Ворочівські озера, або як їх в народі називають Сині озера чи Синє Багно, розташовані близько за півгодини пішої ходьби від гори Анталовецька Поляна, на її західному схилі в межах Перечинського району Закарпатської області. Починаючи з 1984 року Ворочівське озеро є пам'яткою природи місцевого значення та охороняється законом.
Оточене багатовіковим буковим лісом, воно лежить на висоті близько 700 м на рівнем моря у западині. Існує декілька версій походження Ворочівського озера, основною з яких прийнято вважати його вулканічне походження, тобто що озеро є боковим кратером вулкану Анталовецька Поляна. Проте останнім часом вулканічне походження Ворочівського озера науковці ставлять під сумнів і припускають, що озеро могло утворитися внаслідок сильного землетрусу та спричиненого ним обвалу.
Незважаючи на своє походження, Ворочівське озеро складається з двох окремих водойм, що сполучені між собою перемичкою. Загальна площа водойми складає 0.4 га, а в діаметрі вона становить 50 м. Ранньою весною вода в озері може сягати глибини в 2,5 - 3 м і затоплювати перемичку. Тоді Ворочівські озера виглядають як одна суцільна водойма. Живиться Ворочівське озеро підземними водами, а його розташування робить водойму важкодоступною.
Ворочівське озеро місцеві жителі часто називають "Синіми озерами", оскільки проміння сонця при заломленні крізь прозору воду надають поверхні озера голубого відтінку.
Хоча вода у Ворочівському озері доволі прозора та чиста, на глибині знаходиться велика кількість опавшого листя та гілок. На жаль, повноводним озеро буває тільки з березня до початку червня при наявності достатньої кількості опадів, а далі його південно-західна частина зневоднюється та пересихає, а глибша північно-східна частина перетворюється у болото. Звідси ще одна його назва - Синє Багно. Влітку, при великій спеці, обидві частини озера можуть повністю пересохнути, оголивши сухе кам'яне дно, на якому росте кропива.
Що цікавого поруч ?
- поруч з озером обладнане місце для багаття та пікніків;
- за 300 метрів нижче Ворочівського озера з-під валу каміння б'ють декілька джерел з кришталево чистою водою, що потім зливаються та течуть вниз до річки Уж;
- за 30 хвилин ходьби від озера розташована гора Анталовецька поляна.
Маршрути до Ворочівського озера
- Якщо вашою метою є відвідування виключно Ворочівського озера, то можна скористатись безпосердньо маршрутом з одноіменного села Ворочево, що розташоване у Перечинському районі. Стежка починається з самого села і проходить лісом. Вона є непрочищеною та важкопрохідною у деяких місцях. Маршрут займе близько 3 годин вашого часу.
- Більш популярним маршрутом, що включає в себе і Ворочівське озеро, є туристична стежка від Невицького замку до Тур'ї Ремети чи Ворочева. Нитка цього маршруту виглядає наступним чином: с. Кам'яниця (за бажаням відвідування Невицького Замку) - гора Анталовецька поляна - Ворочівське Озеро - с. Тур'ї Ремети (або с. Ворочево). Данний маршрут є промаркований, проте мітки відсутні на етапі спуску від Анталовецької поляни до Ворочівських озер. Найкраще використовувати засоби навігації (на кшталт mapy.cz). Протяжність маршруту складає близько 22 км, а тривалість - 8 годин. Трек маршруту до Ворочівських озер доступний за посиланням.
Як доїхати?
Громадським транспортом
До Ужгорода добираємось поїздом чи автобусом з великих міст України. В Ужгороді можна пересісти на автобус до Перечина, і тут два варіанти: або вийти на півдорозі в селі Кам'яниця, звідки є один маршрут, або доїхати до Перечина і звідти дійти до с. Ворочево.
Автомобілем
Зі сторони Львова їдемо через Стрий, Сколе, Мукачево, Ужгород і на Перечин. На півдорозі можемо зупинитись у с. Кам'яниця, або ж доїхати до Перечина, а там повернути праворуч на трасу T0712 в напрямку Лумшори/Поляна/Свалява. Проїхавши річку Уж, різко повертаємо праворуч і їдемо дорогою прямо аж до с. Ворочево.