року з приходом зими тут відкривається гірськолижний сезон, а любителі зимового активного відпочинку нізащо це не пропустять. Гірськолижний курорт Воловець запрошує до себе як досвідчених лижників, так і аматорів катання на сноуборді та лижах. Його пологі схили ідеально підходять як для початківців, так і для фахівців, за що, власне, його і люблять.
Воловець – це селище міського типу, що знаходиться в Закарпатській області. Воно розташоване на висоті 500 метрів над рівнем моря, поруч з вершинами Плай і Томнатик. Через незвичайне розташування селища погода тут особливим чином сприяє відпочинку, адже зимою нас зігрівають теплі спогади про відпочинок в Карпатах.
У Воловці є чи не єдина на всю округу залізнична станція, тому, коли лижники з досвідом обирають складніші гірськолижні траси, тут надовго не затримуються. Але саме це робить гірськолижний курорт Воловець доступнішим від інших. Щоб добратися сюди Вам потрібно просто сісти на потяг у Львові, який йде прямо до Воловця. Жодних блукань з навігатором та зіпсутих нервів через пропущену маршрутку.
Гірськолижний курорт Воловець. Траси та витяги
- Гірськолижний курорт Воловець має тільки одну трасу довжиною приблизно 300 метрів. Тут працює бугельний підйомник і пункт прокату гірськолижного спорядження. Поряд з ними є колиба, де можна зігрітися і перекусити. Ціни тут тішать своєю доступністю, тому більшість туристів заселяються в готелі Воловця, а кататись їдуть до сусідніх курортів з крутішими схилами.
- За 12 кілометрів від селища Воловець є інша траса з крутішими і довшими спусками. Мова йде про сусідній гірськолижний курорт Подобовець. Сюди їдуть лижники з досвідом і середньою підготовкою. Загальна довжина місцевих трас становить 2500 метрів, а перепад висоти складає 360 метрів. В деяких місцях кут нахилу схилу складає 45о. В Подобовці функціонують три бугельних підйомники завдовжки 400, 1250 і 1230 метрів. Поруч знаходиться ще один бугельний підйомник довжиною 400 метрів. Як і гірськолижний курорт Воловець, курорт Подобовець пропонує туристам оренду всього необхідного спорядження та послуги інструктора. Незвична особливість Подобовця – це з’єднання його трас з трасами Пилипецького курорту, який розташований всього на відстані 1,5 кілометри від нього.
- З гори Гимба починаються найвищі витяги курорту Пилипець довжиною в 700 метрів. Інші чотири спуски починаються на горі Жид-Магура. Тут доступні шість бугельних підйомників і один крісельний. Курорт славиться своїми крутими схилами, тому сюди часто їдуть фрірайдери і любителі кататись поза трасою.
- На відстані 17-ти кілометрів від селища Воловець доступні гірськолижні траси, що входять до складу курорту Ізки. В розпорядженні туристів тут є п’ять трас різного рівня складності, мільтиліфт, крісельний і бугельний підйомник. Біля верхньої та нижньої станції є кіоски з фаст-фудом.
- Ще один доступний гірськолижний комплекс знаходиться за 29 кілометрах від Воловця, в селі Верхній Студений. Тут є чотири витяги, загальна довжина яких складає 2000 метрів. Для відвідувачів працює два бугельних підйомники і один якірний. Також тут можна отримати послуги інструктора й орендувати спорядження.
Як бачимо, гірськолижний курорт Воловець чудово підходить як для спокійного зимового відпочинку, так і в якості бази з подальшим пошуком гірськолижного курорту з більш крутими та адреналіновими схилами. Кожен знайде щось, що йому до вподоби.
