Курортна зона бази відпочинку в Солотвині щороку притягує до себе увагу відпочивальників не просто так. Місцеві води озера та грязеві ванни наділені тут цілющими властивостями, що омолоджують ззовні та зцілюють зсередини. Якщо ви хочете влаштувати собі відпочинок для тіла та душі – Солотвино чекає на вас у будь-яку погоду. Озера у Солотвині часто порівнюють з Мертвим морем, що не дивно, адже за ступенем мінералізації вони майже аналогічні. Поєднання цілющих властивостей цих озер із додатковим сервісом місцевих без відпочинку робить цей край чудовим вибором для проведення відпустки.
Історія курорту Солотвино
Якщо поринути глибоко в історію краю, задовго до часів, коли Солотвино стало базою для відпочинку, то виявиться, що селище було частиною римської колонії Дакія. Доказом цього виступають знайдені на території Солотвинських копалень древні римські монети. З часом Дакія дала поштовх у створенні таких держав як Трансільванія, Волощина та Молдова. Цікаво, що Солотвино тоді було поділено на 2 селища: Фалуслатіна та Анкаслатіна, що пізніше об’єднались в одне поселення Слатіно. З роками землі Карпат перейшли у володіння Угорщини, і стали широко відомі не через свої озера, а як важливий центр видобувництва солі. Поштовх цьому дали сакси (німці), яких угорський король запросив інтенсифікувати видобуток «білого золота». На жаль, як це часто буває, робота в копальнях Солотвина була важка, небезпечна й виснажлива. Тільки уявіть, скільки сил та здоров’я треба було покласти, щоб вручну викопати глибоченну яму, в яку по зв’язаних драбинах спускались люди, що пізніше в буйволячих шкурах витягували сіль на поверхню. Цим займались виключно кріпаки та в’язні у будь-яку погоду та майже без права на відпочинок. Однак невдовзі солекопи стали на захист своїх прав та страйками й протестами вибили у короля тверду платню, надбавки на свята та виплати родинам, члени яких померли в копальнях. Бунти й протести в Солотвині стали чи не першими в Європі виступами працівників за свої права. Сьогодні побачити знаряддя праці та дізнатись більше про видобуток солі в часи Римської імперії можна в музеї солекопалень, добратися до якого зручно з будь-якої бази відпочинку. Знаходиться він неподалік від Солотвинського солерудника за адресою смт. Солотвино вул. Шахтарська, 2.
Соляний відпочинок
Історія цікава, та чим же привабливий цей край для відпочивальників? Відповідь проста - соляними печерами, копальнями, озерами та базою відпочинку, яка найкраще розкриває всі свої принади у спекотну літню погоду. Зокрема, в одних з копалень раніше були розташовані приміщення алергологічних лікарень.
Сюди приїздили люди на відпочинок, що включав в себе оздоровлення за спеціальним методом лікування, що зветься спелеотерапією. Коротко кажучи, це спеціальний метод лікування, в ході якого використовується атмосфера соляних шахт. Ця база відпочинку на глибині трьохсот метрів за допомогою мікроклімату копалень лікувала артрит, ревматизм, екземи, туберкульоз, астму, псоріаз та алергію. Особливо цей метод допомагав тим, хто потерпає від болів у суглобах при зміні погоди. На жаль, в 2010 році в Солотвині зникло унікальне підземне спелеовідділення, аналогів якому в Україні нема й дотепер. Шахти, які пережили розпад імперії, війни та революції через халатність влади та розкрадання бюджетних коштів просто затопило.
На щастя, тут є ще декілька соляних атракцій, які можуть допомогти влаштувати приємний відпочинок. Головною з них є озера, серед яких найбільше зветься Кунігундою. Його часто порівнюють з Мертвим морем, і варто зауважити, що подібних водоймищ нема у всій Східній Європі. Доволі дивна назва для цих земель, чи не так? Справа в тім, що озеро названо на честь германської цариці Кунігунди, що була дружиною київського князя Ярополка. Кунігунда - найбільше озеро в Солотвині, його дно складає суцільний шар солі, концентрація якої у воді становить 270 грамів на літр. Води цього озера наділені цілющими соляними властивостями, а тутешні грязі лікують захворювання шкіри та кісток. Зумовлено це тим, що вони наділені бактерицидним, протизапальним та омолоджувальним ефектом. Відвідувачі люблять це озеро й тому, що в ньому можна поплавати майже при будь-якій погоді, адже через свої властивості температура води в Кунігунді не опускається нижче 17 градусів протягом всього року. Слід також сказати, що ця водойма також дає позитивний вплив на дерматологічні та захворювання опорно-рухового апарату - артрози, остеохондрози тощо.
Цікаво, що Солотвино не дуже залежить від примх погоди, адже забезпечує себе повністю газом з власних родовищ. Та є й невтішні новини, що відлякують туристів. Часті карстові провалля та сейсмічна активність краю провокують провали ґрунту. Проте, щороку Солотвино збирає на своїх базах відпочинку тисячі туристів за сезон, які кажуть, що зсуви грунтів – взагалі не причина відмовляти собі у задоволенні відвідати це місце, адже відпочинок у Солотвині створить незабутні враження та подарує відпочивальникам прилив сил та емоцій на цілий рік.
Комфорт забезпечить також чималий перелік баз відпочинку, що розкинулись у селищі. Найбільш популярні з них: «Сонячна», «Фієста», «Кароліна», «La Moara», «Чернівчанка», «Львівська» та «Магніт». Вони відрізняються умовами та ціновою категорією, тому вибирайте на свій смак.
Як дістатись
Громадським транспортом
Потяги прямують сюди з Ужгорода та Львова. Автобусом доїхати до баз відпочинку селища можна з Одеси, Сваляви, Мукачева, Хуста та Франківська.
Автомобілем
Прямуйте трасою з Києва через Івано-Франківськ, Надвірну, Яремче, Ясіня та Рахів прямо до с. Солотвино.