Чимало туристів приїжджають на Західну Україну подивитись на замки Львова. Їх вабить містична атмосфера та героїчна історія стародавніх замків. Один з найвідоміших – це Високий Замок у Львові. Він відомий далеко за межами області й розкаже відвідувачам про цікаве та героїчне минуле Львова.
Високий Замок є найвищою точкою міста Львів. На його вершині розташований оглядовий майданчик, з якого відкривається чарівна панорама на місто Лева, а доріжка до цього майданчика схожа на лабіринт. До речі, свою назву Високий Замок отримав на противагу до назви Низька гора, яка стоїть біля його підніжжя.
Висота Високого замку у Львові становить 413 метрів над рівнем моря. А коли Ви підніметесь на гору, побачите неймовірний пейзаж від якого перехоплює подих. До речі, тут можна зробити чудові фото з неординарним фоном. Підіймаючись, складно не помітити величезну конструкцію телевежі, яку видно з усіх куточків міста. Приїхати до Львова і не побувати на Високому Замку – це те саме що побувати в Парижі і не піднятися на Ейфелеву вежу.
Місцеві художники полюбляють тут малювати картини просто неба. Також тут ще можна зустріти карикатуристів та портретистів, які за короткий час намалюють ваш портрет.
Історія Високого Замку у Львові
Високий Замок у Львові має досить цікаву історію. Архівні документи стверджують, що Високий Замок виник у часи Галицько-Волинської держави. Під керівництвом короля Лева, сина Данила Галицького, на горі побудували дерев’яно-земляні укріплення. Пізніше їх розібрали, а потім побудували знову під керівництвом вже нового власника Львова – короля Казимира III. Замок був побудований з каменю, а під вежами облаштували в’язницю. Історія Високого Замку у Львові розповідає, що замок декілька століть стояв непорушно, аж поки його не захопили війська Богдана Хмельницького під командуванням Максима Кривоноса. Що до назви гори, то раніше пагорб «Високий Замок» у Львові називали також і Пісковою горою.
Парк «Високий Замок»
Парк «Високий Замок» був спроектований міським садівником Бауером і простягається на схилах Замкової та Княжої гір. Площа парку становить 36,2 га. Під час прогулянки парком Ви побачите такі листяні породи дерев як дуб, клен, ясен, явір, каштан, береза, липа, тополя, акація, в’яз, вільха чорна та сосна.
Сам парк складається з двох терас: нижньої та верхньої. В нижній частині парку розташувалися пам’ятник Максиму Кривоносу, ресторан, будиночок садівника та нижній оглядовий майданчик. Навколо будинку садівника ростуть екзотичні рослини.
Піднявшись на верхню частину парку, Ви побачите штучний курган та оглядовий майданчик. Біля штучного кургану знаходяться залишки муру, який використовували для оборони Високого Замку.
Цікаві факти про Високий Замок у Львові
- Кажуть, що на гору Високий Замок звозили землю та пісок з історичних регіонів Польщі.
- Через вдале розташування він не був захоплений до 1648 року.
- У кінці XVIII століття Високий замок почали повільно розбирати для того, щоб потім використовувати його як будівельний матеріал. Так на початку XIX століття він був повністю розібраний, а його шматочки і зараз перебувають в різних частинах міста.
- В парку, який розташований на території Високого замку, ростуть приблизно 50 видів дерев.
- Високий замок – без перебільшення важливе історичне місце, адже він зустрічається в першій письмовій згадці про Львів.
- Коли почалася пандемія чуми, до Високого Замку відвозили важкохворих, що не мали шансів на виживання.
Читати цікаві факти про Високий Замок у Львові – це, звісно, цікаво, але набагато краще побачити і почути все особисто, та і чудову порцію незабутніх вражень отримаєте. Отож, якщо Ви вже знаєте як доїхати до Високого Замку, не гайте часу та вирушайте в подорож. Замки Львова чекають на Вас.
Для тих, хто цікавиться не тільки замками, але й самим містом, переходьте за посиланням та знайомтеся з Львовом ближче.
Як доїхати до Високого Замку
До парку «Високий Замок» йдуть автобуси з усіх кінців міста, тож Вам слід шукати маршрути № 114, № 138, № 53, № 28, № 41 та трамвайний маршрут № 6. Обравши маршрут, Вам необхідно доїхати до вулиці Личаківської, потім піднятися в гору – це займає приблизно 15 хв.
«Адреса» Високого Замку у Львові – вул. Високий Замок 1.