Гора Чивчин − вершина однойменного масиву, що розташована на території Верховинського району Івано-Франківської області. Її висота сягає 1766 метрів вище рівня моря. Сам масив простягається від гори Стіг, що між Закарпаттям та Івано-Франківщиною, та кордоном з Румунією до селища Сарата Путильського району Чернівецької області. Схили й підніжжя вершини Чивчин вкриті лісами, вище яких розляглись полонини. Із західного боку, як було згадано раніше, знаходиться українсько-румунський кордон. Зі східного боку гори знаходиться обривчастий схил, інші ж схили можна назвати порівняно стрімкими.
За геологічними ознаками гори Чивчин являють собою склепінчасто-брилові утворення дуже давніх метаморфічних порід, вік яких складає від 300 до 600 млн. років. Перекриті ці давні породи більш молодими осадовими відкладами. Цікаво, що Чивчинські гори разом із Рахівськими за часом утворення близько на 200 млн. років давніші від своїх побратимів в Українських Карпатах.
Опис маршруту
Щодо нашого маршруту, то свій початок він бере з села Шибене, звідки слід дістатись до сусіднього селища Буркут, а з нього вже підійматись через полонину Прелучний, гору Боршутин та полонину Старостая до вершини Велика Будичевська (1678 м), з якої чудово проглядається гора Чивчин. Підходячи до неї, слід пройти скелястий виступ цікавої конусоподібної форми. Потім залишаємо лінію кордону та починаємо спускатись до сідловини. З цього моменту на вас чекатиме доволі непроста дорога. Річ у тім, що підійматись на Чивчин прийдеться некошеною травою. Дійшовши до вершини, ви забудете про нелегкий шлях, адже наверху вас зустрінуть безкраї горизонти гірських масивів. Добряче відпочиньте на горі, бо спускатись прийдеться стрімким схилом до покинутої чабанами (пастухами) розлогої полонини Мількової. Звідти через не дуже второвану дорогу лінією хребта дістаємось до Черемошу, з якого уздовж річки доходимо до села Буркута. Колись воно було відоме своєю бальнеологічною здравницею. Там ви зможете відпочити та посмакувати мінеральною водою, що дасть вам сил йти далі. А сили вам однозначно знадобляться, бо останнім часом звідти автобуси не їздять, через що йти до Шибеного прийдеться пішки (близько 6,5 км). Звідти ви вже зможете сісти на автобус до Верховини, а від неї вже прямують потяги/електрички і автобуси по всій Україні.
Як дістатись до початку маршруту
Громадським транспортом
Найзручніше спочатку буде приїхати до Ворохти. Це можна зробити як автобусом, так і потягом/електричкою з більшої частини обласних центрів нашої країни. Звідти вже пересісти на автобус до Шибеного, а там і починається маршрут.
Автомобілем
Їхати слід автотрасою зі столиці через Хмельницький, Чернівці і повз Національний природний парк «Гуцульщина», звідки селами Верховина, Топільче та Зелене можна дістатись Шибеного.