Пориньте в чарівну зимову казку, до якої Вас запрошують гірськолижні курорти Карпат. Тут є все, що потрібно для відпочинку: чисте повітря, величні гори, древні ліси, і звичайно ж, гірськолижні курорти європейського рівня. Один з них знаходиться в невеличкому містечку Жденієво Воловецького району Закарпатської області.
Зимовий відпочинок у Жденієві
Біля підніжжя Верховинського Вододільного хребта, поруч з горою Пікуй, розкинувся гірськолижний курорт Жденієво. Це місце зачаровує своєю неповторною красою. Сюди їдуть відпочивати тисячі туристів з усіх куточків України та Європи. Курорт розташований на висоті 542 метри над рівнем моря, а навколо нього височіють гірські вершини, що вкриті смерековими та буковими лісами.
Жоден гірськолижний курорт не обходиться без гірськолижної траси, і Жденієво не є виключенням. На території готелю-бару «eXtremte» розташований витяг, де пропонують катання на лижах, сноубордах і санях.
- Бугельний витяг простягнувся на 700 метрів, перепад висоти тут становить 150 метрів, вартість одного підйому складає 50 грн., або ж 300 грн. за день. Також працює мультиліфт, який підніме Вас на 110 метрів, коштує він 120 грн. за день для дорослих та 60 грн. за день для дітей. Підйомники працюють з 9:30 до 16:30. Вечірні катання тут не практикують.
Ця траса добре підійде як для тих, хто збирається вчитися активному зимовому відпочинку, так і тим, хто вже має певний досвід катання на лижах. Все необхідне спорядження можна орендувати на території бази, тут працює пункт прокату. Вартість дорослого комплекту становить 150 грн. Окрім гірськолижної траси, курорт Жденієво пропонує покататись на ковзанці. Для маленьких гостей є окрема траса для катання на санах.
Літній відпочинок у Жденієві
Курорт Жденієво користується популярністю не тільки зимою, але й літом. Звідси розпочинається туристичний маршрут на найвищу вершину львівської області – гору Пікуй. Цей маршрут для бувалих туристів, адже підйом доволі складний. Ще Ви отримаєте нагоду піднятися на гору Високий Камінь, що знаходиться на відстані двох кілометрів від селища. Також Ви матимете нагоду покупатися в гірській річці Жденівці, що тече поруч. І, звичайно, прогулятись карпатськими лісами, де росте багато ягід та грибів. Під час візиту в Жденієво відпочинок в Карпатах стане для Вас приємною згадкою, незалежно від пори року.
Проживання у смт Жденієво
Готель «Екстрим» є одним з найпопулярнішим в Жденієво. Готель пропонує підйомник, що знаходиться на його території, та пункт прокату гірськолижного спорядження й снігоходів. До послуг туристів 15 номерів розташованих в головному корпусі, окремий котедж із сауною, відкритий басейн, дитячий ігровий майданчик і паркінг. Мінімальна ціна за номер ‒ 750 грн.
Інший добре відомий в Жденієво готель ‒ «Рейнкарц Капати». На відвідувачів чекають 56 номерів, що розташовані в трьох корпусах. Тут пропонують відвідати басейн з морською водою, аквааеробіку, батут, більярд, фітнес і фітобочку. За додаткову оплату можна замовити сауну з джакузі та більярдом. Для малечі готель «Рейнкарц Карпати» пропонує настільні ігри й творчі заняття, дитячу фільмотеку та ігровий майданчик. Вартість номерів стартує від 1580 грн.
Не менш відомий готель в Жденієво ‒ «Смерековий двір», що знаходиться на березі річки Жденівки. Окрім комфортних номерів, на гостей чекають лазня на дровах, більярдна, відкритий басейн та міні-басейн, ресторан та кафе. Для гостей готелю організовують екскурсії по Закарпаттю та запрошують їх на ловлю форелі. Також тут працює пункт прокату гірськолижного спорядження і велосипедів. Мінімальна ціна за ночівлю однієї людини складає 300 грн.
