Львів славиться не тільки красивою архітектурою та затишними кав’ярнями, а й різноманіттям чудових парків. Ми розповімо Вам про незвичайний парк, справжній заповідник посеред Львова – Стрийський парк.
Він був спроектований головним архітектором парків у Львові Арнольдом Рьорінґом у 1877 році. Тоді він називався Парк Кілінського, тому що був присвячений одному з учасників повстання Тадеуша Костюшка (1794 р.) Яну Кілінському. Проте назва не прижилася, жителі Львова назвали це місце Стрийський парк, так його називають і досі. Крім того, Стрийський парк у Львові вважається пам’яткою садового мистецтва національного значення. В перші роки його заснування він був одним з найкращих парків Європи тих часів.
Стрийський парк умовно поділений на три частини: нижня, верхня та дитячий сектор. Нижній сектор – це найстаріша ділянка парку, де переважають розлогі газони. Тут Ви побачите велике різноманіття екзотичних та декоративних дерев і чагарників. Верхній сектор парку – це густий ліс, що простягається аж до Липової Алеї. Дитячу зону спроектували садівники-агрономи С. М. Каплан та Є. С. Контар у 1950 – 1953 роках. До того часу на тому місці був пустир.
Стрийський парк у Львові займає площу понад 60 га. Сьогодні тут росте понад 200 видів рослин, є оранжерея з теплолюбними рослинами, невелике озеро з лебедями, альпінарій, Платанова та Липова Алеї і навіть штучні руїни замку. У парку є кілька цікавих пам’ятників, як-от польському національному герою Яну Кілінському, або пам’ятник українському футболу – на тому місці, де відбувся перший зафіксований футбольний матч на території України. Прогулюючись парком, Ви побачите тут спортивні корпуси львівської Політехніки, декілька ресторанів та бібліотеку. Окрім вищезазначеного, Ви можете подивитися на старий кінотеатр «Львів» у Стрийському парку, що знаходиться на головній алеї. На жаль, він 15 років стояв зачиненим, тож у зв’язку з цим 3 роки тому його перевели на баланс Львівського Палацу Мистецтв. Новий власник має великі плани щодо цього приміщення: концерн-зал, театральні гуртки, різноманітні виставки та галереї. Надіємося, що невдовзі ми зможемо їх відвідати.
Розваги у Стрийському парку
Парки Львова чудово адаптовані для прогулянок з дітьми, адже тут все продумано для їхніх розваг та веселощів. Стрийський парк – не виняток з цього правила. Малеча тут не буде нудьгувати.
Поїзд у Стрийському парку
Гостей та жителів Львова запрошують проїхатись парком з «Вітерцем». Так називається поїзд, який тут курсує. Дитячий поїзд у Стрийському парку по вихідних катає сотні дітей та дорослих по всій території парку, а працює тут команда юних залізничників. Така поїздка справить незабутнє враження на Ваших дітей.
Дитячий поїзд у Стрийському парку їздить з травня по вересень, ціни на квитки для дорослого – 25 грн., для дітей – 12,5 грн. Поїзд «Вітерець» курсує по суботах, неділях та святкових днях з 12:00 по 14:00 та з 15:00 по 17:00.
Ресторан «Вежа»
На цьому розваги у Стрийському парку не завершуються, поступаючись місцем більш модерним аналогам. Катаючись дитячою залізницею, неможливо не помітити величезну водонапірну вежу. Ще донедавна вона була дивом архітектури, що руйнувалося під впливом природи. На щастя, будівлю відновили та реставрували, тож тепер на її місці функціонує ресторан «Вежа» у Стрийському парку. Вперше тут відкрили ресторан ще у 1976 році. Тоді заклад вважали романтичним та пристойним місцем, а у 1981 році, з появою відеомагнітофона, тут діяло перше у Львові відеокафе.
Сучасний ресторан «Вежа» у Стрийському Парку неодмінно здивує Вас. Це вдосконалене кафе з панорамним баром. Дітям та дорослим сподобається й те, що на 2, 3 та 5 поверхах знаходяться ігрові кімнати з Xbox, орендувати їх можна за 150 грн/год. На 6 поверсі Вас чекає кальян-бар, а на 7 поверсі – ігрові приставки Sony PS4 pro та Xbox one. На 8-му поверсі розташований головний зал, звідки відкривається приголомшливий краєвид на Стрийський парк і прилеглі вулиці. Тож, відвідини ресторану «Вежа» у Стрийському парку є справді багатоцільовим: і поїсте смачно, і пограєте у відеоігри і помилуєтесь краєвидами.
Сенсотека
Парки Львова цікаві та неординарні. Зовсім нещодавно у Стрийському парку презентували оновлену бібліотеку – Сенсотеку. Цей заклад сприяє саморозвитку та навчанню людей з інвалідностями. Тут зробили капітальний ремонт, омеблювали за новими тенденціями та встановили обладнання, що передбачене для людей із вадами зору. Наприклад, принтер, що роздруковує матеріали шрифтом Брайля та відеозбільшувач для читання. Сенсотека поділена на декілька сегментів: зали з книгами, зали в яких можна розмовляти й читати, мінікухня. Ба більше, тут розмістили піаніно для музичної перерви.
Графік роботи Сенсотеки: понеділок-п’ятниця з 10:30 по 19:00.
Неодмінно відвідайте Стрийський парк у Львові. Тут Ви отримаєте порцію незабутніх емоцій, проведете час з задоволенням та порадуєте своїх дітлахів.
Як дістатися?
Стрийський парк у Львові знаходиться між вулицями Уласа Самчука, Стрийською, Івана Франка та Козельницької. До Стрийського Парку можна добратися кількома шляхами.
З головного львівського вокзалу. Потрібно шукати рейсові автобуси під номерами 1004, 30, 53, 54, та тролейбуси 4 і 8. Їхні маршрути мають зупинки поряд з парком. Проте, якщо Вам до вподоби піші прогулянки, то дорога з головного вокзалу до Стрийського парку займе орієнтовно 40 хв.
З центру Львова. Якщо Ви знаходитесь в центрі міста, то щоб доїхати до Стрийського парку Вам необхідно сісти на автобус 18, 26, 30, 3А, 53 чи 54. Пішки звідти до парку треба пройти 2,5 кілометри. Цей шлях можна подолати за 40 хвилин.