До найвищого хребта Горган та до всієї частини Скибових Карпат ведуть 3 основні пункти виходу. Перший бере свій початок з села Осмолода уздовж потоку Бистрик, другий прямує з селища Бистриця, попри ріку Салотрук, третій ж починається з Старої Гути, що розташовується зверху Бистриці Солотвинської. Основним витоком цієї річки є той, що бере свій початок зі схилу Сивулянського хребта, звідки ми й пропонуємо починати маршрут. Наш похід Карпатами до Сивульських гір буде прямувати з села Стара Гута, що за 60 кілометрів від Івано-Франківська.
Спочатку слід дістатись до урочища Лисиця, яке розташоване на відстані 43 кілометрів від АС Гута поблизу мальовничого берега Бистриці. Сюди прямує добра дорога, якою ви зможете проїхати автомобілем. Справа ви побачите поляну та колибу, а зліва − будиночок для відпочинку.
Звідти слід перейти річку Лопушна й, повернувши праворуч, йти вверх уздовж долини ріки. Пройшовши трохи більше 30 кілометрів долиною ріки Лопушна, ви вийдете до поляни, на якій знаходяться залишки гуртожитку і розгалуження доріг з трьома потоками. Тут слід повернути праворуч й через 200 метрів перетнути 2 ліві притоки, після чого на вас чекатиме підйом лісом стрімкою стежиною. Менш ніж за кілометр ви вийдете до заростів молодняка − колишнього Бойківського поля, в західній частині якого спочатку ви знайдете пам’ятник, а ще трохи згодом й розвилку стежин. На ній потрібно повернути ліворуч до добре второваної траверсної стежини, яка виведе вас до невеличкої полонини Погар (1330 м), яка знаходиться в котловині Сивулянського хребта та хребта Ріг. Неподалік полонини справа ви знайдете малопомітну вершину, що іменується Малою Боревкою, зліва буда й сама Боревка. Від неї і бере свій початок Сивулянський хребет. На полонині Погар буває дуже холодно, це зумовлено тим, що по обидві сторони вона схована від денного сонця високими горами, через що сонячне проміння більшу частину дня сюди не пробивається.
На Погарі слід відшукати стежку, яка прямує західним напрямком і перетинає витік іншої річки Лопушної, що зливається Бистриком. Звідти підіймаємось по лінії хребта до сідловини між вершиною Боревка та безіменною горою, висота останньої відмічена на карті позначкою 1436 метрів. Звідти слід йти гребенем хребта південно-східним напрямком. Для початку виходимо на гору Боревка (1596 м), потім Лопушна (1695 м), і нарешті на найвищу вершину Горган − Велику Сивулю (1836 м). Відразу за нею ви знайдете Малу Сивулю (1818 м). На останній встановлений геодезичний залізобетонний стовп. Обидві вершини наділені кам’яними розсипами сірого каміння, що в народі прозвали «сивим» − звідси й походить назва гір. У давнину тут говорили, що назва пішла з легенди про молоду царівну, яка, тікаючи від татар, посивіла від страху. Але нам здається, що прозвали гору Сивулею через її «сиве» каміння, а легенда про царівну ніщо інше як вигадка, яку переказують мандрівникам, напускаючи завісу таємничості.
Від гори Мала Сивуля слід спускатись південним напрямком по маркованій стежині до полонини Рущина. Там ви знайдете джерело, від якого й починається Бистриця Солотвинська. Відстань між полонинами Погар та Рущина складає близько восьми кілометрів. Хороше місце для ночівлі ви знайдете біля закинутої хатини колишньої сторожки. З Рущини у напрямку південного сходу веде лінія колишнього Польсько-Чехословацького кордону (1939 р.), прямуючи нею слідкуйте за нумерацією стовпчиків − знайшовши №18 ви побачите урвище екзотичного урочища Пекло, що височіє над витоками ріки Салатрук. У самому урвищі будуть виднітись розсипи кольорових порід, що вченими іменуються «флішем».
З самої полонини Рущина можна йти стежиною уздовж колишнього кордону в бік південного заходу. Таким чином похід Карпатами закінчуватиметься гарними видами спочатку гори Кінець і Горгану (1580 м), а далі казковим низькогір'ям вершин Привододільних Горган. З самого урочища Пекло у вас буде кілька варіантів для спуску. Серед них маршрут у південному напрямку уздовж кордону до Тавпішу, Тавпширки перевалу Легіонів та шлях північно-східного напрямку, що пролягає через кам’янисті схили Негрової, Короткани (Боярини) та через долину річки Салатрук, селища Бистриця.
До села Гута з Рущини краще всього повертатись уздовж долини Бистриці Солотвинської. Проходити ви будете через мальовничі види урочища Жолоб та Межиріки. Дорога від Рущини до АС Гута складає близько 18 кілометрів уздовж ріки.
Як дістатись
Громадським транспортом
Потягом або автобусом прямуйте до Івано-Франківська, звідти автобусом можна дістатись Гути.
Автомобілем
Прямуючи зі столиці, проїжджайте Житомир, Тернопіль та Івано-Франківськ і прямуйте до села Гута через тутешні села Раковець, Яблунька та Пороги.