Проте, на курорті Жденієво готелі ‒ не єдине місце, де можна зупинитися. Тут добре розвинений приватний сектор, який пропонує для оренди різноманітні котеджі, садиби, кімнати в будинках і цілі будинки. Комфорт тут мало поступається готелям. Поселитись в садибі значно економніший варіант, оскільки ціни тут починаються від 150 грн. за ночівлю однієї людини.
Зимовий відпочинок – це завжди круто, весело, цікаво і незабутньо. Вирушаючи в відпустку зимою, сердечно радимо завітати на гірськолижні курорти Карпат. Це ідеальні місцини для зимового активного відпочинку. Гірськолижний курорт Жденієво чудово підходить для сімейного відпочинку, адже тутешня траса має невисокий рівень складності. Сюди приїжджають опановувати лижі та сноуборд, оскільки місцеві інструктори мають великий досвід навчання людей різного віку. Приїхавши на курорт Жденієво, відпочинок в Карпатах набуде нового сенсу, стане початком чогось нового…чогось надзвичайного
Коротка екскурсія в історію селища Жденієво
Селище Жденієво сьогодні відоме завдяки однойменному курорту, проте перші писемні згадки про нього зареєстровані ще в XVII столітті. Тоді селище було частиною Угорського королівства. В народних переказах стверджується, що першими жителями села Жденієво стали кріпосні селяни, що втекли від поміщиків з Прикарпаття. В 1728 році власниками села стали австрійські можновладці Шенборни. Граф Шенборн започаткував управління лісу і побудував декілька будівель з каменю. До наших днів збереглися два таких будинки. У 1765-му році граф збудував великий тартак за три кілометри від Жденієво, в селі Збини. Тут водяне колесо використовувалося в якості двигуна. В 1840‒1843 рр. у Жденієво запрацював лісопильний завод, а з 1889-го року ‒ велика парова лісопильня.
У 1919 році, після Першої світової війни, селище належало до Чехословаччини, а з 1945-го в складі УРСР входило до Радянського Союзу.
Легенди про виникнення назви Жденієво
Одна з легенд розказує про дівчину на ім’я Єва, яка була надзвичайно красива та струнка. В неї закохався молодий парубок, і дівчина відповіла взаємністю. Але святкувати весілля їм не судилося. На їхні краї напав ворог, тож всіх юнаків зібрали для оборони краю. Під час прощання хлопець, який кохав Єву, витесав на великому дубі напис «Жди ня, Єво». Часи минали, про дівчину Єву та її коханого вже і не згадували, а дерево з написом залишалося рости на узбіччі дороги. Одного дня прибув до їхніх країв якийсь державний пан і, побачивши напис на могутньому дубі, подумав що це назва села. І записав у своїх документах: «Жденієво». Так село отримало назву в ім’я кохання.
Інша легенда розказує про людей, що були змушені залишити свої домівки через навалу ворогів. Ті що вціліли після навали, намагаючись врятуватись, рушили в гори, а для того, щоб заплутати переслідувачів, розділились на невеликі групи по 3-4 сім’ї. Жденько, Качало, Міньо і Грицьо були хорошими сусідами, тому пішли разом. Довго блукаючи горами, вони знайшли чарівне місце на березі річки. Воно сподобалось всім мандрівникам, і Жденько сказав: «Я хочу, щоб ми залишились тут жити. Кращого місця я ще не бачив». Так і було, всі підтримали ідею Жденька. А село назвали Жденієво на честь першого жителя.
Як доїхати до Жденієва
Громадським транспортом
Зі Львова і Києва потрібно їхати поїздами в напрямку Мукачева чи Ужгорода. Зійти з поїзда потрібно на станції Воловець, а далі добиратися автобусом до селища Жденієво. Також Ви можете доїхати до Воловця і автобусами, які курсують з найближчих обласних центрів.
Автомобілем
Слід рухатися трасою Київ – Львів – Чоп (Е-50/М-06), а в селі Нижні Ворота повернути в напрямку Жденієва і проїхати ще приблизно 23 кілометри.