Один із видів відпочинку в Карпатах, який не варто недооцінювати, це розслаблення в санаторіях. Цьому є кілька головних причин. По-перше, мінеральні води сприятливо вплинуть на ваш організм та збагатять його мікроелементами. Другою причиною будуть спа-процедури, масажі та басейни, яким ваше тіло буде більш ніж задоволене. А третя причина - санаторії зазвичай розташовуються в мальовничих місцях, поблизу лісів та гірських маршрутів, так що можна полюбуватись на чудеса природи у вільну хвилину. Під ці всі параметри чудово підходить санаторій “Деренівська Купіль”, що розташовується на Закарпатті, в селі Нижнє Солотвино. Тому розкажемо про нього трохи детальніше.
Мальовниче передгір’я Карпат, що дарує спокій й водночас піднесення. А ви знали, що до Деренівки приїздили знатні династії та історичні особистості, зокрема родовиті Габсбурги, відомий угорсько-німецький композитор Ференц Ліст та перший президент Чехословаччини Томаш Масарик? За час свого існування санаторій встиг побувати у складі 6(!) держав. Сьогодні ж оцінити вплив мінеральних вод на свій організм та відпочити у санаторії можуть усі охочі.
Історія санаторію “Деренівська Купіль”
Документальне минуле “Деренівської Купелі” завжди ховалось за завісою незвіданого й звабного. Взяти хоча б її назву. Основна версія - від слова “дерен” (або ж кизил - кущ родини деренових), оскільки колись в цій місцині його росло чимало. Та віднедавна стало зрозуміло, що про цілющі води передгір’я Карпат було відомо ще за період підписання Люблінської унії (якщо що - 1569 р.). Річ у тім, що перша письмова згадка про Деренівку датується 1582 роком. З аркушів паперу ми бачимо, що магнат Міклош Корлат судився з родиною Другетів за право володарювання лісами та лікувальними водами купальні урочища однойменної назви. Пізніше на очі траплятимуться чисельні письмові згадки XVII століття, в яких неодноразово підтверджуватимуться лікувальні властивості джерельних вод. Знаковими ж стали записи вже ближчих до нас років, до прикладу, 1692 рік. Тоді в письменах династії Габсбургів цілющі властивості деренівської води зазначались як «Derenus Zilbers wasser».
Пізніше саме це значення увіковічили письмом на давньому гербі знатної купальні. Проте, як всім відомо, час та війни безжальні до всіх і всього, виключенням не стала й Деренівка. 1705 року курорт, що на той час звався «Slatino», в ході військового конфлікту між князем Ференцем II Ракоці та знатним родом Габсбургів був спалений вщент. Більшість подібних історій на цьому моменті закінчуються, та для живильних вод санаторію “Деренівська Купіль” не було важливо, ні хто провокатор військового конфлікту, ні хто власник земель. Цей епізод став відправною точкою, в якому курорт, мов чарівний птах Фенікс, відродився молодим красенем з попелу. З того часу, як то кажуть, багато води вже утекло, та на початок ХХ століття курорт не те що відновився, а навіть встиг стати культовим серед європейських сімей. Популярною ця місцина була і за часів СРСР, зокрема тоді тут діяв санаторій “Кооператор”. На сьогодні ж “Деренівська Купіль” відродила та модернізувала інфраструктуру разом з архітектурним ансамблем, що в сукупності дало нове дихання курорту, в якому щодня вирує життя.
Мінеральні води санаторію “Деренівська Купіль”
Для початку слід покуштувати та поринути в цілющий світ мінералізованих вод курорту. “Деренівська Купіль” є осередком рекреації, де можна знайти не один басейн з кремнієвою водою, ціна якої для організму людини безмежна, адже вона не тільки оздоровлює, а й омолоджує. Особливість мінеральної води санаторію “Деренівська Купіль” саме в її насиченні кремнієм. Річ в тім, що у контакті з водою він виробляє кислоту, яка в організмі розчиняє шлаки, виводить пісок та покращує імунітет.
