Відпочинок в Карпатах – це, перш за все, відвідини пам’яток природи. Тут знаходиться багато різних атракцій, і водоспади не будуть виключенням. В Карпатах природа створила чимало красивих водойм, які милують око. Відомі та мальовничі водограї люди їдуть побачити з різних куточків нашої країни. Це й не дивно, адже саме під час подорожі Карпатами Ви зможете найкраще познайомитись з цим дивом природи. Несучись з гуркотом і великою силою, потоки води розбиваються на тисячі дрібних крапель ‒ це видовище варто побачити на власні очі хоча б один раз.
Один з таких водоспадів протікає на території Національного природного парку «Сколівські Бескиди», поряд з селом Сопіт – в присілку Зрубань Сколівського району Львівської області. Він має доволі промовисту назву – водоспад Сопіт. На жаль, цей водограй не такий популярний як інші, що знаходяться поряд, проте водоспад Сопіт вабить туристів своєю красою і міццю. Протікає він на безіменному потічку, який впадає в річку Сопіт або Сопотянка. Каскадів тут ви не побачите, проте висота водоспаду сягає 8-ми метрів.
Стікаючи по чашоподібній флішовій скелі у водобійний казан глибиною 0,5 метра, водоспад Сопіт несе свої води з потужною силою та чарівливим гулом. Для любителів єднання з природою та прогулянки на свіжому карпатському повітрі, водоспад Сопіт стане чудовим вибором для відпустки.
Маршрут до водоспаду Сопіт
Щоб подивитись на водоспад Сопіт, маршрут слід починати з однойменного села. Якщо Ви полюбляєте подорожі Карпатами, то ця дорога для Вас буде напрочуд легкою. Перетнувши міст, потрібно рухатись вздовж річки в гору. Практично на виїзді із села Ви побачите вказівник на водоспад Сопіт, який буде вказувати в праву сторону. Якщо до цього місця Ви добирались транспортом, тут його доведеться залишити і далі рухатись пішки.
Від вказівника до водоспаду дорога не довга. Прямуючи стежкою, Ви потрапите в ліс, де з лівої сторони буде стояти альтанка. Пройшовши ще декілька кроків побачите спуск до водоспаду. Тут будьте уважніші, бо він майже не помітний ‒ потрібно краще придивлятися. Спуск досить крутий, але є прибиті до дерев поручні, що зроблять його легшим та безпечнішим. Так місцеві жителі намагаються сприяти туристам. Саме ж місце схоже на велику нерукотворну чашу, а водоспад Сопіт дивує своєю недоторканістю.
Що цікавого подивитись поруч?
- Водоспад Лазний – гідрологічна пам’ятка природи. Знаходиться він на півдні Дрогобицького району Львівської області, поруч із селом Довге. Вода спадає з висоти 10,5 метрів. Ширина водоспаду становить близько 2-ох метрів, має 3 каскади.
- Скелі Юшкова Яма – один з комплексів скель біля села Ямельниця Сколівського району. Найбільший комплекс скель у Львівській області та один з найбільших в Українських Карпатах. Це місце є маловідомим, його практично не відвідують туристи.
- Крушельницький водоспад – водоспад в Українських Карпатах. Протікає в масиві Сколівські Бескиди, із західної сторони села Крушельниця Сколівського району Львівської області. Висота падіння води – 1,5 метра. Утворився на місці, де річка Крушельниця перетинає пласт пісковиків.
- Водоспад Гуркало – ще один мальовничий водоспад в Українських Карпатах. Гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення. Розташований на річці Велика Ріка Сколівського району Львівської області, неподалік від села Корчин. Висота водоспаду становить 5 метрів. Тече він на висоті 570 метрів над рівнем моря.
Як дістатись?
Громадським транспортом
Аби добратися до села Сопіт, перш за все приїдьте до міста Стрий. Сюди курсують поїзди та автобуси зі всіх прилеглих обласних центрів. Зі Стрия до села йдуть маршрутні автобуси о 8:10, 15:20 та 20:30.
Автомобілем
До села Сопіт можна потрапити з двох сторін. Перший напрям – потрібно рухатись трасою Київ – Чоп до села Верхнє Синєвидне, а в селі повернути праворуч в напрямку на Крушельницю. Коли минете Крушельницю, в селі Підгородці з’їжджайте з головної дороги ліворуч в сторону села Сопіт.
Інший шлях проходить через курорт Східниця у напрямку до фортеці Тустань, яка стоїть в селі Урич. Але звертати до неї не потрібно, а їхати далі до села Підгородці, в селі ж повернете праворуч на Сопіт.