Щорічно масив Свидовець приймає на своїй висоті чимале число мандрівників, більшість з яких прямують суди з села Ясіня через Драгобрат. Враховуючи популярність гірського масиву, ми вирішили підготувати для вас маршрут через мальовничі озера, що розташувались на західній стороні напрямку. Починати слід від селища Чорна Тиса, з якого чудовою стежкою ви вийдете до величного відрогу масиву Свидовець. На карті його можна знайти під назвою Котел (Великий Котел), але чомусь про таке найменування не чули ні в селі Ясіня, ні в самій Чорній Тисі, його тут називають Менчул, проте не варто її плутати з г. Менчул в масиві Чорногора.
Підйом на Менчул (1771 м) починається з самого центру селища Чорна Тиса. Цікаво, що він є другою за висотою вершиною масиву Свидовець, випереджає його лише гора Близниця (1883 м). Опинившись в центрі села, проходимо магазин та за двісті метрів біля лісництва переходимо міст через ріку Чорна Тиса. Таким чином дійдемо до дороги, що веде уверх вододільною лінією на хребет у південно-західному напрямку. Пройшовши 6 км, ви вийдете до невеликої полонини Менчул, на ній в літню пору можна побачити овець, які пасуться тут в сприятливу погоду. Трохи західніше ви знайдете струмок, його не треба переходити, просто йдіть стежкою догори − вона виведе до галявини на гребені хребта. З цього моменту маршрут змінює свій напрямок в південно-східну сторону. Далі шлях пролягатиме через невеличку ділянку лісу, після якого вас зустріне відкритий схил Менчул. Звідси похід Карпатами буде насичений чистим гірським повітрям та прекрасними краєвидами.
Прямуючи стежиною, по правий бік вас зустрінуть два дзеркальця, озера льодовикового походження Ворожеська. Це буде свідчити, що ви йдете лінією основного хребта масиву Свидовець. Ця ділянка іменується як Апшинець. Підходячи до вершини Герешаска, зліва ви побачите однойменне озеро великої форми. До нього від полонини Менчул всього шість кілометрів. Якщо будете йти влітку, то можете застати тут цілий табун коней, що буде живитись соковитою зеленою травою на фоні мальовничих схилів. З гори Герешаска (1763 м) шлях південного напрямку виведе вас на вершину Догяска (1762 м).
З останньої слід спускатись на захід до траверсної стежки, яка, в свою чергу, буде вести вас на північно-захід до гори Трояска (1702 м). Від неї в західному напрямку вас чекатиме Унгаряска (1707 м). За вершиною шлях знов прямує на північний захід і через кілометр приводить до декількох джерел питної води, де можна не тільки поповнити запаси, а й розкласти палатки для ночівлі.
Від озера Герешаска до джерел близько восьми кілометрів. Добряче відпочивши, продовжуємо маршрут, прямуючи близько 800 метрів у північно-західному напрямку до розвилки, де повертаємо наліво. Цією дорогою можна дійти практично до підніжжя вершини Темпа (1634 м), відстань до якої складає близько п’яти кілометрів. Звідси найпростіше йти траверсом, оминаючи спочатку гору Мала Куртяска (1644 м), а потім і вершину Велика Куртяска (1621 м). Досить іронічним фактом тут є те, що «мала» вище «великої». Від останньої слід спуститись до сідловини, звідки через півтори кілометри ви підніметесь на вершину гори Темпа (1634 м). З неї стежка близько двох кілометрів веде південно-західним напрямком уздовж хребта Шанта. Звідти навпростець ви вийдете до гори Апецька (1512 м), а закінчити прогулянку гірським масивом Свидовець можна через гору Конець, спустившись до села Красна. З селища прямують автобуси та потяги, тому доїхати додому не складе труднощів.
Як дістатись
Громадський транспорт
До села Чорна Тиса прямують потяги зі Львова та Івано-Франківська. Автобусом спочатку слід потрапити до села Ясіня або Рахова, а звідти вже пересісти на автобус до Чорної Тиси.
Автомобілем
Рухаючись трасою з Києва через Хмельницький, Коломию, Яремче та Лазещину, прямуйте прямо до Чорної Тиси.