Люди часто говорять про унікальність природи Закарпаття. Вирушивши в подорожі Карпатами, у вас є чудова нагода переконатися в цьому на власні очі. І справді − тут вирощують численні сорти винограду, цейлонські та грузинські чаї, весною Ужгород та Мукачево попадають в полон цвітіння сакур, а що й казати про відому Долину нарцисів – квіткову перлину Закарпаття, що легко може позмагатись із своїми побратимами з Альп чи Балкан. Маршрути різної складності виводять до оглядових майданчиків, фото з яких не залишить байдужим нікого. Проте, недавно на Закарпатті з’явився ще один претендент на звання наймальовничішої квіткової локації – Лавандова гора у Перечині.
Фермерське господарство «Лавандова гора» у Перечині – це 8 га фіолетової краси, яка п’янить своїм виглядом та ароматом. Відкрилась ця локація тільки в 2020 році, досвід вирощування такого поля переймали в Болгарії, Словенії, Хорватії та Італії, довго вирішувалося, який саме вид цієї квітки (а їх є більше 20) вирощувати. Тепер Лавандова гора – це прихисток для 7 га лаванди вузьколистої та 1 га троянди даманської. Фото цієї локації потроху завойовує соціальні мережі, зокрема завдяки тому, що знаходиться вона в Перечині – місці, через яке проходить не один маршрут для подорожі Карпатами.
Вартість та ціни
Власне, чудове фото на пам’ять – це одна з головних атракцій, що пропонує Лавандова гора. Оскільки це місце унікальне, а для його створення довелось докласти чимало зусиль, ціни тут відповідні. Зокрема, станом на липень 2021 р., 100 грн. за годину з особи для простої прогулянки. Безкоштовно прогулятись по цій мальовничій місцині можуть діти до 10 років, учасники АТО, пенсіонери та особи з обмеженими можливостями (слід показати посвідчення). Ціни на фотосесію: 200 грн. з фотографа та 200 грн. з моделі, або ж 550 грн., якщо більше ніж 5 людей. Якщо ж ви плануєте відпочинок в Карпатах і маєте намір внести Лавандову гору в свій маршрут, візьміть до уваги, що період цвітіння лаванди триває зазвичай з кінця червня до липня. Звісно, це залежить від часом мінливої погоди на Закарпатті. І так, тоді і мандрівників тут більшає. Актуальні ціни можна довідатись на офіційному сайті: https://lavandova-gora.business.site/#testimonials
Графік роботи
- Понеділок−п’ятниця: з 12:00 по 20:00.
- Субота, неділя: з 10:00 по 21:00.
Відвідавши Лавандову гору, зробивши фото та прогулявшись маршрутом по ароматному полю, можна присісти в кав’ярні неподалік та поласувати смачною кавою. Прихильники запаморочливих пейзажів та панорамних фото можуть політати над Лавандовою горою на повітряній кулі, проте ця послуга не завжди доступна, а тому вимагає попереднього запису.
На території Лавандової долини розміщені спеціально обладнана декоративна мебель для фотосесій, а для найбільш вибагливих відвідувачів є можливість взяти в оренду капелюшки та інші прикраси для фото.
До речі, подавшись в подорожі Карпатами, варто залишити собі якісь сувеніри. Приємною пам’яткою від фермерського господарства «Лавандова гора» можуть бути вироби із лаванди, різноманітність яких справді вражає. Тут можна придбати екологічно чисті та ароматні бомбочки для ванни, ефірну олію, лавандова та трояндове мило, лавандові пряники, конфітюр, трояндовий чай та навіть лавандовий сир чи цукор!
Що подивитись поруч?
- Лавандова гора знаходиться доволі близько (14 км) від Невицького замку в однойменному селі. І нехай він зберігся не повністю, але мисливці за атмосферними фото мають додати його собі в маршрут.
- Якщо хочете доповнити свій відпочинок в Карпатах середньовічною екзотикою − можете оглянути Ужгородський та Мукачівські замки. Вони збереглись значно краще та виставляють пізнавальні експозиції: побутового життя наших предків, національного одягу, монет, ювелірних прикрас, обладунків та середньовічної зброї.
- Окремої уваги заслуговує саме місто Ужгород. Колоритна атмосфера, чимало визначних пам'яток, смачна їжа та захоплюючі пошуки всіх-всіх міні-скульптурок, що вже стало своєрідним змаганням.
- Неподалік розташовані також Ворочевські озера, що поповнять вашу колекцію мальовничих фото.
- Відпочинок в Карпатах може бути не тільки естетичний, але і лікувальний. Побачивши Лавандову гору, цілком можливо податися в село Лумшори (27 км), яке відоме своїми ароматичними та розслаблюючими чанами.
Як дістатись?
Громадським транспортом
Прямуйте до м. Ужгород поїздами, автобусами чи літаками. З «Перечинського» автовокзалу (в центрі) сідайте на автобус до Перечина – там всього 22 км. Опинившись в центрі міста, шукайте вказівник і за півтори кілометра побачите Лавандову гору.
Автомобілем
Зі сторони Львова зазвичай їдемо через Стрий, Сколе, Мукачево, Ужгород.