Представляємо вашій увазі короткий екскурс найзнаковішими та найпопулярнішими місцями, де цвітуть сакури в Ужгороді. Озброюйтеся фотоапаратом, навігатором, якимось перекусом – і вперед на пошуки нових вражень і світлин (саме в такому порядку). Традиційно будемо рухатися від «воріт міста» (вокзалу) до центру.

Коли цвітуть сакури у місті Ужгород?
Період цвітіння сакур у місті Ужгород залежить від погодніх умов. Як правило, пік цвітіння припадає на другу половину квітня, проте тепла зима та рання весна у 2025 році повинна змістити початок цвітіння сакур вже на перший тиждень квітня. Тож якщо ви хочете потрапити на пік цвітіння сакур в Ужгороді у 2025 році найкраще бронювати квитки на перші два тижні квітня.
Де знайти сакури в Ужгороді?
Ужгород – справжня столиця сакур в Україні! Найбільше цих чарівних дерев розташоване у старовинній частині міста, де кожна вуличка перетворюється на казкову рожеву алею. Особливо вражаюче сакури квітнуть на площі Пушкіна та вулицях Другетів, Довженка, Ракоці, створюючи неймовірні панорамні краєвиди, що нагадують рожеві хмари.
Найдовша алея сакур у Європі також розташована саме тут! Вона простягається на 1,5 км уздовж Православної та Київської набережних, даруючи відвідувачам унікальну можливість насолодитися безперервним розкішним цвітінням.
Сакури на Проспекті Свободи
Координати - 48.6177008918401, 22.28961037545602
Вперше ми знайомимося з цвітінням сакури в Ужгороді вже відразу на першій вулиці по виходу із автобуса/поїзда. Алея сакур тут починається після перехрестя з вул. Заньковецької і складається як із старших сакур 60-х років, так і молодших, висаджених нещодавно.

На неї можна звернути з проспекта Свободи, якщо хочете уникнути жвавого автомобільного руху і поблукати просторами Ужгорода аж до віддалених спальних районів. Сакури цвітуть тут з обох сторін як на початку вулиці, так і в кінці.
Приблизні координати сакур на початку вулиці (зі сторони проспекту Свободи) - 48.61368468572727, 22.289192788226217
.jpg)
Координати сакур в кінці вулиці - 48.61180658872957, 22.28029930301484




А ще саме тут ви матимете змогу побачити незвичайне поєднання дикої вишні з сакурами, що створює неймовірну палітру кольорів.

на початку та невеликий сквер з сакурами на її кінці





.jpg)
Рухаємось далі до початку вул. Бращайків (48.6260107066502, 22.29205271052078), що перехрещується з вул. Довженка. Тут розташований історичний центр Ужгорода, так званий чеський район (який ще можна поділити на три частини: Малий Галагов, Галагов та Великий Галагов). Саме тут можна побачити найстарішу алею сакур, посаджену ще в 20-30 рр. XX ст., коли Ужгород став важливим містом Чехословаччини. Активна розбудова центра міста чехами вилилась у екстравагантний та стильний ансамбль. Коли цвітуть сакури в Ужгороді, то найбільше туристів зазвичай саме тут. Адже окрім чудових японських вишень, мало кого з мандрівників може залишити байдужим оригінальний коктейль з чеської архітектури, угорської кухні та закарпатського колориту.




Координати - 48.62213346963881, 22.29841485333089
Доволі популярне місце, звідки йдуть шляхи у всі напрямки. Поруч знаходиться історичний центр, модні бутіки, Ужгородський замок, гарна набережна і одна з перших дитячих залізниць... а колись тут був пустир, що час від часу затоплювався річкою. Місце почало набувати пристойного вигляду на початку XX ст. Своєю назвою завдячує відкриттю тут театру у 1920 р.
Коли цвітуть сакури в Ужгороді, ця площа стає особливо гомінкою. Після фотосесії варто трохи поблукати вуличками центрального Ужгорода. До речі, на задньому плані фото можна побачити філармонію, а колись це була одна з найбільших ортодоксальних синагог у Європі, збудована ще в 1904 р.

Звісно, ареал поширення сакур в Ужгороді не обмежується тільки цими кількома вуличками. Якщо ви вирушили на відпочинок в Карпати і потрапили до Ужгорода, не соромтесь питати місцевих і уважно крутіть головою по сторонам - ви будете винагородженні численними цікавинками та міні-відкриттями, радість від яких надовго осяде у вас в серці.
Історія сакур в Ужгороді: легенди та факти
Сакури – справжній символ весняного Ужгорода, а їхня поява в місті оповита легендами. Як саме ці ніжно-рожеві дерева з’явилися на Закарпатті? Існує кілька версій цієї історії.
Версія 1: Граф Другет і сакури з Відня
За однією з найдавніших теорій, ще у XVII столітті граф Другет привіз перші саджанці сакури з Відня, вбачаючи в них унікальну окрасу міста. Проте доказів цієї історії обмаль, тож вона радше залишається гарною легендою.
Версія 2: Чехословацька доба і сакури в Галагові
Найбільш реалістичною вважається версія, що сакури з’явилися в 1923 році, коли Закарпаття входило до складу Чехословаччини. Саме тоді в Ужгороді активно забудовували мікрорайон Галагов, створюючи сучасні вулиці та висаджуючи нові дерева.
Спочатку тут планували висадити липи, подібні до тих, що ростуть на знаменитій липовій алеї (до речі, найдовшій у Європі). Однак через заболоченість місцевості більшість рослин не приживалася. Тоді ботаніки з’ясували, що клімат Ужгорода ідеально підходить для японських вишень (сакур), які й почали висаджувати по всьому місту.
Версія 3: Викрадені сакури від японських посланців
Найцікавіша легенда пов’язана з імператором Австро-Угорщини Францом Йосифом I. За переказами, японські посланці везли йому сакури в подарунок, але, зупинившись на ночівлю в Мукачеві, втратили їх через грабіжників. Викрадені дерева потрапили до місцевих торговців, які згодом продали їх ужгородцям під виглядом фруктових дерев.
Чи справді ця історія мала місце – невідомо, але деякі сакури в місті могли рости ще з тих часів!