Оповита таємницями водойма ховає в своїх водах не один десяток історій, які тутешні жителі розповідали раніше тільки біля вогнища. Води його темні, а по центру знаходиться невеликий острівець, що рухається то ближче, то далі від берегу.

Озеро заходиться на висоті 572 метри над рівнем моря, а стежка, що веде до нього, вимощена камінням, яке хаотично розкидане під уклоном. На березі вас зустріне дерев'яний місток, що запросить вас до огляду цікавої водойми. Ставши на нього ви помітите, що озеро неправильної форми, а його води чисті, прозорі і водночас темніші за ніч. В декількох метрах від берегу ви побачите ще один берег, на нього можна перейти через дерева, що попадали у водойму не один рік тому. Проте, від цього краще відмовитись, адже острівець по центру не інакше, як омана. Якщо добре придивитись, то можна побачити, що він рухається. Коріння дерев, гілки та скупчення трави утворило плавучий острів посеред озера. Якщо акуратно наступити на нього, то ви відчуєте дивне коливання, ніби хтось жбурнув великий килим на воду. На середину “острівця” краще не заходити, адже під власною вагою можна продавити товщу корінь та зарослі й опинитись в небезпечній пастці. Цікаво, що глибину водойми до сих пір не встановили, це зумовлено скупченням гілок та дерев, що заполонили низ водойми.
Гірське озеро за роки свого існування отримало не одне ім'я та кожне з них характеризує водойму по своєму. Мертвим його прозвали через той факт, що в воді не живуть риби. Це зумовлено болотистістю та насиченим вмістом сірководню, що що робить воду непридатною до життя. Озеро ще називають Журавлиним, таке найменування воно отримало через болотну журавлину, яка зростає поблизу водойми. Зумовлено це якраз болотами, що тут зустрічаються на кожному кроці, така собі іронія Мертвого озера. Як і коли утворилось воно ніхто не знає, кажуть, що під час танення снігів та через сильні дощі в ущелину стікала вода з гір, а буревій став каталізатором захаращення.
Знаходиться Мертве озеро в Національному природному парку “Сколівські Бескиди”. Підіймаючись до нього ви зустрінете джерело “Нафтуся”, що отримало свою назву через специфічний нафтовий запах та смак. Воду з криниці можна пити, її навіть використовують в лікувальних та оздоровчо-рекреаційних цілях. Трохи вище джерела ви знайдете однокаскадний Кам’янецький водоспад біля якого розміщені заклади та тераси, де можна посмакувати смачними стравами та напоями. Підіймаючись вверх по ґрунтовій дорозі буде галявина, на якій можна розкласти палатку й заночувати. Неподалік від неї ви побачите вказівники, що й підкаже дорогу до озера. Будьте обережні підіймаючись кам'янистим уклоном, що веде до водойми.
Як дістатись
Громадським транспортом
Потягом з великих міст можна дістатися Львова, а звідти вже автобусом доїхати до с. Дубина (вказівником буде хрест та капличка навпроти зупинки). Від зупинки потрібно йти до каплички і від неї прямувати асфальтованою дорогою через міст р. Опір до КПП. На пропускному пункті заплатити за вхід (приблизно 15 грн з людини) та тримати шлях прямісінько до водоспаду.
Автомобілем
Власним транспортом буде легко дістатись до локації. Їдьте трасою Київ-Чоп та біля автобусної зупинки с. Дубина поверніть ліворуч й прямуйте через колію та міст річки Опір до самого КПП (ціна 10 грн з людини та 15 за авто). Будьте обережні, після з'їзду з траси шлях “усипаний” вибоїнами та нерівностями.
Немає відгуків