Відпочиваєте в Закарпатті та прагнете відвідати цікаву та унікальну локацію? Тоді рекомендуємо вам завітати на равликову ферму, це справжній клаптик Франції на Закарпатті.
Закарпатська равликова ферма – одна з перших в Україні. Працює вона у селі Нижнє Селище Хустського району Закарпатської області ще з 2017 року.
Равликова ферма
До того як відкрити свою власну ферму, Михайло Дем’ян розводив равликів у себе вдома. Але потім, коли знайшов однодумців, вирішив створити у себе на подвір'ї справжнє равликове місто. На невеликому клаптику землі чоловік облаштував кілька десятків дерев’яних будиночків для равликів. Зверху над ними провів систему «туманного поливу», аби підтримувати вологу, яку просто обожнюють слимачки. А на початку літа равликів переселяють із теплиці до вольєрів на відкритому повітрі. Саме там вони перебувають цілу осінь до повного дозрівання.
Так за 5 років існування ферма встигла стати справжньою туристичною родзинкою Закарпаття. Тут можна і день народження відсвяткувати, і романтичне побачення провести. Також на фермі є можливість придбати заморожених равликів або равликову ікру, щоб делікатес змогли продегустувати ще й ваші родичі та друзі. Сама равликова ікра на вигляд схожа на перлинки, а на смак є дуже приємною. До речі, ікру равликів відбирають дуже прискіпливо. Вона має бути тільки середнього розміру, більші та маленькі ікринки відкидаються. Також важливий колір: ікра для споживання в їжу має бути жовтуватого кольору, її ще називають «перлинна ікра». Кажуть, що ікра равликів схожа на лісові трави. А от самі равлики нагадують смажені гриби.
Тож тепер, аби спробувати делікатес, не обов’язково їхати в далеку Францію. Бо, як доводить досвід Нижнього Селища, і в себе вдома можна виготовити якісний продукт.
Екскурсія та ціни на равликовій фермі
Екскурсія коштує 30 грн. з особи, а для дітей до 5 років - безкоштовно.
Дегустація смаколиків коштує 170 гривень з людини. У вартість входить дегустація 8 равликів різного приготування та вино. Також ви можете поласувати равликовою ікрою, ціна якої становить приблизно 40 грн. за канапку.
Графік роботи:
Ферма працює з 11:00 до 17:00 без вихідних. Зверніть увагу, що на зимовий період равликова ферма не проводить екскурсії. Але привітні власники залюбки влаштують для вас індивідуальну дегустацію.
Адреса ферми: Хустський район, село Нижнє Селище, вул. Центральна, 82.
Телефон: (097) 910 6993 (Світлана).
Що цікавого подивитися поруч?
- Оленяча ферма у місті Хуст, яка налічує зо дві сотні рогатих. Тут ви зможете погодувати оленів та насолодитись їх нереальною красою.
- Селиська сироварня у селі Нижнє Селище. Сьогодні сири саме цієї сироварні відомі далеко за межами Закарпатської області. Вона відкрита для туристів і всіх бажаючих дізнатися, як створюється екологічно чистий закарпатський сир.
- Екоферма у місцині Зелений Гай, яка розташована на околиці села Нижнє Селище, заснована у 2006 році. Тут ви зможете придбати натуральний козячий сир, грибну аджику, яблучний сік та різноманітні м'ясні продукти.
- Хустський замок, що розташований на горі вулканічного походження, висота якої складає 174 метри над рівнем моря. Колись тут ймовірно певний час проживав Влад Цепеш, більш відомий як граф Дракула. Сьогодні ж на місці величного замку тільки моторошні руїни з непоганим краєвидом на місто.
Як доїхати?
Громадським транспортом
Найзручніше добиратись на равликову ферму з міста Хуст. На центральному автовокзалі вам потрібно сісти на автобус, який їде за маршрутом Хуст-Копашново.
Виходьте на зупинці Нижнє Селище, біля будинку культури та сільської ради. За кілька метрів ви вже побачите равликову ферму.
Автомобілем
Прямуйте трасою з Києва до Львова через Стрий. Як тільки проїдете село Посич, вам потрібно буде повернути ліворуч. Далі прямуйте за вказівниками до села Нижнє Селище.