Ми точно знаємо, що ви обожнюєте відкривати для себе нові і не дуже відомі куточки нашої прекрасної України. А кожна нова подорож повинна нести нові враження та позитивні емоції. Тож сьогодні ми вирішили поділитися з вами одним із таких місць, яке варто додати до свого списку «Планую відвідати». Мова йде про озеро Пісочне, що розташоване на північному заході від с. Мельники.
Відпочинок на Шацьких озерах
Відпочинок влітку на Шацьких озерах – це вже класика. Самі Шацькі озера – це великий комплекс з озер, до якого входять Довге, Климівське, Герсимове, Карасинець, Кримно, Луки, Линовець, Кругле, Люцимер, Накраннє, Мошне, Озерце, Перемут, Пиявочне, Пісочне, Острівянське, Плотице, Світязь, Соминець, Пулемецьке, Чорне велике, Чорне мале і ще кілька маленьких озер. Загалом їх налічується понад 30 штук. Чим цей комплекс приваблює відпочивальників? Рецепт простий: сонце, тепла водиця, піщаний чи трав’яний пляж, а також чимало варіантів активного відпочинку: човни, катамарани, віндсерфінг тощо. Також це непоганий варіант літнього відпочинку з дітьми, адже дитина матиме чимало однолітків для ігор.
Особливості озера Пісочне
Відрізняється від інших озер Пісочне тим, що лежить трохи далі від основних точок прибуття великої кількості туристів. Тож і доїжджають до нього лише ті, хто цілеспрямовано хоче насолодитись Пісочним. Серед переваг озера Пісочне варто відзначити низькі піщані береги, нереально прозору воду та відсутність високих хвиль (важливо для відпочивальників з малими дітьми). Разом з тим поблизу озера відсутні джерела забруднення, що є великою перевагою для туристів. Також у своєму складі Пісочне має ті ж самі срібно та гліцерин, як і озеро Світязь.
Пісочне – озеро не велике, має площу 1,38 км2 та середню глибину близько 7 метрів. Саме через такий розмір озеро гарно прогрівається влітку і має приємну температуру, тому купатись в ньому – справжнє задоволення. Пісочне має пологий спуск з берега, тож за безпеку ваших діток не хвилюйтесь. Сам пляж та його дно покрите рівним та м’яким до ваших ніг пісочком, а навколо нього розташований густий зелений ліс.
До речі, якщо ви вирушили у подорож разом зі своєю другою половинкою, саме на Пісочному ви зможете увіковічнити своє кохання. Адже зовсім нещодавно тут відкрили «міст закоханих», на поручнях якого пари закривають замки – символи вічного поєднання двох закоханих сердець.
Відпочинок на озері Пісочне
Це озеро прекрасно підійде як шанувальникам активних розваг, так і любителям спокійного та душевного відпочинку. Найпопулярніший вид дозвілля на Пісочному – засмагання та плавання. А ще тут є безліч атракціонів, які розташовані просто на пляжах. Це зробить ваш відпочинок веселішим, та й діти обожнюють це заняття. Окрім атракціонів, на пляжах є різноманітні кафе з прохолодними напоями, смачною їжею та морозивом.
Втім, якщо хочете трохи менше людей довкола, зверніть увагу на пляж «Піцунда», що розташований в 20 хв. пішої ходьби від головного пляжу.
А якщо ж ви більше полюбляєте активний відпочинок, то можете поїхати на екскурсію Шацькими озерами. Це можуть бути піші, велосипедні, кінні, в каное або на позашляховику. А ще тут є можливість покататись на водному велосипеді, вейкборді та водному скейті.
Можливі варіанти екскурсій:
- «Загублене озеро». Подорож лісами, болотами та долинами в пошуках загубленого Шацького озера. Орієнтовна тривалість: до 3 годин.
- «Велораллі» по Шацьким озерам. Подорож на велосипеді по кільком найбільш популярним місцинам: оз. Світязь, оз. Соминець, оз. Карасинець, оз. Люцимер, оз. Велике Чорне.
Популярний вид відпочинку тут – риболовля. Рибалити можна як з човна, так і з берега. Однак будьте уважні, адже у першому випадку вам потрібно буде придбати квиток, який дає вам дозвіл на вилов риби з човна. Інакше вам може зіпсувати настрій штраф, який тут виписують працівники Шацького національного природного парку.
Яка риба водиться тут?
У Пісочному водиться багато видів прісної риби: короп звичайний, короп дзеркальний, білий амур, карась, окунь, щука, линь, сом, товстолоб, плітка та краснопірка.
