Після відпочинку в Карпатах, дорогою додому пропонуємо Вам відвідати ще одне цікаве місце – страусину ферму «Саванна». Вона знаходиться в селі Ловаги Калуського району (колись Рожнятівського) Івано-Франківської області.
В Європі такі ферми працюють вже давно, це вважається надзвичайно прибутковою справою. На теренах України страусині ферми з’явилися порівняно недавно, але ця сфера набирає популярності завдяки своїй перспективності та рентабельності, що сягає 150%. Такий бізнес вважається безвідходним, адже використовуються навіть пір’я страусів. Яйце страуса коштує доволі непогано, важить воно до 2 кілограм та може замінити 30 курячих яєць, а в холодильнику його зберігають навіть до 6 місяців.
В Україні функціонує понад 60 страусиних ферм, зокрема в Одесі та Херсоні. Страусина ферма «Саванна» ‒ одна з найбільших. Це чудова нагода побачити африканських страусів в невеличкому селі посеред Карпатських лісів.
Що пропонує страусина ферма «Саванна?
Страусина ферма «Саванна» спеціалізується на страусоводстві та зеленому туризмі. Вони продають м’ясо страуса та яйця, виготовляють продукцію зі шкіри страуса та різноманітні сувеніри з пір’я та яєць. Для гостей власник ферми Сергій Швець проводить екскурсії. Він показує всі цикли життя страуса ‒ від яйця в інкубаторі до дорослого птаха. Під час екскурсії Ви дізнаєтесь про життя страусів та особливості їхньої поведінки.
Власник ферми стверджує, що страуси ‒ дуже допитливі створіння. Спірне питання, кому цікавіше: туристам, які приїхали подивитися на страусів, чи страусам, що вивчають туристів. Страусина ферма «Саванна» радо зустрічає всіх гостей, а екскурсія тут не залишить нікого байдужим, адже підходить як дорослим, так і дітям.
Окрім страусів на фермі «Саванна» поблизу Івано-Франківська прихистили лебедів, павичів, фазанів, цесарок, породистих курей та білок. Також для урізноманітнення дозвілля гостей недалеко звідси є поле для мінігольфу та тир.
Історія заснування ферми
Страусина ферма «Саванна» заснована учасником бойових дій Сергієм Швецьом. Будівництво розпочалося ще до початку війни. З 2014 р. по 2015 р. роботу над фермою призупинили через службу Сергія на Донеччині біля Волновахи, а після повернення з зони АТО будівництво відновилося, і вже в червні 2019 року ферма почала працювати. Загалом спорудження ферми зайняло 6 років.
Перших 15 птахів Сергій Швець завіз сюди з Миколаївщини. Це було вже сформоване поголів’я, тобто дорослі птахи. Тут страуси живуть сім’ями: самець і дві самки. Кожна сім’я має свою будівлю з обгородженою територією.
Скільки коштує страусине яйце та екскурсія на ферму?
Екскурсія на страусину ферму «Саванна» коштує 75 грн. з особи. Дегустація омлету з яйця страуса обійдеться в 300 грн., але одним яйцем можна нагодувати 6 людей. Ще тут можна скуштувати м’ясо страуса, це коштує 120 грн. за 100 грам.
Відвідувачі ферми також можуть придбати тут різні сувеніри. Для Вас пропонують вироби зі шкіри страуса: гаманці, ремені, бейсболки, ремінці для годинників, ковбойські капелюхи та брелки, які зроблені майстрами своєї справи. А сувеніри зі страусиних яєць оздоблюють ручним розписом, фігурним різьбленням на різну тематику, декорують в стилі декупаж. Такий неординарний подарунок обов’язково запам’ятається.
Ціни на сувеніри різняться. Наприклад, гаманець зі страусиної шкіри ручної роботи обійдеться в 1000 грн., а брелок з кігтя страуса коштуватиме 100 грн. Розмальоване чи різьблене страусине яйце коштує приблизно 500 грн., а за декоративне страусине перо попросять від 40 до 70 грн. в залежності від розміру самого пера.
Якщо ж Ви вирішили придбати м’ясо страуса, то будьте готові віддати 450 грн. за кілограм, а жир цих птахів, що застосовується в медицині, косметології та кулінарії, коштує 30 грн. за 100 грам.
Також тут можна придбати й самих страусів. Малі страусята продаються віком від одного дня до семи місяців, і коштують вони 120‒400$ залежно від віку. Самець від 1 року до 3 років коштує від 700$ до 1200$ відповідно. Самка віком в 1 рік коштує 800$, а за півторарічну самку попросять 1000$. Самки дворічного та трирічного віку коштують 1200$. Є можливість придбати і цілу сім’ю дорослих страусів, це обійдеться в 3000$. Людям, що придбали тут страусів, безплатно надають допомогу в питаннях годівлі, догляду, утримання та інкубації.
Відомості про африканського страуса
Вид страусів, що розводять на фермі «Саванна» поблизу Івано-Франківська, називається африканським. Це найбільший птах на планеті. Він виростає до 2,7 метра та може важити до 200 кілограмів. У страусів чудовий слух і гострий зір, а ще вони спритні бігуни. В разі небезпеки вони розвивають швидкість до 70 кілометрів на годину. Страуси травоїдні, вживають переважно траву та пагони дерев, але інколи їдять комах і земноводних.
Однак варто пам’ятати, що страус ‒ доволі небезпечна тварина. Його міцні кінцівки – це небезпечна зброя. При ударі страуса на один сантиметр тіла людини припадає сила в 50 кг, тому заходити до них у вольєр чи стайню забороняють. А при розведенні страусів потрібно дотримуватись правил безпеки.
Що цікавого подивитись поруч?
- Павлівський камінь – це комплекс мальовничих скель, що знаходиться біля села Князівське, що на Івано-Франківщині. Це природній оглядовий майданчик, з якого відкривається незабутня панорама Карпатських гір. Висота скель сягає 30 метрів.
- Водоспад Підгуркало, що тече на потоці Рипне неподалік від села Ріпне Івано-Франківської області. Вода спадає з висоти 5 метрів. Утворився він в місці, де потік перетинає урвище флішового походження.
- Історико-меморіальний музей Степана Бандери, який знаходиться в селі Старий Угринів Калуського району Івано-Франківської області. Тут показують середовище, в якому виховувався і ріс Степан Бандера, як він розвивався як провідник ОУН. В музеї можна побачити унікальні речі, серед яких ті, що належали сім’ї Бандери.
Як дістатись?
Громадським транспортом
Спершу потрібно добратись до Івано-Франківська. Сюди йдуть поїзди з усіх великих міст України. В Івано-Франківську поряд із залізничним вокзалом розташований автовокзал, тому звідти без проблем можна доїхати автобусом до селища Рожнятів, Красне, Перегінське чи будь-якого іншого села, що знаходиться поруч з хутором Ловаги. І звідти на таксі чи пішки до хутора.
Автомобілем
Якщо Ви плануєте їхати до страусиної ферми зі Львова, то слід рухатись дорогою Е-471 через Сокільники до Миколаєва, а звідти ‒ до Стрия. В Стрию потрібно виїхати на автомагістраль Моршин – Івано-Франківськ – Чоп (Н-10) і рухатися нею через Болехів та Долину до селища Брошнів Осада. Там слід повернути в сторону міста Рожнятів (Т-0902) і їхати через Перегінське і Небилів до хутора Ловаги.
З Івано-Франківська краще їхати дорогою Н-09 через Драгомирчани, Богордчани та село Росільна. На в’їзді до села Красне поверніть в сторону Небилова, а звідти ‒ до хутора Ловаги.