Водоспади – це могутній прояв водної стихії, що з ревом літака жбурляє тонни води з височенної скелі. Саме такі асоціації викликає зазвичай це слово. Однак вода може бути не тільки грізною та могутньою, але й лагідною та спокійною. Подорожі Карпатами – це чудова можливість пересвідчитись, наскільки різноманітною, креативною та неординарною буває природа.
Крапельковий водоспад – не найбільший та найпотужніший водограй в Україні, однак має чим похизуватись. Його висота складає 10 м, але сам потічок невеликий – тому у посушливу пору року вода долітає донизу окремими краплями, за що він і отримав таку назву. Крапельковий водоспад не сором’язливий і дозволяє розглядати себе мандрівникам з усіх сторін.
Зимою ж цей водоспад перетворюється на суцільну крижану глибу. Відсутність сильного потоку води та зручне скельне розташування дозволяє зайти з внутрішньої сторони падіння води. Знаходиться це природнє диво в Надвірнянському районі Івано-Франківської області і належить до масиву Ґорґан.
В самій назві закладена підказка про вигляд цього водоспаду. Через невеликий потічок, з якого бере початок Крапельковий водоспад, вода не тече суцільним потоком, а падає окремими краплями, через що і отримав назву цей водоспад. Своїм незвичайним видом, а також можливістю оглядати його з внутрішньої сторони, Крапельковий водоспад приваблює до себе безліч туристів. Зимою ж цей водоспад перетворюється на суцільну крижану глибу. Розташований водоспад в масивах Карпатських Ґорґан, на невеличкій притоці р. Бухтівець. Висота становить 10 метрів. Добиратись сюди не важко, проте під’їхати автомобілем буде складно.
Крапельковий водоспад розташований на невеликій притоці річки Бухтівець, а тому його часто плутають з Бухтівецьким водоспадом (8 м). Навіть на Гугл-мапах ці два водограї розташовуються під однією позначкою, хоч насправді між ними близько 50 м. Однак вони зовсім різні і обидва вартують уваги та фото. Ще за 300 м вище по течії розмістився водоспад Бухтівецький верхній (3,5 м), що ще більше інколи заплутує подорожуючих.
Цікаві місця неподалік Крапелькового водоспаду
Якщо хочеться влаштувати по-справжньому насичений відпочинок в Карпатах, слід зачепити у подорожі якнайбільше цікавинок. Ця місцина багата на водоспади, відвідини яких можуть заняти навіть кілька днів. Крапельковий водоспад сусідить з Бухтівецьким водоспадом, за 1 км від нього розташовується Водоспад Дзвінка (6 м), за 6 км – Водоспад Бухтівецько-Бистрицький, а за 9 км в с. Пасічна – водоспад Розтока.
Зовсім поруч знаходиться колоритне село Манява, що користується неабиякою увагою подорожуючих через дві головні атракції: Манявський водоспад, що оповитий міфами про цілющу воду, та Манявський скит – місце аскетичного проживання монахів, засноване ще в XIII ст. Атмосфера цього місця заспокоює тіло та душу, наповнює енергією та силою. Взагалі, відпочинок в Карпатах і базується на поєднанні чутливого релаксу для тіла з емоційно-духовним піднесенням і відновленням.
За 18 км від Крапелькового водоспаду, в м. Надвірна, можна на власні очі побачити середньовічний Пнівський замок, а ще неподалік – Музей нафтопромислів Галичини. Тут мандрівники дізнаються все про видобуток нафти та найдавніші європейські нафтові свердловини.
Маршрути до Крапелькового водоспаду
Враховуючи таке багатство Карпат водоспадами, не дивно, що основний пішохідний маршрут включає якнайтісніше знайомство з ними. Пропонується охопити 4 водоспади: Манявський, Бухтівецький, Крапельковий і Дзвінку. Маршрут бере початок з с. Манява, а завершується в с. Пасічна. Загальна його довжина складає близько 25 км, а тому може бути подоланий як за день, так і за два. Хоча ми все-таки радимо не поспішати і розтягнути це задоволення. З орендою житла для відпочинку не має виникнути проблем. Цей маршрут доволі простий, а тому підійде для всіх вікових груп та рівнів підготовки – не слід думати, що подорожі Карпатами тільки для обраних, які кожного місяця бігають марафон. Якщо погода буде гарна – чудові враження та якісні фото вам забезпечені! Багато хто практикує «омолодження» у цих водах, однак не варто забувати, що температуру гірських річок мало хто може назвати «тепленькою». Відпочинок в Карпатах має сприяти в тому числі й оздоровленню організму, а тому практичну перевірку ефективності цих вод залиште на спекотне літо.
Як дістатись
Щоб побачити Крапельковий водоспад слід передусім потрапити до с. Букове. Опинившись в селищі, шукайте вказівник на водоспад. Перед ним буде стежка, що приведе до річки Бухтівець. Переходимо її через кам’яний місток (не забуємо про зручне взуття) і йдемо милуватись на Крапельковий водоспад.
Громадським транспортом
Маршруткою з обласного чи районного центру до с. Пасічна, що за 8 км.
Автомобілем
Прямуйте трасою Київ-Чоп до Мукачева, звідти поверніть до с. Березинка та прямуйте дорогою до с. Букове. До селища йде ґрунтова дорога, через що слід добиратись до нього тільки в суху походу, оскільки після дощу їхати нею стає справжнім випробуванням.
З Івано-Франківська рухайтесь трасою T0906 до Надвірної, а далі трасою H09 до с. Пасічна. Там зверніть праворуч в напрямок на Букове.
З Ужгорода їдемо через Мукачево, Сваляву, Стрий, Долину, Калуш, Івано-Франківськ (не заїжджаючи в саме місто), Надвірну і Пасічну.