Літній відпочинок у Воловці
Протягом літнього періоду Воловець відвідують безліч туристів. Завдяки вигідному розташуванню, з села починається багато пішохідних маршрутів на полонину Боржаву та її вершини: Томнатик (1343 метри), Великий Верх (1598 метрів), Стій (1681 метр) та Гембу (1491 метр). Біля гори Гемби знаходиться водоспад Шипіт, відвідати який можна по дорозі на гору. Також Ви можете замовити екскурсію з ночівлею у горах або підійматися самостійно. Всі маршрути промарковані, тому заблукати тут важко.
На відстані семи кілометрів від Воловця знаходиться село Келечин, в якому є три джерела з мінеральною водою. Готелі Келечина пропонують прогулянки на конях, екскурсії по Закарпаттю, екстремальні та пішохідні гірські тури. Тут Ви можете насолодитись недоторканою природою Карпат, відпочити на річці, зібрати ягоди й гриби.
Під час літнього відпочинку в селищі Воловець погода не зможе зіпсувати Ваш настрій. Неважливо, світить сонце чи йде дощ ‒ тут Ви проведете свій час з користю для тіла і душі.
Проживання, житло і ціни у Воловці
Готелі в Воловці представлені як котеджі чи садиби. Кімната для однієї людини тут коштує від 200 до 400 грн. Щоб проживання було комфортнішим вони пропонують великий вибір послуг на різний смак та гаманець. Відвідувачі добре відгукуються про готелі чи садиби «Ганд», «Верховина», «У Толіка», «У Віталія» й «У Тимковичів».
Більш економний варіант ‒ це оренда житла в приватному секторі: від 100 до 200 грн. за добу з однієї людини.
Фотокурорт Воловець
Що особливо тішить відпочивальників ‒ так це те, що не потрібно їхати на край світу аби зробити запаморочливі фото. Воловець чудово для цього підходить. Місцеві пейзажі можуть заворожити літом і взимку. На вершинах тутешніх гір вийдуть гарні світлини на фоні величної природи Карпат. Тут Ви отримаєте безліч позитивних вражень і гарних фото, які надійно закарбують Вашу маленьку пригоду в Карпатах. Якщо Ви професійний фотограф чи аматор і мрієте про найкращі карпатські фото ‒ Воловець чекає на Вас.
Що цікавого поруч?
- Бункер лінії Арпада – бункер часів Другої світової війни, створений угорськими військами, який зберігся до наших днів. Побудований в 1939 – 1944 рр. Довжина тунелів складає 600 кілометрів. Головний вхід в бункер знаходиться в селі Грабівниця Воловецького району Закарпатської області.
- Водяна кузня Гамора – єдина діюча водяна кузня в Європі. Розташована в селі Лисочово Закарпатської області. Тут кують метал велетенським 120-ти кілограмовим молотом, який приводить в рух вода.
- Гора Маківка – стоїть за вісім кілометрів від смт Славське Воловецького району. Висота гори – 958 метрів. На вершині Ви побачите Меморіальний військовий цвинтар українських січових стрільців.
- Водоспад Воєводин – гідрологічна пам’ятка природи. Розташований за 12 кілометрів від села Тур’я Поляна Ужгородському районі Закарпатської області. Висота водоспаду складає 24 метри, а найбільший поріг сягає 6-ти метрів.
Як доїхати до Воловця?
Громадським транспортом
Хоча гірськолижний курорт Воловець знаходиться в Закарпатській області, до нього легко добратись. Сюди прямують поїзди з усіх великих міст України.
З Києва йде прямий поїзд Київ – Ужгород з зупинкою в селищі Воловець. Поїздка триватиме 13-15 годин.
З Харкова теж курсує прямий поїзд Харків – Ужгород, проте ця дорога займає 22 години.
Зі Львова до Воловця систематично курсують електрички та поїзди, в дорозі Ви проведете всього 3 години.
Автомобілем
Ви доїдете до селища Воловець швидше ніж громадським транспортом. Якщо починати подорож з Києва, дорога займе від 9 до 11 годин. Вам слід рухатися трасою Київ – Львів – Чоп до Нижніх Воріт, а там повернути за вказівником на Воловець.