Маршрут починається біля автостанції смт. Міжгір’я.
Виходьте з автовокзалу та прямуйте до центу містечка. Біля селищної ради звертайте ліворуч і орієнтуйтеся на червоне маркування Закарпатського туристичного шляху. Дійдете до вул. Набережної і звертайте праворуч. За 300 м переходьте міст через річку Ріка та рушайте вверх на хребет по червоному маршруту. Звідси орієнтовно за 3 год (5,7 км з набором висоти 795 м) дійдете до першої вершини Менчул (1247 м). Ще близько двох годин ходу і ви будете біля г. полонина Кук (1189 м). Тут є ряд полян для наметів. Є вода (починається ряд потічків) і дрова. Тому біля полонини Кук досить популярне місце для ночівлі.
Орієнтовний час переходу по маршруту смт. Воловець – полонина Кук: 5–6 год (11,5 км).
На другий день запасайтесь водою (на Боржаві в літній період багато джерел пересихає) та йдіть до нових вершин.
Від полонини Кук ще трохи шляху лісом вниз. Дійдете до електролінії й за 10 хв (400 м) звідси буде маленьке озерце під горою Камінна (1127 м). Саму гору траверсуйте лівою стороною. Орієнтовно за годину (3,3 км) хребтом дійдете до перевалу Присліп (937 м), на якому стоїть кам’яний хрест.
Далі на маршруті буде г. Ополонок (1171 м), яку можна обійти правою стороною. На її траверсі є кілька джерел. Згодом вас чекає поступовий підйом через вершини Звір (1115 м), Кругла (1208 м). Під горою Кичера, зі сторони гори Кругла, можна зупинитися табором. Тут є джерело, а також близько ліс. Але якщо у вас є ще сили і час до темноти, то йдіть далі. Близько години (3 км) через вершини Кичери (1257 м) і Широкий Верх (1257 м) дійдете до вказівника під г. Граб. Звідси стежка піде ліворуч до невеликого притулку, в якому можна зупинитися на ночівлю. Недалеко є джерело й дрова. Від вказівника до притулку спускатися орієнтовно 30 хв (2 км).
Орієнтовний час переходу по маршруту полонина Кук – притулок під г. Граб: 16 км (6–7 год.).
Третього дня вас чекають найвищі та найпопулярніші вершини маршруту Боржавою. Перед стартом обов’язково запасіться водою, бо в літній період ця частина маршруту від Міжгір’я до Воловця найпосушливіша.
З будиночка піднімайтесь назад на Боржавський хребет. Це займе близько години (1,6 км з набором висоти 194 м). Далі продовжуйте рух орієнтуючись на червоне маркування Закарпатського туристичного шляху і за мить будете на горі Граб (1374 м). Ще близько години (2,4 км) й підніметеся на вершину Жид-Магура (1517 м). Це мабуть остання вершина, на якій можна відпочити від натовпів туристів у високий туристичний сезон.
Південна частини Боржави не настільки популярна як наступна частина нашого маршруту.
Від г. Магури-Жиде за годину (2,2 км) дійдете, мабуть, до найпопулярнішої вершини хребта – гори Гимби (1491 м).
Під вершину з с. Пилипець прокладена канатна дорога, тож багато туристів сиди виходять заради фото, багато виїжджають на джипах (тож вершина перетворилась практично на пустелю…). Звідси також злітають на пара планах, за чим цікаво спостерігати. Але на цій вершині ви довго не затримаєтесь. Спускаючись з Ґемби, орієнтуйтесь на червоне маркування та вказівник у сторону Великого Верху. За 10–15 хв. спуститесь до маленького озерця, звідки починається річка Боржава (притока р. Тиси). Через вершинку Малої Гимби (1416 м) за годину (3 км) дійдете до розвилки, тут повертайте праворуч на гору Великий Верх. Ще 15 хвилин нескладного підйому – і ви будете на вершині. Великий Верх – це найвища вершина над Пилипцем та й загалом найвища на нашому маршруті Боржавою від Міжгір’я до Воловця.
Відпочивши на вершині, продовжуйте рух червоним маршрутом в сторону смт. Воловець. За годину (3,4 км) дійдете до г. Плай (1323 м), вершину легко впізнати за спорудами метеостанції та антенами. Від метеостанції орієнтуйтесь вже на жовте маркування та розпочинайте спуск до руїн старої сироварні (орієнтовно 20 хв (1,2 км)). Біля сироварні одне з небагатьох місць на маршрутах по Боржаві, де є джерело та дрова. Тому тут популярне місця для ночівлі, яке часто може бути дуже людне. Тут можете провести останню ніч на Боржавських полонинах і вже зранку спуститися в цивілізацію.
Орієнтовний час переходу по маршруту притулок під г. Граб – руїни старої сироварні: 15 км (6–7 год).
Четвертого дня насолодіться ранковими красотами Карпат і спускайтеся до смт. Воловець. Дорогою 400 м вниз від сироварні, а потім ліворуч на стежку, так ви скоротите шлях на 1,5 км від маркованого маршруту. За 2 кілометри спуску вийдете до поляни на березі річки Волівчик. Тут вже почнеться дорога, яка з часом перейде у вул. Т. Шевченка, далі нею 3 км до залізничної станції у Воловці.
Четвертий день походу можна продовжити спуском у Воловець через г. Цицька (Воскресенський Верх) (1219 м).
Маршрут Боржавськими полонинами від Міжгір’я до Воловця можна також пройти у зворотному напрямку. Правда з смт. Міжгір’я буде важче з логістикою добирання додому.
Як дістатися до початку маршруту?
Громадським транспортом
Залізницею добирайтеся до смт. Воловець, а далі рейсовим автобусом або таксі до смт. Міжгір’я. Рейсові автобуси в Міжгір’я курсують з Києва, Львова, Долини, Івано-Франківська, Ужгорода, Хуста, Колочави.
Автомобілем
Їдете до м. Долина і звідти дорогою Р21 (цю дорогу недавно капітально відремонтували) до смт. Міжгір’я.