Кожна мандрівка по своєму надихає та створює цілі каскади емоцій, що грайливо перетікають в нашій свідомості, створюючи спогади, які ми будемо пам'ятати впродовж всього життя. Однією з таких є Кам’янецький водоспад, стрімкі потоки якого беруть свій початок з однойменної річки Кам'янка.
Водограй утворився в розломі гірського хребта, через що й розділений кам'яною брилою на дві частини. Вода тут спадає з висоти майже 7 метрів, створюючи приємне гуркотіння потоку. Трохи нижче водоспаду розкинута численна кількість гірських пород, по яких можна перейти стрімку водойму.
Часто тут можна зустріти туристів, що зручно вмостившись на каменях споглядають за чарівним плином водної стихії. Кам’янецький водоспад знаходиться на висоті 550 метрів над рівнем моря. На весні та в дощову погоду літньої днини водограй набуває неймовірних масштабів. Цікавим фактом є те, що в р. Кам'янці відбувається процес відслонення товщі пісковиків, розшаровані глинистими матеріалами та домішками, які в поєднанні утворюють гірську породу аргіліт.
Водоспад знаходиться в Національному природному парку "Сколівські Бескиди". Він посідає місце геологічної пам'ятки та є об'єктом рекреаційного туризму. Біля Кам’янецького водоспаду є місця для відпочинку мандрівників як з палатками, так й для відвідувачів на автомобілях, мотоциклах. Якщо ви приїхали на ночівлю з наметом, то підійміться трохи вище водограю по ґрунтовій доріжці, там знаходиться велика галявина, на якій можна буде розміститись. Для авто- та мотолюбителів тут облаштовані тераси та заклади, в яких можна приємно провести час, споглядаючи за водами однокаскадної стихії.
На півдорозі до Кам’янецького водоспаду знаходиться славнозвісне джерело "Нафтуся". Називається воно так через воду, що стікає з кам'янистої породи, запах і смак специфічний, нафтовий. Вода славиться не тільки своїм походженням та характерним присмаком, але й лікувальними властивостями. Джерело наділене численними органічними елементами, що забезпечені антиоксидантним та антисклеротичним ефектом.
Вище Кам’янецького водоспаду розміщене Мертве озеро (Журавлине). Підійматись до нього не складно, проте вид, який відкривається з оглядового майданчика на березі озера своїми тихими водами закарбується в пам'яті на довго.
Як доїхати
Громадським транспортом
Потягом з великих міст можна дістатися Львова, а звідти вже автобусом доїхати до с. Дубина (вказівником буде хрест та капличка навпроти зупинки). Від зупинки потрібно йти до каплички і від неї прямувати асфальтованою дорогою через міст р. Опір до КПП. На пропускному пункті заплатити за вхід (приблизно 15 грн з людини) та тримати шлях прямісінько до водоспаду.
Автомобілем
Власним транспортом буде легко дістатись до локації. Їдьте трасою Київ-Чоп та біля автобусної зупинки с. Дубина поверніть ліворуч й прямуйте через колію та міст річки Опір до самого КПП (ціна 10 грн з людини та 15 за авто). Будьте обережні, після з'їзду з траси шлях “усипаний” вибоїнами та нерівностями.