Верхньолімницькі Горгани, безсумнівно, є незвичною та дуже цікавою локацією. Найпопулярнішою горою тут виступає вершина Грофа (1748 м). Відома вона навіть серед не дуже досвідчених мандрівників. Популярність вершини цілком заслужена, а зрозуміти це можна тільки на самій верхівці у ясну погоду. Саме в такий момент перед вами відкриється неймовірний панорамний вид гірських широт.
Платою за хороший вид з вершин Грофа і Пареньки є складність шляху. Однак не слід від нього відмовлятись, так і не спробувавши! Додає тут настрою і полегшує дорогу добре марковані стежки та будиночок, що розташовується разом з джерелом питної води прямо у сідловині.
Наш похід Карпатами бере свій початок з селища Осмолода. Звідти слід перейти міст і прямувати у західному напрямку через долину річки Молода. За 2 км ви дійдете до потоку Котелець, що є гирлом правої притоки. Повернувши ліворуч, ви знайдете дорогу, що простирається долиною потоку в південно-західному напрямку. Шлях поступово переповзає у стежку, а вона, в свою чергу, за шість кілометрів від гирла Котельця повертає праворуч і серпантином веде уверх до полонини Плісце.
На ній ви знайдете будинок у гарному стані, від якого на краю ліса від стежки по правий бік протікає грайливе джерело.
Від Плісця краще всього вийти до гори Пареньки (1736 м), попередньо можна залишити речі десь в лісі і без зайвого вантажу вийти на вершину. Загальний час підйому, спуску і любування довколишніх красот складає близько години.
Повернувшись до Плісця, можна поповнити запаси води і йти штурмувати вершину Грофа. Шлях звідси й до гори прийдеться вам до вподоби. Він не є складним, а можливість оглядати красу довкілля дає змогу абстрагуватись від підйому і насолоджуватись краєвидами. Таким нескладним маршрутом ви відносно швидко доберетесь до самої верхівки. Діставшись до гори Грофа, згадайте про легенду, що розповідає про походження назви гори. В ній йдеться про угорського графа, що викрав жінку священника. Він так швидко тікав з цих країв, що навіть втратив свого коня біля вершини, що тепер іменують як гора Кінь Грофецький (1552 м), сам же він вмер під іншою вершиною, через те гору й прозвали Грофом. Брат графа, який їхав разом з ним, підібрав бранку і продовжив шлях. Проте, жінка була готова на все, аби не занапастити своє чисте ім’я і від безвиходдя наклала на себе руки під горою, що тепер йменують Попадям. От така собі легенда ходить цими краями, а ми повертаємось до маршруту.
Спускатись з вершини слід стежкою в напрямку на північ до сідловини між горами Грофа та Кінь Грофецький. Там ви знайдете невеличку галявину з будинком. Від нього треба рухатись на захід, до локації, де колись знаходився Гроф’янський став. Стежиною ви обійдете його котлован і через ліс дістанетесь річки Молода. Подолавши вбрід ріку, ви вийдете до урочища Кругле, звідки дорога виведе уздовж течії до Осмолоди.
Як доїхати
Громадським транспортом
Потягом або автобусом прямуйте до Калуша, звідти автобусом можна дістатись села Осмолода.
Автомобілем
Прямуючи зі столиці, проїжджайте Житомир, Рівне та Калуш і прямуйте до селища Осмолода.