Якщо ж ви не хочете везти з собою все приладдя для рибалки, то тут на місці вас забезпечать всім необхідним. Ви зможете взяти в оренду костюм, наживку, вудочку і човен, а після риболовлі насолодитись просто на березі озера рибною юшкою.
Зимовий відпочинок у Пісочному
До речі, взимку ви все ще зможете порибалити на Пісочному, щоправда, тільки з лунки. Також у холодну пору у вас буде можливість покататись на ковзанах, адже у вашому розпорядженні буде безплатний каток розміром у ціле озеро. Або ж насолодитись свіжим морозним повітрям під час прогулянки лісом. А от великим плюсом зимового відпочинку є те, що ви зможете попаритися у місцевих банях, а після чого пірнути в ополонку на озері чи ставку.
Маршрути через озеро Пісочне
Якщо повернутись у літній відпочинок на Пісочному, то варто сказати що саме це озеро просто створено для піших і велосипедних прогулянок.
- Від санаторію тут протягується екостежка «Лісова пісня», яка об’єднує між собою два озера. Це озера Пісочне та Перемут, тож ваша прогулянка точно буде цікавою та не однотипною. Ця стежка передбачена як для пішохідних, так і для велосипедних мандрівок і має протяжність маршруту 5,6 км.
- Також ви можете відправитись у подорож екостежкою «Два озера», яка має ось такий маршрут: с. Гаївка (санаторій «Лісова пісня») – сосновий бір над оз. Пісочне – піщаний пляж «Піцунда» – залишки доту часів ІІ Св. – р. Копаївка – оглядова вежа на оз. Перемут – місце для відпочинку на Перемуті – автостоянка – стежка «Лісова пісня». Протяжність цієї екостежки 9 кілометрів, а подолати її можна приблизно за дві години.
Де поїсти поблизу озера Пісочне?
На Шацьких озерах, у тому числі й поруч оз. Пісочного, є безліч різних варіантів кафе та ресторанів на будь-який гаманець. Ось кілька з них:
- їдальня на території санаторію «Лісова пісня»;
- ресторан у комплексі «Nestor House»;
- кафе «Лайм»;
- кафе на території готелю «Forest Hotel»;
- кафе «Сезон»;
- кафе на території готелю «Лемарк»;
- кафе «Generous Miller» тощо.
Втім, ніхто вам не заважає запастись продуктами і влаштувати пікнік на березі озера. Головне – не залишати після себе сміття.
Житло неподалік озера Пісочне
Для вашої зручності, просто біля самого озера є багато відпочинкових комплексів та готелів. Тому кудись їхати або ж далеко йти пішки вам не доведеться. Ловіть підбірку житла від Karpatium на Пісочному:
- «SHELTER на озері», адреса: Волинська область, Шацький район, с. Мельники, вул. 17 вересня
- База відпочинку «Пісочна Перлина», адреса: с. Мельники, вул. 17 Вересня
- «Forest Hotel», адреса: урочище Пісочне, 10, Буцинь.
Любителям більш віддаленого відпочинку свої послуги пропонує релакс-база «Медик». У її розпорядженні скромні дерев’яні будиночки, розташовані уздовж берега, але й ціна на них дуже демократична. Фанати дикого відпочинку теж знайдуть, де зупинитися на озері Пісочному. На північному заході розташований спеціально обладнаний кемпінг, де є чиста вода, туалети, а також спеціально побудовані альтанки з електрикою.
Що подивитись поблизу озера Пісочне?
- Обов’язково влаштуйте собі подорож по Шацьким озерам, бо Пісочне це лише маленька частинка цього великого і дивовижного природного комплексу.
- Якщо буде більше часу, завітайте у неймовірний «Тунель кохання» – одне з найбільш романтичних місць України.
- Також можете влаштувати собі тематичну подорож і поринути у стародавні часи разом із Замком Любарта в Луцьку.
Як дістатись до озера Пісочне?
Громадським транспортом
Доїхати до озера можна зі Львова прямим автобусом, який вирушає з автостанції №2 на вулиці Богдана Хмельницького. Автобус «Львів – Лісова пісня» відправляється щодня о 12:00. Ще можна доїхати автобусами з автовокзалів Рівного та Луцька.
Автомобілем
Якщо ж ви подорожуєте власним транспортом, то вам потрібно прямувати дорогою «Львів – Брест», а доїхавши до смт. Шацьк, повернути у сторону села Мельники. Найближчі населені пункти: Гаївка, Мельники, Буцинь.