Селище Славське розміщене в Сколівському районі Львівської області на висоті 590 метрів над рівнем моря. На початку XX ст. це місце відпочинку було настільки популярним, що на вихідні до нього навіть курсували додаткові потяги, які в народі отримали назву «лижі-бридж». На жаль, воєнні дії та суперечлива внутрішня політика Радянського Союзу не пішли йому на користь. Гірськолижний курорт «Славське» відновлює свою популярність з 80-х років минулого століття як серед невпевнених початківців, так і досвідчених лижників та сноубордистів. Це зумовлено зручним його розташуванням, великою кількістю трас та казковими видами лісів, що вкривають ковдрою відроги величних Бескидів й Ґорґан. Приїхавши до гірськолижного курорту «Славське», ви також у перервах між катаннями на лижах зможете скуштувати смачні страви місцевого колориту, випити гарячого чаю з гірських трав або зігріваючого глінтвейну з ароматними прянощами. Звичайно, в Славському завжди працюють рятувальні служби, завдяки яким ви будете в безпеці.
Траси та витяги
Гірськолижний курорт «Славське» надає доступ до багатьох трас, що розміщені на кількох різних горах.
Гора Тростян знаходиться в 2 км від центру смт. Славське. Висота гори складає 1235 метрів, на ній розміщено 11 трас загальною довжиною 22 кілометри. Більше половини трас були сертифіковані міжнародною федерацію лижного спорту (FIS), а це означає, що за рівнем складності й сервісу на них можуть проводитись міжнародні змагання з гірськолижного спорту. Зверху розміщені спуски для досвідчених лижників, знизу для початківців. На верхній частині розмістились траси з крутими схилами (40−50°), їх кваліфікують як середньої складності й складні. Пологі траси (30−40°) на висоті 1050 метрів відносяться до трас для початківців та любителів.
Траси сертифікації FIS:
- 2 траси (жіночі й чоловічі) для слалому
- 2 траси (жіночі й чоловічі) для супер-слалому
- 2 траси (жіночі й чоловічі) для слалому супер-гіганта
Працюють на горі наступні підйомники:
- крісельний підйомник - 2750 метрів
- бугельний (Центральний 1) - 1100 метрів
- бугельний (Центральний 2) - 1150 метрів
- бугельний (Північний) - 1300 метрів
- бугельний (Верхній Західний) - 900 метрів
- бугельний (Середній Західний) - 1000 метрів
- бугельний (Нижній Західний) - 700 метрів
Друга гора гірськолижного курорту «Славське» − це вершина Погар, розміщена вона неподалік центру смт., її висота складає 875 метрів. З гори спускаються 3 траси, їх кваліфікують як середньої складності та складні. Тут розміщені снігові пушки та працюють ратраки, які утрамбовують сніг зранку й увечері. Також на трасі «КарпатЛижСпорт» наявне освітлення, що дозволяє насолоджуватись нічними катаннями, проте воно вмикається тільки при наявності потрібного числа бажаючих. Тут ви знайдете траси як для початківців, так і для досвідчених лижників. Є траси, на яких проводяться змагання зі слалому та слалому-гіганту.
На горі Погар працюють наступні підйомники:
- крісельний - 1060 метрів
- бугельний - 700 метрів
- мультиліфт - 100 метрів
Для початківців гірськолижний курорт «Славське» радить гору Кремінь. Тут розміщені 2 витяги: один коротший – «Політехніка» (НУ Львівська Політехніка) та відповідно довший «ФМІ» (фізико-механічний інститут). Траси легкі та пологі без крутих та різких спусків, довжина від 600 до 1000 метрів.
Підйомники гори Кремінь:
- бугельний (Політехнічний) - 600 метрів
- бугельний (ФМІ) - 1000 метрів
Гора Менчул (Варшава) знаходиться біля села Грабовець, це 8 км від Славського, висота 1072 метри. Траси тут розраховані для досвідчених лижників, адже місцями спуски горбисті та й подеколи зустрічаються різкі повороти. Її обирають у випадку, коли траси «Політех» та «ФМІ» мало, проте переходити на Тростян ще зарано. Тут розміщені 4 траси, 3 середньої складності на Грабовці та 1 на Варшаві високої складності. Незважаючи на те, що розміщена гора далеко від основної бази гірськолижного курорту «Славське», проте це нівелюється невеликими чергами до підйомників.
