Маршрут на гору Ґембу розпочинається біля «Grand Hotel Pylypets». Звідси йдіть до підйомника через сувенірний ринок. Біля канатної дороги потрібно буде вирішити, чи підніматися пішки вверх, зекономивши трохи грошей і відчувши, що ж таке піший підйом на гору (до верхньої станції підйомника потрібно пройти 1,7 км з набором висоти 430 м, що займе більше години), або ж зекономити трохи часу і сили та скористатися підйомником (купуйте квиток тільки вверх).
Добравшись до верхньої станції витягу, можете завітати в чайовню «Сурія». А далі – підйом на гору широкою, розбитою джипами дорогою, тож будьте обережні, щоб вас не роз’їхали. Від верхньої станції витягу до вершини Ґемби підніматися близько години (1,7 км з набором висоти 320 м).
На горі відпочиньте, роздивіться сусідні вершини Боржави: Великий Верх (1598 м), Жид Магура (1517 м), Стій (1681), вдалині видніється Пікуй (1408 м).
Гора Ґемба – один з центрів повітроплавання України, тож з вершини часто злітають параплани. За цим цікаво поспостерігати, а при бажанні можна й самому спробувати політати над Боржавою.
Насолодившись красою, рушайте далі. Орієнтуйтесь на червоне маркування та вказівник на Великий Верх. З вершини за 10–15 хвилин ви спуститесь до озерця, з якого починається річка Боржава. Далі через Малу Гимбу (1416 м) за 30 хвилин (1,9 км) ви дійдете до вказівника, від якого вам праворуч вниз на стежку, яку в народі називають Криві Путі. Тут вже орієнтуйтесь на зелене маркування маршруту. Орієнтовно за 25–30 хвилин (1,6 км) ви спуститесь до розвилки перед річкою Плошанка. Якщо у вас ще залишилися сили та час, то можна звернути ліворуч і сходити до невеликого водоспаду Верхній Шипіт (450 м в сторону від стежки).
Якщо ж сил (або часу) обмаль, то продовжуйте рух правіше широкою стежкою (зелений маркер) красивим буковим лісом. Цю дорогу називають «Букова алея», і тут дійсно гарно просто неспішно прогулятися і насолодитись химерністю форм вікових буків. Через 20 хвилин (1 км) вийдете на полонину Хіпі, де щороку проводять неформальний фестиваль. Пік фестивалю припадає в ніч на Івана Купала (6–7 липня), але різних неформалів тут можна зустріти протягом всього теплого періоду. З полонини ще 10–15 хвилин – і ви будете біля водоспаду Шипіт (14 м).
По традиції вмийтесь у водограї. Біля водоспаду скуштуйте смачнючої грибної юшки й рушайте відпочивати. До початку маршруту («Grand Hotel Pylypets») від водоспаду дійдете за 15 хвилин асфальтованою дорогою.
Як добратися до початку маршруту?
Громадським транспортом
Поїздом їдьте до станції Воловець. Сюди також курсують поїзди з Києва та Одеси. Зі Львова, Славська, Сваляви, Мукачева чи Ужгорода можна добратися електричкою. З Воловця до Пилипця можна дістатись маршруткою до с. Пилипець і вже пішки до «Grand Hotel Pylypets», або ж скористатися послугами приватних перевізників, які з-під поїзда збирають пасажирів на бусики.
Рейсові автобуси в Пилипець курсують з Воловця, Сваляви, Мукачева, Міжгір’я, Колочави та Ужгорода.
Автомобілем
Їдьте трасою Київ-Чоп (М-06) до с. Нижні Ворота. Тут звертайте на дорогу (Т0718) до смт. Міжгір’я. У центрі с. Пилипець, проїхавши церкви, повертайте праворуч по вказівнику «Grand Hotel Pylypets». Авто можна залишити на туристичній парковці.