Звісно ж, є і бювети з мінеральною водою. Варто зауважити, що відпочивальники можуть безкоштовно звернутися до лікаря, який проконсультує щодо вживання мінеральних вод і спа-процедур в “Деренівській Купелі”.
Мінеральна вода “Закарпатська-1” та “Закарпатська-2” рекомендована при наступних проблемах із здоров’ям: хронічний панкреатит, хронічний гепатит, сечокам’яна хвороба, міжхребцевий остеохондроз, ревматоїдний артрит, вегето-судинна дистонія, неврози, гінекологічні хвороби, після операцій на суглобах чи хребті тощо.
Оздоровлення та лікування
Лікування та відпочинок повинні бути комплексними. Відчути це можна, приймаючи термальну ванну, куштуючи кисневий коктейль та смачні фіто-чаї. “Деренівська Купіль” - це сучасний санаторій, де про ваш відпочинок подбають кваліфіковані працівники комплексу, а обираючи процедури, ви завжди можете попередньо зайти на сайт курорту й побачити реальні відгуки, фото й актуальні ціни.
Турботу про ваше здоров’я тут бере на себе оздоровчий центр “Ірис”, серед основних послуг якого класичні та вакуумні масажі, інгаляції, ультразвукове очищення та гідратація, а також величезний перелік різноманітних аналізів та перевірок організму.
Графік роботи: кожного дня з 9 ранку до 8 вечора. Телефон для резервації чи інформації: +38 (050) 446 30 00, 38 (0312) 42 81 01
Санаторій “Деренівська Купіль” розробив власну систему оздоровчих програм. Найпопулярнішою серед них є «Експрес оздоровлення». Релакс відпочинок коштуватиме 400 грн. на добу для дорослого та включатиме в себе консультацію кваліфікованого лікаря центру «Ірис», мінеральні ванни з функцією вібромасажу на вибір, спеціальну процедуру назначену лікарем (можуть бути як масажі, так і ультразвукова терапія, магнітотерапія, ампліпульстерапія або діадинамотерапія) та кисневий коктейль або ж фіто-чай власного виробництва. Крім «Експрес оздоровлення», звичайно, є й інші програми, наприклад: «Motus vita» (спрямована на відновлення життєвих сил організму та покращення роботи опорно-рухового апарату), «Beauty mama» (комплекс процедур, що забезпечує чудове самопочуття мам в самий відповідальний період життя) та багато інших. Також санаторний комплекс “Деренівська Купіль” дає змогу пройти лікування та оздоровлення в напрямку апаратної фізіотерапії й звільнити свій організм від токсинів та стресів базовим або комплексним лікуванням в Оздоровчому центрі «Ірис».
SPA та басейни в “Деренівській Купелі”
За SPA-оздоровлення тут відповідає комплекс “Срібні терми”. До послуг відпочивальників чимало видів релаксу: Руська лазня, Фінська сауна, Римська парна, крижаний фонтан, тропічний душ тощо.
Басейни “Деренівської Купелі” дадуть можливість поплавати не залежно від пори року. Напіввідкритий термальний басейн, що наповнений цілющою мінеральною водою “Закарпатська-2”, чудово підійде для осінньо-зимового сезону. Басейн має розміри майже 10х10 метрів, 1,3 метри глибини, вода ж прогрівається до +32-34°Сº. Якщо захочеться освіжитись влітку - тоді ласкаво просимо до відкритого басейну з прісною водою. Він значно більший (31х23 м), глибина в середньому становить 1,5 м, а температура води сягає +20 º C.
Відпочинок в басейні ж заграє всіма барвами, якщо поєднати його з дегустацією алкогольних та безалкогольних напоїв.
Ціна. Вартість відвідування SPA-комплексу “Срібні терми” складає 400-650 грн. для дорослого та 200-300 грн. для дитини. Звісно, ціна залежить від дня тижня та пори. Варто також зазначити, що в ціну входять Фінська сауна, Римська баня, крижаний фонтан, тропічний душ, 1 рушник тощо. Якщо забронювали тут готель - безкоштовно або значні знижки.
