«Пилипець» називають перлиною Українських Карпат не просто так. Селище розміщене біля підніжжя двох гір − Гимби та Жид-Магури, що входять до гірського масиву Полонини Боржави. Щороку гірськолижний курорт «Пилипець» приймає все більше й більше гостей, збільшуючи туристичну та гірськолижну інфраструктури. Це й не дивно, адже як тільки гірські масиви вкриває снігом, «Пилипець» перетворюється на сучасну базу відпочинку з трасами довжиною понад 20 000 метрів. Хоч Українські Карпати й не найвищі гори, проте одні з найкрасивіших. Побувавши тут, ви назавжди закарбуєте в пам’яті пейзажі безкраїх лісів та засніжених схилів. Приємним бонусом буде також те, що місцеві ціни взагалі не кусаються.
Гірськолижний курорт «Пилипець» розташований на півночі Міжгір’я і славиться як своїми трасами так і м’якими кліматичними умовами, що створюють ідеальні умови для катання на лижах.
Для зручності відвідувачів, оцінити погодні умови та підйомники можна за допомогою веб-камер.
Траси та витяги
На гірськолижному курорті «Пилипець» ви знайдете траси різної складності, як пологі й рівні для новачків, так і круті й бугристі для досвідчених лижників. Найдовші траси облаштовані на гірському масиві і спускаються з гори Гимба та Жид-Магура. Найдовший схил з Гимби становить 4000 метрів, а з гори Жид-Магура спускаються 4 траси, одна з яких складає 1500 метрів, інші різняться за класифікаціями на легкі й середні.
На полонині працюють 6 підйомників:
- крісельна канатна дорога − 1650 метрів;
- бугельний підйомник "Боржавські полонини" − 1500 метрів;
- бугельний підйомник − 600 метрів;
- бугельний підйомник − 450 метрів;
- мультиліфт − 400 метрів;
- бугельний підйомник "Магура" − 900 метрів.
Крісельний підйомник у Пилипці припинив роботу з початку 2023 року і коли запрацює невідомо.
Актуальні ціни на витяги вам підкажуть в готелях та на офіційному сайті. За останні 10 років гірськолижний курорт «Пилипець» привабив чималу кількість лижників й сноубордистів. Проте навіть така популярність серед відпочивальників не створює незручностей при спусках та не робить «заторів» в чергах на підйомники.
Підйомники працюють в режимі від 9:00 до 17:00.
Види відпочинку
Звичайно, що на гірськолижному курорті «Пилипець» є також інші способи цікаво та незвично провести час. Знизу гори є одне дуже чудове місце, що допомагає відпочивальникам знайти гармонію та спокій − водоспад Шипіт. Він входить в програму екскурсій, адже саме там можна побачити поєднання природного ландшафту та людської праці. Біля водоспаду зроблені зручні містки та рівнями викладені тропи, по яких зручно пересуватись. З кожним кроком в цій місцині ви все наче більше й більше зливаєтесь з природою. Недалеко від нього є також живоносне джерело, а також Табір юних альпіністів.
Окрім природніх об’єктів ви завжди можете скористатись послугами місцевих жителів, які з радістю проведуть екскурсію на квадроциклах, снігоходах та позашляховиках по засніжених тропах курорту. Не забудьте також завітати до «Чайовні Сурії». Вона розміщена під горою Мала Гимба, дістатись зможете за допомогою підйомника. Всередині завжди приємна та тепла атмосфера, смачні чаї та страви. Після підйому на гору приємним бонусом буде чарка смачного й зігріваючого глінтвейну та споглядання за краєвидами гірських масивів з теплого приміщення.
З місцем проживання тут повний порядок – гірськолижний курорт «Пилипець» включає в себе чимало готелів та садиб: «Шепіт Карпат», «Біля річки», «Волиняночка», «У Шкирти», «Казка Карпат», «Під Магурою» тощо. Компекс обладнаний зонами для паркування, що знаходяться під наглядом веб-камер. Поруч знаходяться магазин та «АBC».
Якщо трохи пройтись по «Пилипцю», то можна побачити Церкву Різдва Пресвятої Богородиці – дерев’яну споруду, в якій зберігається іконостас XVIII ст. Якщо ж на цьому інтерес до дерев’яного зодчества Закарпаття у вас не вичерпався – ласкаво просимо до Музею дерев’яних церков, що знаходиться неподалік. Тут ви можете познайомитися із макетами 30 храмів і дзвіниць Верховини та Прикарпаття.
Як добратися
Громадський транспорт
Добратись до гірськолижного курорту «Пилипець» не складно. Спочатку ваш маршрут має привести до смт. Воловець. Це можна зробити як автобусним рейсом зі Львова та Ужгорода, так і залізницею зі Львова, Одеси, Києва або Ужгорода. Коли ви прибудете до Воловця, то легко знайдете автобус або таксі, яке довезе до «Пилипця», адже відстань між ними всього 14 км.
Автомобілем
Якщо ви запланували поїздку власним ходом, то тримайтесь маршруту по трасі Київ-Львів-Чоп до Нижніх Воріт, далі потрібно повернути направо на Міжгір'я, прямо дорогою до Воловця, а звідти всього 14 км до гірськолижного курорту «Пилипець».