Мало хто знає, що існують так звані Привододільні Горгани, їх ще називають Внутрішніми. Знаходяться вони в північній частині Закарпаття та південно-західній ділянці Івано-Франківської області. Привододільні Горгани стеляться кам’яними розсипами на висоті більше 1700 метрів над рівнем моря. Одним з найлегших та найцікавіших маршрутів тут вважається підйом хребтом долини Тереблі, що межує з селами Синевир і Колочава в Міжгірському районі.
Підйом бере свій початок від мосту близько лісництва, менше ніж за кілометр від гирла Озерянки, до якої дійти можна з боку озера Синевир. В протилежній стороні мосту знаходиться маленький вагончик, а ще трохи далі ви побачите будинок, з якого і починається наш похід Карпатами. Зліва від нього знаходиться добре вторована польова доріжка, що нагадує своїм виглядом паркову алею, вона й виведе вас до хребта гори Пішконя. Близько за 3 км дорогою вверх вам зустрінеться перша розвилка. Якщо не повертати праворуч, то ви вийдете до чарівного гірського озера, на березі якого розташовані два будиночки, а зовсім поблизу із дзвінким журчанням протікає джерельна водиця. Навколо ж всієї цієї краси в’ється стежка, що з півночі доходить до дощаної естакади.
Звернувши назад до розвилки, підіймаємось серпантином, який плавним переходом виводить до траверсної дороги уздовж північного схилу. Звідси треба уважно дивитись на дорогу, адже досить легко можна пропустити стежину, що веде наверх повз галявину до гребеня хребта. Від озера до хребта гори Пішконя ви дійдете досить швидко, десь за півтори години, та ви зовсім забудете про час, бо з цього моменту перед вами будуть відкриватись неповторні краєвиди.
Поблизу місця виходу, на одній з гір-сусідок вершини Пішконя, у подальшому напрямку за маршрутом встановлений хрест. Від нього всі інші вершини до гори Ясновець (1600 м) ви зможете пройти легкою тропою. Найбільше на цьому шляху мандрівникам припадає до душі гора Негровець (1707 м), біля якої у льодовиковому карі сховалось невеличке озерце овальної форми.
Продовжуємо нашу прогулянку через гірський хребет, весь покритий невеликими чагарниками у перемішку з квітучим різнотрав’ям, з нього ви якраз і дійдете до Ясновця (1600 м). Весь покритий заростями жерепу, виглядає він на перший погляд зовсім неприступно, але, перетнувши второвану стежку через котловину, дорога виводить до сідловини північного відрога. Звідти вже й виходимо на вершину неприступної гори Ясновець. Відпочивши трохи на вершині, продовжуємо йти у південно-західному напрямку, що веде через полонини Ясновця та Дарвайки (1502 м), повз Стримбу (1719 м) та Полонину Красну (1563 м). Звідти починаємо спускатись гірським хребтом потоку Герсовець, уздовж нього веде дорога до селища Колочава, звідки прямують потяги та автобуси майже до будь-якого куточка України.
Як доїхати
Громадським транспортом
Поїздом ви можете дістатись прямим сполученням з великих міст (Київ, Одеса, Харків, Львів) до станції Воловець, а потім рейсовим автобусом доїхати до с. Синевирська Поляна. Автобуси сюди прямують з таких міст як Свалява, Ужгород та Мукачево, прямуючи через Міжгір'я.
Автомобілем
Краще триматись траси Київ-Чоп і в смт Нижні Ворота повернути в напрямку Воловець-Міжгір'я-Колочава. Часто питають, як доїхати з Яремче до о. Синевир або з Коломиї. Відповідь проста − через Івано-Франківськ трасою ви доберетесь швидше. Зі Львова їхати краще всього через Стрий та Національний природний парк «Сколівські бескиди».