Графік роботи. SPA-комплекс “Срібні терми” працює з 9:00 по 21:00 щодня. Додаткову інформацію та ціни можна отримати на офіційному сайті або ж за телефонами: +38 (0312) 42 83 83 та +38 (050) 407 77 64
Проживання та харчування в “Деренівській Купелі”
Хоча Нижнє Солотвино знаходиться неподалік Ужгорода, можна зекономити час і забронювати собі номер в Апартамент-готелі чи готелі “Ірис”, що розташовані на території самого санаторію. “Деренівська Купіль” пропонує більше ніж 150 номерів різного класу та комфорту. Ціна може варіюватись від сезону, тому бажано бронювати наперед.
Ціна за двомісний номер в готелях варіюється від 2400 до 4000 грн. Слід вказати, що у цю ціну вже включені сніданки, відвідування аква-зони, тренажерної зали, бюветів та 1 консультація в лікаря.
Смачно пообідати тут також є де. До послуг відпочивальників наступні заклади:
- Ресторан “Саламандра” - велике різноманіття високої кухні, авторських страв, вишуканих напоїв та сезонних пропозицій.
- Ресторан “Ірис”, основна фішка якого - переосмислення закарпатських кулінарних традицій та акцент на еко-гастрономії.
- Кафе “Саламандра” - смачні та освіжаючі напої та солодкі страви прямо поруч з басейном.
Відпочинок та розваги в “Деренівській Купелі”
Звичайно, що це ще не все. Санаторій “Деренівська Купіль” дивує не тільки різноманіттям оздоровчих програм і SPA, а й art-простором довкола. Нижнє Солотвино розташоване в мальовничих Карпатах, а отже близькість з природою вам гарантована. Чудове поєднання природи та мистецтва дарує відпочивальникам справжній симбіоз духовного та фізичного релаксу. На території комплексу розміщений унікальний ботанічний сад площею 14,5 га. Вміщує в собі він понад 5 тисяч сортів та видів насаджень з усього світу. Прогулюючись парком з ранньої весни й до пізньої осені тут можна насолоджуватись солодким та м’яким ароматом цвітіння ніжних барв, що витають в повітрі.
Після духовного єднання з природою, “Деренівська Купіль” плавно перенесе вас в парк скульптур, що підкреслює стиль та настрій курорту гармонійним об’єднанням робіт високого мистецтва. Не забудьте завітати й в мистецький простір ART-DK, адже там розмістилась не тільки цікава картинна галерея, а й салон авторських сувенірів, що в поєднанні чудово доповнюють мистецький ансамбль санаторію. Після прогулянки ви можете покуштувати смачні страви завітавши в ресторан або кафе на території комплексу. А якщо ви полюбляєте активний відпочинок, то “Деренівська Купіль” порадує вас тренажерним залом, тенісним кортом, боулінгом, більярдом та міні-гольфом, а після цього ви можете відвідати хутір “Деренівка” з альтанками, банним комплексом та колибою, де можна з користю для здоров’я провести свій час. Роки минають, а з ними й сили та емоції, що ми віддаємо щодня. Відпочинок - це не просто примха, а справжня необхідність для здорового організму.
Більше дізнатись про курорт ви можете в соціальних мережах Instagram та Facebook, там адміністрація санаторію “Деренівська Купіль” публікує тільки актуальну інформацію про ціни, послуги, а подеколи й нові вакансії.
Як добратись до "Деренівської Купелі"
Громадським транспортом
Потяги та автобуси з великих міст прямують до Мукачева чи Ужгорода, звідти вже треба пересісти на рейсове маршрутне таксі до комплексу “Деренівська Купіль”, що знаходиться в селищі Нижнє Солотвино (адреса: Закарпаття, с. Нижнє Солотвино, 150).
Автомобілем
Щоб потрапити до санаторно-курортного комплексу “Деренівська купіль”, прямуйте трасою Київ-Чоп й, не заїжджаючи до Мукачева, їдьте в напрямку міста Ужгород. Дорогою з Мукачева до Ужгорода слідкуйте за покажчиком, що направить вас в бік селища Нижнє Солотвино, де й знаходиться санаторій “Деренівська Купіль”.