На Менчулі розташовані наступні підйомники:
- бугельний - 850 метрів
- бугельний - 1000 метрів
Своєрідним компромісом на «Славському» є гора Високий Верх (Захар Беркут з однойменним готелем), що має висоту 1245 м та може похвалитися 9-ма трасами довжиною 700−1800 метрів. Проте, як і в попередньому випадку, розміщена вона неподалік Славського, близько 5 км від селища. Тут ви знайдете траси всіх типів від пологих для новачків до складних для досвідчених лижників та сноубордистів. Якщо ви вирішите підкорити спуски Високого Верху, візьміть до уваги, що на вершині дуже сильно дме вітер − це зумовлено відсутністю лісового покрову на горі.
Працюють на горі наступні підйомники:
- крісельний - 2710 метрів
- бугельний №1 - 700 метрів
- бугельний №2 - 750 метрів
- бугельний №3 - 800 метрів
- мультиліфт - 250 метрів
Черги будні дні на підйомники 15 хвилин, а у вихідні до 40 хвилин. Графік роботи в основному від 9.00 до 17.00.
Види відпочинку
Гірськолижний курорт «Славське» не поступається іншим місцям зимового відпочинку в способі релаксу. Тут ви знайдете чим зайнятись і без лиж. Серед зимових розваг вас чекатимуть прогулянки на снігоходах, спідрайтінг, катання на санях та ватрушках і, навіть, місцевому «таксі» у вигляді запряжених кіньми санях. В готелі ж зазвичай можна зіграти з друзями в більярд, боулінг, дартс або повеселитись на дискотеці. Біля підніжжя гір вас привітно зустрічатимуть прилавки з плодово-ягідними винами, гарячі напої, суміші трав, карпатські сувеніри та багато іншого.
Відпочити після активного дня тут є де. Гірськолижний курорт «Славське» пропонує житло різних типів: це і готелі, і котеджі, і приватні будиночки – залежить від ваших потреб, цін та компанії. Серед найбільш популярних: готелі «Аура Капат», «Бюргер Тростян», «Золота Підкова», Перлина Карпат», комплекс «Зачаровані Карпати», приватні будиночки «Гостьовий двір», «Україночка», «У Галі» тощо. Інфраструктуру гірськолижного курорту «Славське» доповнюють чудовий спа-салон «Солодка мить», навчальний майданчик СК «Максим», пункти прокату спорядження та, звісно ж, паркінг.
Якщо вам надоїло кататись на лижах чи сидіти в готелі – завжди можна трохи прогулятись. На околиці гірськолижного курорту «Славське» розташована Писана Криниця – печера, що відома своєю водою, яка не замерзає навіть в найсуворіші морози. Історикам та краєзнавцям вона може бути відома з іншої причини – у свій час ця печера була схроном Олекси Довбуша, нашого Робін Гуда. Знайомство з пам’ятками природи варто продовжити в Національному природному парку «Сколівські Бескиди». Візьміть до уваги, що природа Карпат і «Славського» дуже відрізняється взимку і влітку – тому є сенс відвідати ці місця принаймні двічі.
Як добратись
Громадський транспорт
Хорошою новиною для бажаючих потрапити на гірськолижний курорт «Славське» буде його розвинена інфраструктура. Потрапити сюди ви зможете поїздом − прямим рейсом з великих міст (Одеса, Київ, Харків), вийшовши на залізничній станції «Славське». Якщо ви зі Львова, то дорога на швидкісній електричці сполученням Львів-Мукачево займе всього 2,5 години. Скористатись можна і автобусом Львів-Славське.
Автомобілем
Якщо ви прямуєте до місця відпочинку власним ходом, то краще всього буде прямувати трасою Київ-Чоп, потім повернути в напрямку м. Сколе до Славського.
Від гірськолижного курорту до Києва 680 км, а до Львова всього 130 км.