Сьогодні вже неможливо докопатись до правди – яка ж з назв з’явилась раніше. Хтось каже, що спочатку вершина двотисячник з’явилась під назвою Чорна Гора, саме так прозвали Поп Іван Чорногірський. Інші ж кажуть, що відразу так прозвали весь масив Чорногора. Цікаво, що він є найвисокогірнішим в Українських Карпатах. Що ж до вершини Піп Іван Чорногірський, то вона має потужні схили, що розповзаються на три боки, вони й слугують основними шляхами виходу та спуску. Ми ж розглянемо лише один із них, мова йде про спуск з вершини Піп Іван Чорногірський в бік гори Стіг.
Маршрут
Почнемо ми з селища Видричка, що знаходиться на трохи західніше від Богдана на Білій Тисі. Підійматись слід по ґрунтовій автодорозі, що простягається вздовж струмка Павлик і виходить на Шешульську полонину. Звідти вона перетворюється практично на горизонтальну лінію і тягнеться попід вершинами Шешул, Петрос та Говерлу. Проходячи цією дорогою, вам відкриватимуться види Рахівських вершин та Чорногірського середньогір'я. Від Говерли до сідловини Брескула проходить лише стежка південно-західного схилу.
Наступним етапом в нашому маршруті є проходження вершин Брескул, Пожижевська, Данциж та Ребра. Після підйому на гору Ребра слід визначитись зі спуском до озера Бребенескул (1801 м), адже воно є найвисокогірнішим в усій Україні і точно вартує уваги. Плавнішим спуском тут вважається схил гори Бребенескул.
Від озера можна як повернутись на гребінь гірського хребта, так і прямувати траверсою верхньої частини схилів вершин. Вона виведе вас спочатку до гребеня гірського хребта у сідловині під горою Піп Іван Чорногірський, а потім й до обсерваторії Білий Слон.
Це найвисокогірніша споруда в Україні, де живуть та працюють люди, адже розташована на висоті 2028 метрів над рівнем моря. В цій астрономічній та метеорологічній обсерваторії на постійній основі з 1938 до 1941 років жили й працювали вчені, на сьогоднішній день вона стала відомим туристичним об’єктом, і до неї може завітати кожен охочий.
Оглянувши обсерваторію та панорами Чорногірського масиву, шукаємо спуск в бік гори Стіг. Наверху він вам здасться непрохідним, та не треба боятись, адже з нього тягнеться непогана стежина, яка звивається спочатку поміж скелями, а потім й між заростями жерепу. Протягом спуску перед вами будуть виднітись панорами субальпійського криволісся в поєднанні з альпійськими луками. Далі шлях пролягатиме через ліс, де, йдучи поміж деревами й галявинами, ви знайдете пронумеровані стовпчики старого кордону. Від номеру 13 слід повернути праворуч, стежка виведе вас до мальовничої полонини. Від неї лісом проходить ще одна стежка, що приведе до закинутої гаті Балцатул (залишки дерев’яної дамби). Там ви знайдете будиночок, а трохи нижче й залишки, власне, тої самої греблі. Звідти прямуйте вздовж річки Балцатул до місця злиття зі Стогівцем (саме з цього місця вона називається Біла Тиса). Основним витоком є Стоговець, який бере свій початок з Гуцульських Альп. Дорогою вниз ви вийдете до селища Луги, що має автобусне сполучення.
Як дістатись
Громадським транспортом
Спочатку слід приїхати до Рахова, це можна зробити автобусом зі Львова, Ужгорода, Мукачева, далі пересісти на автобус до Видрички.
Автомобілем
Найшвидшим маршрутом є автотраса з Києва через Хмельницький, Коломию та Яремче прямо до села Видричка.